„Zaginięcie Madeleine McCann” – nowy serial Netflixa

19/04/2019

 

O sprawie Madeleine McCann słyszeli wszyscy  to najgłośniejsza i najbardziej tajemnicza sprawa zaginięcia dziecka, z jaką mieliśmy do czynienia. Chociaż minęło 12 lat, wiele osób o niej pamięta. Teraz ta historia ponownie wróciła do debaty publicznej za sprawą dokumentu Netflixa.

Zaginięcie Madeleine McCann to nowy serial dokumentalny od platformy Netflix. Dokument budzi wiele kontrowersji i przez to cieszy się ogromną popularnością. Za jego sprawą ponownie wróciliśmy do najgłośniejszego zaginięcia dziecka w historii. Znów rozważamy co mogło się wydarzyć, szukamy winnych i tropów by odnaleźć dziewczynkę. Serial bardzo szczegółowo pokazuje etapy śledztwa, zeznania świadków i rodziców oraz wiele nieprawidłowości i niedomówień. Dowiadujemy się z niego bardzo dużo rzeczy, które do tej pory nie były ujawnione. Ponownie zadajemy sobie pytanie „Co stało się z Madeleine McCann?”

 Fotografia:YouTube/Netflix


Wróćmy do początku

 

Trzyletnia Madeleine McCann spędzała wakacje z rodzicami i młodszym rodzeństwem w upalnej Portugalii. Na kilka dni przed ich powrotem do domu zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Rodzice wraz ze znajomymi byli w tym czasie na kolacji w restauracji na terenie ośrodka, w niedalekiej odległości od pokoju w którym spały dzieci. Według zeznań rodziców i znajomych co 20 minut, ktoś chodził i doglądał dzieci. W pewnym momencie matka zauważyła, że Madeleine nie ma, zniknęła. Rozpoczęły się poszukiwania na światową skalę. Była to bardzo medialna sprawa, o kolejnych etapach śledztwa i wszelkich poszlakach pisały niemal wszystkie gazety. Wizerunek dziewczynki pokazywany był we wszystkich serwisach informacyjnych tak często, że do dziś dokładnie pamiętamy te zdjęcia, chociaż minęło tyle lat.

 

Zobacz także: Najlepsze seriale kryminalne ostatnich lat

 

Medialna wojna

 

Gdy sprawa utknęła w martwym punkcie, wszyscy podejrzani zostali oczyszczeni z zarzutów – nie było nowych tropów. Nagle uwagę całego świata zwrócono na rodziców dziewczynki. Podkreślano ich nietypowe zachowanie jak na osoby, które dotknęła taka tragedia i wytykano błędy w zeznaniach. To prawda, dużo rzeczy się nie zgadza. Jest wiele pytań bez odpowiedzi. Lecz to nie powód, by w jedną chwilę z rodziców wymagających współczucia, przepełnionych bólem i mierzących się z niewyobrażalną stratą, media zrobiły bezwzględnych morderców własnego dziecka. Pisano o nich straszne rzeczy, ludzie się od nich odwrócili. Świat zwątpił w ich prawdomówność i szczere chęci odnalezienia córki. Chociaż po długich bataliach sądowych oficjalnie zostali oczyszczeni z zarzutów i przeproszeni przez redakcje i telewizje, które w okrutny sposób ich oskarżały, wątpliwości pozostają nadal.

 

 Fotografia:YouTube/Eleanor Neale

 

Czy kiedyś dowiemy się co z dziewczynką?

 

W tej sprawie podejrzani są niemal wszyscy, teorie spiskowe dwoją się i troją, po emisji tego dokumentu w sieci zawrzało. Nie przedstawia on w dobrym świetle ani portugalskiej policji, która dopuściła się wielu zaniechań w prowadzonym śledztwie, ani rodziców. Ten serial pozostawia nas bez odpowiedzi na najważniejsze pytanie: Co stało się z Madeleine i czy dziewczynka nadal żyje? Zostawia nas z domysłami, podsyca wcześniej znane teorie i pozostawia jeden ogromny mętlik w głowie. Niemniej jednak, bardzo dobrze, że taki dokument powstał, że tyle się o nim mówi i że sprawa została przedstawiona w tak kontrowersyjny sposób. Bo jeśli Madeleine żyje, lub ktoś wie co się z nią stało, dzięki serialowi Netflixa i medialnej otoczce jaką wokół siebie stworzył, mamy szansę dowiedzieć się prawdy.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska