Zagraniczne gwiazdy, które mówią po polsku

09/07/2019

 

Chyba każdy z nas oglądając zagraniczne filmy czy seriale, odczuwa ogromną satysfakcję, gdy uda nam się zauważyć jakiś polski akcent. Ostatnimi czasami zdarza się to coraz częściej. Jak się bowiem okazuje, Hollywood pełne jest gwiazd, które potrafią lub chociaż próbują mówić po polsku, co często wykorzystywane jest przy tworzeniu scenariusza. Oto lista sześciu zagranicznych gwiazd, które mówią, a przynajmniej starają się mówić, po polsku.

1. Yvonne Strahovski

Choć przyszła na świat w Sydney, tak naprawdę jest Polką z krwi i kości. Yvonne, czy raczej Iwona, jak lubi nazywać ją matka, to córka Bożeny i Piotra Strzechowskich pochodzących z Tomaszowa Mazowieckiego. Aktorka nigdy nie ukrywała swojego pochodzenia, wręcz przeciwnie! Uwielbia Polskę, a mówienie w naszym ojczystym języku sprawia jej ogromną przyjemność.

 

 

Zobacz także: Nowe seriale, które warto obejrzeć

 

2. Paul Wesley

Paul Wesley to tak naprawdę Paweł Wasilewski. Jego rodzice wyjechali z Polski tuż przed jego narodzinami. Na co dzień posługuje się językiem angielskim, ale płynnie mówi po polsku i to w tym języku rozmawia ze swoimi dziadkami. Gdy był nastolatkiem, spędzał w Polsce każde wakacje. Dziś po wielu latach wciąż chętnie wraca do naszego kraju.

 

Zobacz także: Gwiazdy o polskich korzeniach. Jego nie spodziewaliśmy się na liście

 

3. Zuzanna Szadkowski

To amerykańska aktorka polskiego pochodzenia. Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Doroty w serialu „Plotkara”, gdzie grała sprzątaczkę polskiego pochodzenia. W tym przypadku język polski został wykorzystany, aby nadać postaci więcej komizmu. Chyba każdy fan tego serialu pamięta kwestie, które kobieta wypowiadała po polsku. 

 

 

Zobacz także: Najlepsze seriale młodzieżowe

 

4. Robert Pattinson

Największą sławę zyskał dzięki roli Edwarda Cullena – przystojnego wampira w sadze „Zmierzch” i choć mężczyzna nie ma polskich korzeni, to świetnie radzi sobie z naszym ojczystym językiem. Jego zmagania na tym polu mogliśmy podziwiać w filmie Woda dla słoni, gdzie zagrał Jacoba Jankowskiego, chłopaka o polskich korzeniach.

 

 

 

Zobacz także: Wakacyjne premiery kinowe – najbardziej oczekiwane premiery lipca

 

 

5. Penelope Cruz

Tej pani chyba nie trzeba przedstawiać. Choć ta hiszpańska piękność z Polską ma niewiele wspólnego, już dwukrotnie mogliśmy ją zobaczyć w reklamie piwa Karmi, gdzie u boku Jana Wieczorkowskiego zmierzyła się z językiem polskim. Jak jej poszło? Sami oceńcie.

 

 

Zobacz także: Hasła z reklam, które pamiętamy do dziś cz. II


6. Patrick Wilson

To amerykański aktor, który w 2014 roku pojawił się w filmie Władysława Pasikowskiego „Jack Strong”, w którym wcielił się w rolę agenta CIA. To właśnie dzięki tej roli mogliśmy usłyszeć, jak aktor posługuje się językiem polskim, a robi to całkiem sprawnie. Nic w tym dziwnego, jego żoną jest bowiem Polka, Dagmara Domińczyk.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska