5 propozycji, od których powinieneś zacząć swoją przygodę z anime

 

Anime to japońskie filmy i seriale animowane. Powstają najczęściej na podstawie mang (japońskich komiksów) i light noveli. Przygodę z anime warto zacząć od kilku ciekawych tytułów.

Anime przekazuje nam wiele różnych wartości, a także skłania nas do rozmaitych refleksji. Potrafi nas wzruszyć, rozbawić, wstrząsnąć, a także zaniepokoić. Dzięki niemu możemy odpocząć i wgłębić się w historię bohaterów. Anime jest bardzo zróżnicowane i tak jak zwykłe filmy, ma wiele gatunków, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Pomogę Ci z wyborem swojego pierwszego anime. Poniżej przedstawię Ci tytuły wraz z opisami, od których warto zacząć swoją przygodę.
 


Death Note
 

Death Note opowiada o Light Yagami, genialnym licealiście, który pewnego dnia na terenie szkoły znajduje tajemniczy notatnik. Został on upuszczony przez boga śmierci – Ryuka. Z instrukcji bohater dowiaduje się, że jeśli wpisze imię i nazwisko osoby, której twarz zna, umiera ona w ciągu 40 sekund w określonych przez niego okolicznościach.
Jeśli w ciągu tych 40 sekund nie zostanie podana przyczyna śmierci, osoba ta umiera na zawał serca.
Light dzięki notatnikowi postanawia sam wymierzać sprawiedliwość, by oczyścić świat z wszelkiego zła. Pod pseudonimem Kira, zaczyna wprowadzać swój plan w życie. W sprawę angażuje się również tajemniczy detektyw L, który zamierza odkryć kto stoi za masowymi morderstwami.


Gatunek: Akcja, Dramat, Psychologiczny, Kryminał, Nadprzyrodzone
Odcinki: 37
Czas trwania odcinka: 23 min
Rok produkcji: 2006
Wiek widowni: 16+

 

 


Another
 

Misaki z klasy 3c osiąga świetne wyniki w nauce i w sporcie. Jest również bardzo popularna w szkole. Niestety pewnego dnia Misaki ginie w wypadku. Zszokowani uczniowie postanawiają zachowywać się tak, jakby ich przyjaciółka wciąż była wśród nich. Sytuacja ta trwa aż do zakończenia szkoły, kiedy to Misaki w niewyjaśniony sposób pojawia się na klasowym zdjęciu… Dwadzieścia sześć lat później do tej samej szkoły trafia piętnastoletni Kouichi Sakakibara. Od razu staje się podejrzliwy wobec uczniów. Co więcej Kouichi ciągle widuje zamkniętą w sobie dziewczynę, Mei Misaki, która ponoć „nie istnieje”…

Gatunek: Horror, Szkolne, Dramat, Nadprzyrodzone
Odcinki: 12
Czas trwania odcinka: 25 min
Rok produkcji: 2012
Wiek widowni: 16+

 

 


Toradora
 

Ryujim Takasu to sympatyczny chłopak, który rozpoczyna drugi rok w liceum. Przez swoje swoje spojrzenie, które większość odbiera jako potencjalną groźbę, nie ma on wielu przyjaciół i trudno mu znaleźć dziewczynę. Bohater wie, że nie będzie mu łatwo zderzyć się ze szkolną rzeczywistością. Okazuję się jednak, że do tej samej klasy trafił również jego przyjaciel, Yuusaku Kitamura. Pomaga mu to w pewien sposób udowodnić klasie, że wygląd nie odzwierciedla jego charakteru. Razem z nimi, do szkoły uczęszcza także Minori Kushieda, w której Ryuji jest potajemnie zakochany. Jeszcze tego samego dnia wpada on na Taigę Aisakę, przyjaciółkę Minori, która sieje postrach w szkole. Przez swój niski wzrost i zadziorny charakter dziewczyna otrzymała przydomek Tenori Tiger, czyli Tyci Tygrys.
Bohater przez przypadek dowiaduje się, że Taiga podkochuje się w Kitamurze, a ona odkrywa jego uczucie do Minori. Oboje postanawiają zawrzeć układ, gdzie będą pomagać sobie w sercowych problemach.

 

Gatunek: Romans, Komedia, Szkolne
Odcinki: 25
Czas trwania odcinka: 24 min
Rok produkcji: 2008
Wiek widowni: 12+

 


Ookami to Koushinryou
 

Kraft Lawrence to 25-letni wędrowny handlarz, który podróżuje po świecie sprzedając różne towary. Jego celem jest rozwinąć interes i osiedlić się na stałe. Pewnej nocy w Pasloe mężczyzna znajduje w swoim wozie dziewczynę zawiniętą w futra. Jak się później okazuje, jest to Holo, bóstwo urodzajnych plonów. Decyduje się ona wrócić na północ w swoje rodzinne strony. Poruszony Lawrence postanawia pomóc jej w wędrówce. Tak właśnie zaczyna pełna przygód podróż tej dwójki.


Gatunek: Przygodowy, Fantasy, Romans, Dramat
Odcinki: 13 (drugi sezon: 12)
Czas trwania odcinka: 24 min
Rok produkcji: 2008
Wiek widowni: 13+

 

 


Noragami
 

Bóg Yato marzy by posiadać własną świątynię i rzeszę wyznawców. Droga do osiągnięcia celu nie jest taka prosta, gdyż bohater nie ma nawet grosza przy duszy. Decyduje się więc pomagać ludziom w zamian za dobrą opłatę. Tym sposobem poznaje nastoletnią Hiyori, która to ratuje mu życie. Zdarzenie sprawia, że dusza dziewczyny opuszcza jej ciało, gdy jest nieprzytomna. Teraz nastolatka wierzy, że Yato pomoże jej rozwiązać problem.

Gatunek: Akcja, Fantasy, Komedia, Przygodowy
Odcinki: 12
Czas trwania odcinka: 24 min
Rok produkcji: 2014
Wiek widowni: 13+

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska