Gwiazdy wspierają Owsiaka. Gigantyczna akcja #muremzajurkiem

15/01/2019

 

Dramatyczne wydarzenia podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poruszyły całą Polskę. Śmierć prezydenta Gdańska i rezygnacja Jurka Owsiaka wstrząsnęły krajem.

Dziś rano chyba każdy z nas wstał ze smutkiem na ustach i olbrzymią refleksją w głowie. O wydarzeniach z ostatnich dni mówi nie tylko cała Polska, ale również media zagraniczne. Każdego z nas dotknęła ta tragedia. Dodatkowych powodów do zmartwień dostarczyła nam także informacja o nagłej dymisji Jurka Owsiaka z funkcji prezesa zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaznaczył on, że na tę decyzję wpłynęła nie tylko śmierć prezydenta Pawła Adamowicza, ale również hejt i obraźliwe komentarze, z którymi od lat zmaga się Fundacja, a które po wydarzeniach z Gdańska bardzo się nasiliły. Jurek Owsiak tłumaczył, że na jego odejście duży wpływ ma mowa nienawiści, której od lat jest ofiarą.

 


Zobacz także: Mowa nienawiści – skutki hejterstwa

W internecie zawrzało, pojawiła się gigantyczna akcja, która nawołuje Jurka Owsiaka do zmiany decyzji. Opatrzona jest ona hasztagami #muremzaowsiakiem #muremzajurkiem #jurekzostań. Sympatycy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy publikują poruszające wpisy i proszą Owsiaka o przemyślenie swojej decyzji, nabranie dystansu oraz powrót.

 

„Do końca świata i jeden dzień dłużej”  to hasło przez 27 lat wiernie towarzyszyło Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, dawało poczucie bezpieczeństwa, swoistej pewności, że wspaniała akcja będzie trwać wiecznie. Jurek Owsiak najczęściej powtarzał ten slogan. Nikt nie ma złudzeń, że jest on sercem fundacji. To on ją stworzył, przez lata reprezentował i roztaczał pozytywną energię. To on kojarzy nam się z nią najbardziej. Po jego odejściu przyszłość WOŚP stoi pod pewnym znakiem zapytania. Fundacja trwała będzie dalej, jednak pojawiła się obawa, czy bez Owsiaka będzie ona taka sama.

 

Akcja „murem za Owskiakiem” z każdą minutą zbiera coraz więcej zwolenników. Do apelu dołączyły się również osoby z polskiego show-biznesu i wspólnie z internautami proszą oni Jurka Owsiaka o przemyślenie swojej decyzji i rychły powrót do Fundacji. Na swoich profilach w mediach społecznościowych poparcie dla Owsiaka wyraziły gwiazdy, takie jak: Anja Rubik, Joanna Koroniewska, Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Maffashion, Magdalena Różdżka, Łukasz Płoszajski, Dawid Kwiatkowski, Agata Buzek, Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Sienkiewicz, Edyta Herbuś, Agnieszka Hyży, Magdalena Boczarska, Natalia Siwiec, Nicole Bogdanowicz, Anita Sokołowska, Barbara Kurdej-Szatan oraz wiele innych.

 

W internecie pojawiła się petycja, pod którą każdy może się podpisać, by wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji dotychczasowego szefa WOŚP. Zebrano już ona ponad 246 tys. podpisów. Biorąc pod uwagę, że została ona utworzona wczoraj późnym wieczorem, jest to bardzo duży wynik.Wpisy na portalach społecznościowych i podpisy pod petycją nie są jedyną formą okazania wsparcia Jurkowi Owsiakowi. Wczoraj Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, udzieliła kilku wywiadów, zarówno w telewizji, jak i serwisach internetowych. Jasno wyraziła swoje stanowisko w sprawie Jurka Owsiaka. Apelowała, by nie zostawiał on swojego największego dzieła, jakim jest Fundacja

 

Mimo tragicznych wydarzeń wszystko wskazuje na to, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 27. Finału pobije ubiegłoroczny rekord. Na chwilę obecną (15 stycznia 2019) na koncie WOŚP jest 92 143 798 zł. W 2018 roku tuż po zakończeniu 26. Finału Fundacja miała na koncie 81 423 542 zł. Gdy zakończone zostały wszystkie aukcje w marcu 2018 roku, podano ostateczną kwotę, jaką udało się zebrać  126 373 804,34 zł. Prawdopodobnie w tym roku, tak kwota będzie dużo większa. Gdy Fundacja dokładnie policzy wszystkie wpłaty i zakończy wszelkie aukcje, dowiemy się jak dużą kwotę udało się zebrać.

 

Zobacz także: Rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska