Ptaki – idealny zespół na lato

 

Ptaki od strony czysto ornitologicznej kojarzą się z odgłosami mew na morskich plażach skąpanych słońcem i przyjemną bryzą. Zatem co można powiedzieć o zespole, który tworzy muzykę o takiej aurze?

Duet Ptaki to sentymentalna podróż do czasów lat 80./90. – świetności funku i jazzu, okresu, który nie każdy miał okazję pamiętać, ale mimo to budzi u większości ciepłe, pozytywne uczucie. Wystarczy posłuchać ich najbardziej rozpoznawalnego utworu „Krystyna”, żeby to zrozumieć.


Całość twórczości tego zespołu bazuje na elektronice i przede wszystkim samplach, czerpiąc z całego dobrodziejstwa inwentarza starej polskiej muzyki (choć nie tylko). Ptaki przedstawiają ją w rozbudowanej, nowoczesnej formie przy użyciu chociażby syntezatorów. Dlatego całokształt, mimo całej otoczki retro-feelingu, bynajmniej nie wydaje się pracą odtwórczą, a przykładem dość niszowego i oryginalnego podejścia do muzyki.

Z tego wszystkiego powstają z jednej strony brzmienia na nieśpieszne cieszenie się gorącą temperaturą, dzierżenie w dłoni zimnego napoju i ścieranie potu z czoła, a z drugiej do chilloutowego tańca w rytm pulsujących świateł. Każdy znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza, że dyskografia zespołu jest całkiem spora i różnorodna.

Niestety panowie odpowiadający za ten projekt rok temu zakończyli działalność, sami podkreślając, że plan został zrealizowany i pragną poszukać czegoś nowego w muzyce. Z jednej strony gorycz, a z drugiej trzymanie kciuków, aby kolejna inicjatywa była równie udana!

 

 

korekta: Monika Mroczek

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska