Zapowiedzi muzyczne – grudzień

01/12/2017

 

Grudzień za grudniem – chciałoby się rzec, przytaczając tytuł drugiego albumu Furii. Tak, to prawda, na kalendarzach pojawił się grudzień, na dworze zagościła zima, a zatem najwyższy czas pogrążyć się w dobrej muzyce. Ostatni miesiąc w 2017 roku przywita nas kilkoma płytowymi premierami, na które warto, moim zdaniem, zwrócić uwagę. Zobaczmy, co czeka nas w muzyce w nadchodzących tygodniach!

1. Morbid Angel – „Kingdoms Disdained”

Data premiery: 01.12.2017 r.

 

Dziesiąty album w prawie trzydziestopięcioletniej historii amerykańskiego zespołu – jednej z żywych legend death metalu – miał być z założenia powrotem do muzycznych źródeł death metalu. Nie jest to w przypadku tego zespołu jedyny powrót jeśli mowa o nowym wydawnictwie. Do składu niedawno dołączyli: Steve Tucker, który zastąpił wieloletniego basistę i wokalistę Davida Vincenta, natomiast za bębnami zasiadł Scott Fuller. „Kingdoms Disdained” powstawał w Mana Studios na Florydzie, a jego producentem był Eric Rutan, który w przeszłości współpracował z takimi formacjami jak Six Feet Under czy Cannibal Corpse.

 

2. The Faceless – „In Becoming A Ghost”

Data premiery: 01.12.2017 r.

 

Po pięciu latach przerwy, po wielu zawirowaniach w składzie, The Faceless powraca z nowym albumem. Wielu fanów zespołu zaczynało wątpić czy w ogóle będą mogli jeszcze kiedykolwiek usłyszeć nową muzykę od swoich ulubieńców i, szczerze mówiąc, sam zaczynałem w to powątpiewać. Tym bardziej się ucieszyłem, kiedy zespół obwieścił, że nowy krążek jest w drodze. Dostajemy tym razem od Beztwarzowców 10 utworów utrzymanych w stylistyce bardzo trudnej do zaklasyfikowania. Myślę, że najwłaściwszym określeniem będzie tu techniczno-progresywny death metal z jakimiś deathcore’owymi naleciałościami. Tak czy owak bardzo wyczekuję tej premiery, a z kilku przeczytanych recenzji wnioskuję, iż może być to jedno z lepszych wydawnictw tego roku.

 

3. Diablo Swing Orchestra – „Pacifisticuffs”

Data premiery:  08.12.2017 r.

 

Ten, kto zna Diablo Swing Orchestra, wie, że z muzyką rozmaitych gatunków da się eksperymentować i to w bardzo zaskakujący, ale też udany sposób. Na nowe dziecko Szwedów przyszło nam czekać, ze wzrastającym apetytem, aż 5 lat. W 2014 roku nastąpiła zmiana w składzie. Wieloletnia wokalistka formacji AnnLouice Lögdlund odeszła, a zastąpiła ją Kristin Evegård. Wydanie albumu planowano na 2016 rok, w lipcu tegoż roku zakończono bowiem nagrywanie perkusji, natomiast partie gitar ukończono we wrześniu. Ostatecznie proces miksowania sfinalizowano na początku 2017 roku i wtedy też rozpoczęto mastering. Po wielomiesięcznych perypetiach w końcu będzie nam dane posłuchać nowego albumu DSO. A to nastąpi już 8 grudnia.

 

4. Thaw – „Grains”

Data premiery: 08.12.2017 r.

 

Założona w 2010 roku grupa Thaw wydaje już czwarty krążek w swojej karierze. Stylistyka, którą obrał kwartet to połączenie brzmienia właściwego dla black metalu z domieszką ambientowej przestrzeni, doomowej aury niepokoju i ociężałości, sludge’owych riffów czy eksperymentów z hałasem i elektroniką. Bo w przypadku tej ekipy eksperyment byłby chyba najbardziej właściwym określeniem. Na każdym kolejnym albumie grupa starała się wykonywać krok w przód i w myśl przyświecającego im od początku eksperymentalnego podejścia do wyjściowego gatunku, jakim był black metal podążać własnym, oryginalnym chodnikiem. „Grains” ma być kolejną cegiełką i wariacją na temat wielu gatunków muzyki, które członkowie Thaw starają się ze sobą pożenić, nie oglądając się przy tym na nikogo innego.  

 

5. Tribulation – „Lady Death”

Data premiery: 22.12.2017 r.

 

Zapowiadana na 22 grudnia EP-ka składająca się tylko z 2 utworów, to jedynie preludium do kolejnego długograja, jakim będzie „Down Below”. Premierę albumu zapowiedziano na 26 stycznia. Minialbum natomiast będzie nie lada gratką dla kibiców Tribulation. Zostanie on wydany na siedmiocalowym winylu w pięciu wariantach kolorystycznych:

czarnym – w limitowanym nakładzie 700 sztuk;

przezroczystym, którego nakład to jedynie 100 kopii;

przezroczysto-czerwonym – 200 kopii;

przezroczysto-pomarańczowym – 200 kopii;

czarno-zielonym – 300 kopii.

 

Okładkę wydawnictwa zaprojektował gitarzysta zespołu – Jonathan Hultén.

 

6. Kamil Bednarek – „Talizman”

Data premiery: 01.12.2017 r.

 

Trzeci album Kamila Bednarka ma być bardzo zróżnicowany pod względem muzycznym. Artysta zdecydował się połączyć różnorodne brzmienia i stworzyć coś unikatowego i nieoczywistego. Czy mu się to udało? Przekonajmy się – premiera już dzisiaj!

 

7. U2 – „Songs of Experience”

Data premiery: 01.12.2017 r.

 

U2 wydaje czternasty album w swojej niezwykle bogatej, ponad czterdziestoletniej karierze, jako dopełnienie „Songs of Innocence” z 2014 roku. Tytuł krążka inspirowany jest dziełem o takim samym tytule osiemnastowiecznego artysty, jednego z prekursorów epoki Romantyzmu – Williama Blake’a. 13 utworów stanowi zapis osobistych przeżyć Bono, związanych z różnymi osobami i miejscami ważnymi dla wokalisty i lidera formacji.

 

8. The Rolling Stones – „On Air”

Data premiery: 01.12.2017 r.

 

Kompilacja rzadkich nagrań Stonesów, zarejestrowanych w studio BBC, wreszcie ujrzy światło dzienne. 18 pozycji, na które składają się utwory nagrane między 1963 a 1965 rokiem, to zapis występów z takich programów jak: Saturday Club, The Joe Loss Pop Show, Blues in Rhythm, Top Gear i Yeah Yeah. 8 z nich to niepublikowane nigdy wcześniej i nie nagrane utwory. W tym unikatowym zestawie dostaniemy takie hity Stonesów jak „(I Can’t Get No) Satisfaction, „The Last Time”, ale również utwory spopularyzowane np. przez Chucka Berry’ego – „Memphis, Tennessee” czy „Beautiful Delilah”. Wersję deluxe wydawnictwa rozszerzono o dodatkowych 14 utworów, stanowiących również zapisy nagrań ze studia BBC.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska