Znowu mamy PRO8L3M

 

 

Nie ma drugiego hip-hopowego duetu raper-producent w Polsce, który tak dobitnie udowadnia, że rap konceptualny ma się u nas znakomicie.

Po swoim debiutanckim albumie „PRO8L3M” chłopaki w swoim mini albumie „HACK3D BY GH05T 2.0. EP” kontynuują historię niedalekiej przyszłości, gdzie nie ma chorób, steki są z in-vitro, a drinka z dziewczyną popija się w wirtualnej rzeczywistości. Tym razem mniejsza forma epki pozwala na prawdziwe dopieszczenie tylko pięciu utworów, co w rezultacie przekłada się na skumulowanie kunsztu Steeza jako producenta oraz Oskara jako rapera.

 

Od jakiegoś czasu w polskim środowisku hip-hopowym panuje opinia, że Oskar to czołówka storytellingu. Każdy utwór z „HACK3D BY GH05T 2.0. EP” potwierdza to z charakterystycznym dla rapera przytupem. Nieważne, czy wciela się w rolę socjologa, wiarygodnie przedstawiającego chłodną i niepokojącą wizję świata czy króla życia, wydającego stówy, jakby nimi spluwał. Trudno wymienić innego mc, który tak sprawnie przenosi futuryzm na język rapu. Na dodatek z kawałka na kawałek czuć poprawę jego flow, które nie przypomina już nieco drewnianej nawijki pierwszych publikacji PRO8L3M'u.

 

Ale czy producent również podołał, serwując po raz kolejny miks sampli i nowoczesnych podkładów? Jak najbardziej. Chemia, jaka wynika z potoku słów Oskara i realizatorskiego sznytu Steeza jest wysokooktanowym koktajlem, w którym nie czuć ani grama fałszu. Przez to wyjątkowo trudno wskazać beatmakera, który na tak wysokim poziomie byłby w stanie okiełznać wokal rapera.

Fani tandemu już wykupili cały nakład, który Panowie wypuścili na swojej stronie internetowej, nie pierwszy raz zresztą. Dowodzi to, jakim uznaniem i szacunkiem cieszą się oni na tej scenie, a EP'ka tylko potwierdza ich mocny status. No to mamy problem.

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska