Adresówka dla pupila. Jak dbać o bezpieczeństwo zwierzaka?

Wydaje nam się, że nie narażamy swoich czworonogów na niebezpieczeństwo, ale zdarzają się sytuacje, w których czip czy adresatka dosłownie uratują życie naszemu zwierzakowi. Identyfikator umieszczony na szelkach czy obroży psa jest niezwykle ważnym gadżetem.

Każdy świadomy właściciel zwierzaka wie, jak ważne jest bezpieczeństwo pupila. Samo posiadanie psa czy kota wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem, dlatego warto wcześniej pomyśleć i zapobiegać nieprzyjemnym sytuacjom. Jeśli traktujemy zwierzęta jak część rodziny, naturalnie troszczymy się również o ich ochronę.

Dlaczego adresatka jest ważna?
Wśród gadżetów dla zwierząt, które proponuje nam rynek, warto pomyśleć o praktycznych drobiazgach, które pomogą pupilom podczas wypadków losowych. Zabezpieczenie psa czy kota powinno więc być naturalnym odruchem właścicieli zwierząt. Dlatego w trosce o swojego pupila, warto wyposażyć go w adresatkę. Dzięki niej identyfikacja podopiecznego i właściciela będzie nie tylko prosta, ale i szybka. Zazwyczaj przy wyborze obroży jest opcja wyrobienia do niej adresatki. Najczęściej takie gadżety zrobione są z blaszki, na której wygrawerowane jest imię psa oraz numer kontaktowy do opiekuna. Inną propozycją są adresówki od SafePet, które wykonane są na wzór dowodu osobistego.

Fotografia: Instaram/safepet.euAdresówka SafePet
Taki dowód osobisty pupila różni się od zwykłej adresatki. Jego zaletą jest przede wszystkim to, że nie wydaje brzęczącego dźwięku, ponieważ wykonany jest z wytrzymałego plastiku. Dodatkowo pokryty jest warstwą laminatu, co gwarantuje trwałość. Identyfikator dostępny jest w dwóch rozmiarach: mały (4,1x2,4 cm) i duży (5,4x2,9 cm). Właściciel sam wybiera zdjęcie swojego pupila oraz informacje, które chce tam zamieścić: imię czworonoga, płeć, datę jego urodzenia, numer kontaktowy właściciela czy numer czipa. Na odwrocie można umieścić szczegółowe informacje, takie jak: rasa, wielkość, długość sierści, a także znaki szczególne. Dodatkowo można wyrobić dowód swojego pupila do własnego portfela. Adresówki od SafePet zostały uznane za najlepsze akcesoria dla psów w konkursie Top for Dog.

Fotografia: Oliwia Łukasiewicz


Tak jak ty dbasz o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, tak naturalnie troszczysz się o swojego ulubieńca. Adresatka jest bardzo pomocną rzeczą przy identyfikacji pupila, dlatego warto o niej pamiętać na co dzień. Ale oprócz tego, bardzo ważną rzeczą jest czipowanie zwierząt. Odpowiedzialny właściciel to ten, który w pełni świadomie i konsekwentnie myśli o bezpieczeństwie nie tylko swoim, ale i swojego zwierzaka.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska