Anonimowe wyznania po raz pierwszy na papierze

 

Anonimowość jest w modzie. Serwisy pozwalające udostępnić swoją historię bez zdradzenia imienia są coraz popularniejsze. Jeden z nich wydał ostatnimi czasy książkę, w której znajdziemy najpopularniejsze oraz dotąd niepublikowane opowieści z Anonimowych wyznań.

Najpierw był fanpage. W 2015 roku pewien użytkownik Facebooka postanowił założyć stronę, na której ludzie będą mogli publikować swoje wyznania całkowicie anonimowo. Jak wiemy, „całkowicie” to nie było, bo wiadomość do redakcji była podpisana, ale administrator publikował je ze swojego fanpage’a i historia szła w eter. Anonimowe wyznania stały się hitem i zaledwie rok potem powstała strona anonimowe.pl, którą wkrótce zaczął administrować sam twórca Demotywatorów. Dziś fanpage ma ponad 770 tysięcy użytkowników, a liczba ta stale rośnie.

 

W książce znajdziemy kilkaset krótszych bądź dłuższych najlepszych historii z serwisu oraz te, które nigdy nie były publikowane. Bawią, wzruszają, wywołują nostalgię, obrzydzenie, czasem odnajdujemy w nich siebie, przeważnie kręcimy głową z niedowierzania. Nie da się ocenić książki jednoznacznie, każdą historię (podobno) napisało życie, więc czytelnik niejako może się utożsamić z autorem. To świetna lektura na długie wykłady, ale i przerwy między zajęciami, bo najdłuższe opowieści nie zajmują dwóch stron, więc w każdej chwili można przerwać czytanie. Dawno tak się nie śmiałam przy książce, oj dawno! ;)

 

Przeczytaj również, dlaczego anonimowość jest modna [TUTAJ].

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska