Zapowiedzi muzyczne – listopad 2017

28/10/2017

 

W listopadzie, jak co roku, pogoda raczej nie będzie nas rozpieszczała. W późnojesienne, długie wieczory warto zatem sięgnąć po nowe muzyczne wydawnictwa, których w nadchodzącym wielkimi krokami miesiącu będzie w bród! Rzućcie okiem, co warte jest waszej uwagi i czego nie możecie absolutnie przegapić!

1. Cannibal Corpse – „Red Before Black”

Data premiery: 3.11.2017 r.

 

Czternasty długogrający album Kanibali będzie z pewnością zawierał porządną dawkę death metalu najwyższej klasy. Dwanaście kompozycji zamkniętych w nieco ponad czterdziestu pięciu minutach sprawi, że nawet listopadową porą poczujecie gwałtowny przypływ energii.

 

2. Blaze of Perdition – „Conscious Darkness”

Data premiery: 3.11.2017 r.

 

Lubelska formacja Blaze of Perdition już od ładnych paru lat ma ugruntowaną pozycję na scenie polskiego black metalu. Mroczna, przesiąknięta smutkiem i goryczą aura „Conscious Darkness” wyczuwalna jest już na ośmiominutowym fragmencie utworu „Ashes Remain”, który zespół udostępnił pod koniec września, jako zapowiedź albumu. I niech was nie zmyli bardzo skąpa ilość utworów na albumie. Cztery kompozycje to, bagatela, ponad czterdzieści minut ciemnej muzyki!

 

3. Black Sabbath – The End (DVD)

Data premiery: 17.11.2017 r.

 

Koniec. Takim hasłem ikona heavy metalu żegnała się z fanami z całego świata, wydając swoją ostatnią płytę w 2013 roku i dając koncerty w ramach ostatniej trasy koncertowej. 4 lutego 2017 roku w rodzinnym Birmingham zespół po raz ostatni wyszedł na scenę i zagrał najbardziej rozpoznawalne utwory ze swojej bogatej dyskografii. Wszystko co dobre kiedyś się kończy i nawet taki gigant jak Black Sabbath, po niemal pięćdziesięciu latach nieprzerwanych występów, musi zejść ze sceny niepokonany.

 

4. Iron Maiden The Book Of Souls: Live Chapter” [Live]

Data premiery: 17.11.2017 r.

 

Wydany 4 września 2015 roku szesnasty krążek Iron Maiden – The Book of Souls” – od razu okrzyknięty został jednym z najlepszych pozycji w opasłej dyskografii legendy gatunku. Dwupłytowe wydawnictwo, zawierające kompozycje sięgające nawet kilkunastu minut, to ponad półtorej godziny heavy metalu z pierwszej ligi. 17 listopada zadebiutuje na półkach sklepowych live album z piętnastoma utworami zarejestrowanymi podczas trasy The Book of Souls World Tour w 2016 i 2017 roku. Płyta zawierać będzie również wykonany podczas koncertu we Wrocławiu utwór „Death Or Glory”.

 

5. Blues Pills – Lady In Gold  Live In Paris (DVD)

Data premiery: 3.11.2017 r.

 

Pierwsze DVD Blues Pills to zapis koncertu z 30 października 2016 roku w LeTrianon w Paryżu. Szwedzki kwartet, choć gra dopiero od siedmiu lat, zdołał zdobyć już uznanie krytyków muzycznych z całego świata, a także posiada rzesze fanów w każdym zakątku globu. Mieszanka klasycznego rocka, bluesa, a także soulu, w której znakomicie sprawdzają się muzycy, stanowi swoisty powrót do korzeni muzyki gitarowej i jej odnowienie w natężonych czasach muzycznej heterogeniczności.

 

6. Sam Smith – „The Thrill Of It All”

Data premiery: 3.11.2017 r.

 

Zdobywca czterech nagród Grammy 2015 powraca z albumem, na który fani musieli czekać aż trzy lata! Pracuje nad nim nie kto inny jak sam Timbaland, więc zapowiada się muzyczna bomba na międzynarodowym rynku muzycznym. 

 

7. Maroon 5 – „Red Pill Blues

Data premiery: 3.11.2017 r.

 

Krążek jednego z najpopularniejszych popowych zespołów budzi duże nadzieje. Producentem płyty jest J. Kash, a na albumie gościnnie usłyszymy takie gwiazdy jak: SZA, Julia Michaels, A$AP Rocky oraz LunchMoney Lewis.

 

8. Taylor Swift – „Reputation

Data premiery: 10.11.2017 r.

 

To zdecydowanie najbardziej wyczekiwany album popowy roku. Po trzyletniej przerwie amerykańska piosenkarka bije wszystkie możliwe rekordy jeszcze przed wydaniem płyty. Jej singiel Look what you made me do stał się prawdziwym komercyjnym hitem, a fani z wypiekami na twarzy oczekują premiery. Będzie rekord sprzedaży?

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska