Aktorzy znani wyłącznie z seriali

17/03/2017

 

 

Zagrali w wielu filmach, często spotykamy tych aktorów na ekranach telewizyjnych. Jednak cała ich kariera sprowadza się do jednego – do serialu, w którym zagrali. To właśnie z nim są i już zawsze będą kojarzeni. Często zdarza się tak, że rola w serialu przysłania całą karierę aktorską, w przypadku tych aktorów tak właśnie się stało.

Matthew Fox

 

Swoją karierę zaczął od serialu „Ich pięcioro”, dzięki któremu zyskał rozpoznawalność i piął się po szczeblach aktorskiej kariery. Największą sławę przyniosła mu rola genialnego lekarza, wybitnie uzdolnionego neurochirurga – Jacka Shephard w serialu „Zagubieni”. Ta rola przyniosła mu również wiele nagród. Najważniejszą z nich jest wygrana w 2005 roku „Złota Satelita” w kategorii „Najlepszy aktor w serialu dramatycznym”. Na tym nie koniec. W roku 2006 i 2008 zdobył nagrodę „Saturn” w kategorii „Najlepszy aktor telewizyjny (serial)”. Po emisji „Zagubionych” zagrał w ponad 12 filmach, mimo to nadal wszyscy kojarzą go z rolą lidera grupy rozbitków.

 

 

Hugh Laurie

 

Nasz wspaniały Dr House. W jego przypadku już nawet nie pamiętamy jak się nazywa, gdy widzimy go w jakimś filmie automatycznie nadajemy mu imię „Gregory House”. Dorobek filmowy Hugh Laurie ma naprawdę imponujący, zarówno przed, jak i po serialu „ Dr House” zagrał w wielu znanych filmach. Niestety, mało osób potrafi wymienić ich tytuły, chociaż prawie każdy je oglądał. Nie pamiętamy go z filmów, wszystko to za sprawą serialu. On już na zawsze zostanie kojarzony z rolą charyzmatycznego lekarza.

 

 

Joan Collins

 

Joan Collins jest aktorką, producentką, pisarką i autorką bestsellerów. Zagrała w ponad 100 różnych produkcjach, filmach, serialach. Największe uznanie zyskała za rolę Alexis Carrington Colby w serialu Dynastia. W 1983 roku właśnie za tę rolę dostała nagrodę „Złoty Glob” w kategorii „Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym. Serial „Dynastia” nagrywany był w latach 1981-1989. Po ogromnym sukcesie, jaki przyniósł producentom w 1991 roku doczekał się kontynuacji.

 

 

Pamela Anderson

 

Jej kariera aktorska zaczęła się od serialu „Słoneczny Patrol”, w którym grała w latach 1992-1997. To właśnie ta produkcja przyniosła jej największą sławę i rozpoznawalność. Każdy z nas ma przed oczami widok biegnącej po plaży Casey Jean 'C.J.' Parker, w której rolę się wcielała. Do roku 2013 była aktywna zawodowo. Grała w filmach, serialach, nie zabrakło również wielu gościnnych występów w znanych produkcjach.

 

 

Chuck Norris

 

Zagrał w prawie 40 filmach, mimo to dla wielu osób i tak będzie tylko „Strażnikiem z Teksasu”. Ja osobiście nie pamiętam go z żadnej innej roli. „Strażnik z Teksasu” kręcony był w latach 1993- 2001, później powstało wiele kontynuacji. Poza aktorstwem zajmuje się też sztukami walki. Sześciokrotnie zdobył tytuł Mistrza Świata w karate.

 

 

 Wentworth Miller

 

Jest amerykańskim aktorem, scenarzystą i producentem. Widzowie pokochali go za rolę Michela Scofielda w serialu „Skazany na Śmierć”. To właśnie ta kreacja przyniosła mu międzynarodowa sławę i rozpoznawalność. Emisja serialu teoretycznie zakończyła się w 2009 roku. Później jako kontynuację nagrano jeszcze 3 filmy, a w tym roku wznowiono serial. Obecnie nagrywany jest 5 sezon, którego premierę wyznaczono na maj 2017 roku. Poza „Skazanym na Śmierć” Wentwortha Millera spotykaliśmy w filmach tj. „Underworld" , „Resident Evil: Afterlife” czy „Loft”.

 

 

Matthew Gray Gruber

 

Prawdziwa kariera Matthew zaczęła się od serialu „Criminal Minds”. Gra w nim nieśmiałego geniusza - doktora Spencera Reida. Co ciekawe, Matthew Gray Gruber w „Criminal Minds” nie jest tylko aktorem, ale również reżyserem i do wielu odcinków sam pisał scenariusz. Właśnie dlatego jest i będzie kojarzony z tym serialem już na zawsze. Poza pracą w „Criminal Minds” zagrał w kilku filmach i kilka wyreżyserował.

 

 

Michael C. Hall

 

„Dexter” na dobre rozpoczął jego karierę aktorską, przed emisją serialu zagrał w zaledwie 3 produkcjach. Obecnie nie brakuje mu propozycji współpracy. Po zakończeniu pracy nad Dexterem zagrał już w 10 filmach, a na tym nie koniec. Za rolę Dextera Morgana zdobył jedną nagrodę i miał aż 29 nominacji.

 

 

David Caruso

 

Zagrał w ponad 35 produkcjach, z czego ostatnia kreacja przyniosła mu długo oczekiwany sukces. Rola porucznika Horatio Caine w serialu „CSI: Kryminalne Zagadki Miami” dała mu sławę i rozpoznawalność, na którą tak długo pracował. Właściwie wszyscy aktorzy, którzy zagrali w serii CSI są kojarzeni tylko i wyłącznie z tym serialem. Wszystko przez sukces, który osiągnął i mało znaną obsadę.

 

 

Richard Dean Anderson

 

Wystąpił w kilku filmach pełnometrażowych, ale najbardziej znany jest z serialu MacGyver. Rola sprytnego, unikającego przemocy wynalazcy Angusa MacGyver dała mu sukces, o którym marzył. Serial emitowany był w latach 1985- 1992 i zdobył międzynarodową sławę. Richard Dean Anderson do 2013 roku był aktywny zawodowo i zobaczyć go mogliśmy między innymi w serialu „Gwiezdne Wrota”.

 

 

David Duchovny

 

Grał jedną z głównych ról w serialu „Z Archiwum X”. Poza tą produkcją wielokrotnie spotykany w filmach, wielu innych serialach i miniserialach. Jednak żadna z tych kreacji nie przyniosła mu takiej sławy, jak rola agenta specjalnego Foxa Muldera. Serial nagrywany był w latach 1993- 2002, później doczekał się wielu kontynuacji. Za każdą z nich David Duchovny otrzymał nominację do ważnych nagród filmowych. Obecnie pracuje nad filmem Larrego Mossa pt. „Relative Insanity”.

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska