Chiński serwis AliExpress zyskuje popularność! Warto z niego korzystać?

Aliexpress cieszy się coraz większą popularnością i chyba każdy z nas, jeśli jeszcze nie korzystał, to na pewno słyszał o tym serwisie.

Definiując czym jest AliExpress, można po prostu powiedzieć, że jest to chiński dom wysyłkowy, który istnieje od 2010 roku. Przez te kilka lat udało mu się zdobyć wielu zwolenników. Nic dziwnego! Znajdziemy tam dosłownie wszystko, a co najważniejsze w niskich cenach. Użytkownicy mają nieograniczone możliwości w szukaniu potrzebnych im produktów. Zaczynając od różnego rodzaju ozdób, dekoracji, przez kosmetyki i artykuły spożywcze, po sprzęt domowego użytku, czy odzież. Jednym słowem – wszystko, co ci się marzy. Oczywiście należy wziąć pod uwagę to, że nie znajdziemy tam oryginalnych rzeczy, mimo znanej (naprawdę drogiej!) metki, jak np. Louis Vuitton, Michael Kors, Ray Ban, Apple itp., tylko dobrze wykonaną podróbkę. Internautom jednak to zupełnie nie przeszkadza. Produkty te są bardzo zbliżone do oryginału, tyle że w o wiele niższych cenach.

 

Zanim jednak wpadniemy w szał zakupów na Ali i napiszemy do „Frienda” (tak zwracamy się w mailach do handlarza, u którego robimy zakupy) radzimy unikać dwóch typów produktów, tj.:

 Kosmetyki – kuszą ceną, jak na przykład tusz do rzęs Diora za 5$... Warto się zastanowić, czy używanie kosmetyków nieznanego pochodzenia jest dobre. Niestety mogą nas spotkać konsekwencje przykre dla zdrowia.

 Artykuły spożywcze – sytuacja wygląda podobnie jak z kosmetykami. Stosowanie produktów o nieznanym składzie, z tak naprawdę nieznanego źródła, może skutkować zatruciem.

 

Jak kupować na Ali?

Pierwszym krokiem jest założenie konta. To dość łatwa czynność, podobna do rejestracji na każdej innej stronie. Następnie wybierasz produkt, który cię interesuje. Polecam wrzucić go najpierw do schowka, bo za kilka dni możesz sprawdzić, czy zmieniła się cena. Bardzo często zdarza się, że produkty tanieją.

 

Jak płacić?

Opłaty dokonujesz za pomocą za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Od niedawna istnieje także możliwość zapłaty przez popularne przelewy24. Płacenie przebiega bardzo szybko. Pamiętaj! Ceny są w dolarach! Ale każdy bank automatycznie przelicza na PLN po aktualnym kursie.

 

Czas oczekiwania?

Czeka się około 2-4 tygodni – zależy co i od kogo zamawiasz. Ale na pewno musisz wziąć pod uwagę, że nie jest to polska przesyłka kurierska w 2 dni.

 

Bezpieczeństwo:

W tej kwestii na AliExpress nie ma żadnych problemów. Gdy nie otrzymasz swojej przesyłki w wyznaczonym w mailu terminie, pieniądze są zwracane. Wystarczy, że mailowo powiadomisz o tym swojego „frienda”.

 

 

A Wy korzystaliście już z zakupów na Ali? W następnej części wyjaśnimy dokładny proces kupowania na Ali krok po kroku.

 

 

 

korekta: Monika Mroczek

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska