Gwiazdy lat 80. dzisiaj – Al Bano i Romina Power

 

Kiedyś uwielbiały ich miliony. Byli znani na całym świecie, ich piosenki do dziś wywołują mnóstwo wspomnień starszych pokoleń. Gwiazdy lat 80. – co się z nimi teraz dzieje? Jaką drogę przeszli od lat swojej świetności do dzisiaj?

Al Bano i Romina Power to jeden z najpopularniejszych duetów tamtych lat. Ich utwór „Felicità” podbił nie tylko rodowite Włochy, ale i resztę Europy, a nawet świata. Amerykanka, córka aktorów Tyrone’a Powera i Lindy Christian, oraz włoski artysta Albano Carrisi poznali się na planie serialu w 1967 roku. Romina miała wtedy 16 lat i grywała w filmach, a on był od niej 8 lat starszy, odnosił pierwsze duże sukcesy i zdążył wydać już solową płytę. Trzy lata później wzięli ślub, choć ich związek budził wiele kontrowersji, nie tylko przez wiek, ale i różne pochodzenie pary. Ona wychowana była w bogatej rodzinie, codziennością był dla niej luksus; on natomiast pochodził z biednej wiejskiej rodziny, do wszystkiego musiał dojść sam. Nie przeszkadzało to jednak kochankom. W dniu ślubu Romina była już w 5. miesiącu ciąży.

 

Po ślubie próbowali jeszcze kariery solowej. Ona wydała debiutancki album; on dwukrotnie brał udział w Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo i wydał dwa krążki (w tym jeden dwupłytowy). Prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazała się jednak współpraca małżonków, bez której zapewne nie znalibyśmy ich dzisiaj. W 1975 roku wydali płytę „Dialogo”, na której znajdziemy te mniej znane utwory pary. W międzyczasie brali udział w 21. Konkursie Piosenki Eurowizji, lecz zajęli dopiero 7. miejsce. Przełom nastąpił w 1981 roku utworem „Sharazan”, a rok później piosenką „Felicità”. Ta druga podbijała jedną listę przebojów za drugą w całej Europie. Al Bano i Romina zaczęli być rozpoznawani, zajmowali coraz wyższe miejsca w konkursach krajowych, zdobywali pierwsze nagrody.

 

Zobacz także: Gwiazdy lat 80. kiedyś i dziś – Modern Talking

 

Para ma czwórkę dzieci: Ylenię (ur. 1970), Yari (ur. 1973), Cristel (ur. 1985) i Rominę (ur. 1987). Pierwsza córka tajemniczo zaginęła w 1994 roku w Nowym Orleanie, co rozpoczęło pasmo nieszczęść w rodzinie. Rodzice odwołali wszystkie swoje koncerty, zakończyli wspólną działalność i poświęcili wszystko, by odnaleźć córkę. Niestety, dziewczyny nie udało się odnaleźć. Co prawda, rok później wydali swój ostatni album, a w 1998 roku zaprezentowali się podczas II Światowego Spotkania Rodzin, gdzie wystąpili przed samym papieżem Janem Pawłem II, ale w 1999 roku rozwiedli się.

 

Co działo się z nimi przez ostatnie 18 lat? Wszechstronna Romina wydała sześć książek (w tym powieść poświęconą zaginionej córce), prezentowała swoje obrazy na autorskich wystawach, prowadziła program w telewizji, występowała w serialach, filmach a nawet w teatrze i włoskiej wersji „Tańca z gwiazdami”. Ponadto zekranizowała własną powieść. Al Bano natomiast powrócił do kariery solowej, poświęcił się całkowicie muzyce i wydał kilka albumów. W 2013 roku wydał również książkę.

 

Zobacz także: Gwiazdy lat 80. kiedyś i dziś – Kylie Minogue

 

W październiku 2013 roku, z okazji 70. urodzin artysty, para po piętnastu latach rozłąki znowu wystąpiła razem na scenie w Moskwie. Od tamtego czasu wspólnie koncertują, a 9 września pojawili się razem w Polsce! Artyści wystąpili w Lublinie podczas Europejskiego Festiwalu Smaku z orkiestrą symfoniczną.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska