Amy Medling – Wylecz PCOS [RECENZJA]

 

PCOS dotyka 5-15% kobiet na świecie. Objawy, które pozornie wskazują na depresję, otyłość czy cukrzycę, tak naprawdę mogą być zespołem policystycznych jajników. „Wylecz PCOS” to kompendium wiedzy na temat tego zaburzenia.

Zespół policystycznych jajników, czyli PCOS to bardzo poważne zaburzenie. Wiele pań może nawet nie podejrzewać, że cierpi na taką przypadłość, bo np. problemy z wagą, trądzikiem najłatwiej wytłumaczyć złym odżywianiem. Ale z pomocą w zrozumieniu PCOS przychodzi Amy Medling, która krok po kroku wyjaśnia, czym jest zespół policystycznych jajników.

 

Lektura w całości poświęcona jest zespołowi policystycznych jajników. Autorka na swoim przykładzie pokazuje jak skutecznie sobie z tym radzić. Mimo że podkreśla to, iż sposób odżywiania ma wpływ na to, jak się czujemy i funkcjonujemy, to jej książka nie jest kolejnym poradnikiem o diecie. Zmiany są potrzebne, ale na początku trzeba zacząć od głowy. Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza skupia szereg ciekawostek medycznych i zagadnień poświęconych PCOS. Oprócz danych statystycznych czytelnik dowiaduje się co ma wpływ na PCOS i z jakimi objawami może się utożsamić. Autorka każdy z tych rozdziałów poprzedza opisem swoich doświadczeń. Druga część to 21-dniowy plan leczenia. Tu autorka krok po kroku tłumaczy jak skutecznie się wyleczyć, podkreślając przy tym, że początek  poprawy zdrowia zaczyna się od zmiany myślenia.

Zdjęcie: Alicja Łukasiewicz


Książka nie jest kolejnym poradnikiem. Autorka podzieliła się swoimi przeżyciami oraz przytoczyła kilka wypowiedzi innych kobiet cierpiących na PCOS, dzięki temu czytelnik ma przed sobą wiarygodne świadectwo. Na pewno lektura pomoże zrozumieć zjawisko jakim jest zespół policystycznych jajników oraz pozwoli zdiagnozować objawy. Dzięki temu, że Amy Medling dość obszernie wyjaśnia kwestie z tym związane, czytelnik ma przed sobą gotową receptę. Autorka słusznie stwierdza: „Łatwiej może być zrezygnować z drożdżówki, niż spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie coś miłego albo postawić na miejscu własne samopoczucie zamiast cudzych pragnień”. I chociaż Amy Medling podaje czytelnikowi jak na tacy 21-dniowy plan leczenia PCOS, to z jej książki wybrzmiewa to, co nagminnie podkreśla, że każda zmiana zaczyna się od zmiany myślenia.

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu ZNAK.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska