Wybieramy maseczkę ochronną. Na co zwrócić uwagę?

17/04/2020

Regularne, dokładne mycie rąk, zachowanie 2-metrowego odstępu od innych, dezynfekcja i ograniczenie wychodzenia z domu – do już wprowadzonych metod walki z koronawirusem 16. kwietnia dołącza obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Jak to zrobić efektywnie?

Maseczka ochronna, szalik czy chusta – czym najlepiej zasłaniać twarz w dobie pandemii?

 

Chociaż zalecenia Ministerstwa Zdrowia nie mówią o obowiązku noszenia maseczki, a jedynie o konieczności zakrywania ust i nosa, najwygodniejszym i najskuteczniejszym sposobem będzie maska ochronna. W przeciwieństwie do apaszki czy szalika, odpowiednio uszyta maseczka nie będzie zsuwać się z twarzy i zdecydowanie najlepiej sprawdzi się w coraz cieplejszych, wiosennych dniach. Poza tym jej zakup nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Wręcz przeciwnie.

 

Jaką maseczkę ochronną wybrać?

 

Koszt jednorazowej maseczki ochronnej to zaledwie kilka złotych, ale decydując się na ten typ maseczek, musimy pamiętać o ich częstym wymienianiu. Jednorazowa maska na twarz po godzinnym noszeniu traci swoje właściwości i przestaje spełniać swoją funkcję. Jeśli więc będziemy zasłaniać twarz przez wiele godzin spędzonych w miejscu pracy, zdecydowanie lepiej sprawdzi się wielorazowa maseczka ochronna, najlepiej uszyta z materiału. Bawełniane modele nie tylko efektywnie chronią przed przenikaniem wirusa, ale też są wygodne, przyjazne dla skóry i można je prać w wysokiej temperaturze. Duży wybór wielorazowych maseczek ochronnych znajdziesz tutaj: https://domodi.pl/akcesoria-i-dodatki/maseczki-ochronne. Modele są szyte przez polskie marki, a ich ceny są naprawdę przystępne.

 

 

Maseczka ochronna zgodna z zaleceniami MZ – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 

Według wytycznych Ministerstwa Zdrowia dobra maseczka ochronna powinna:

-ściśle przylegać do twarzy,

-być uszyta z kilku warstw materiału,

-mieć nauszniki,

-pozwalać na swobodne oddychanie,

-nadawać się do prania (najlepiej w wysokiej temperaturze) i suszenia.

 

Wielorazowe modele z tkaniny spełniają wszystkie te wymogi. Ich anatomiczny kształt pozwala na doskonałe dopasowanie maseczki do twarzy, przez co minimalizujemy ryzyko zarażania. Dostępne w ofercie polskich marek maski są też uszyte z co najmniej dwóch warstw bawełny. Pamiętaj o tym, jeśli zamierzasz uszyć maseczkę samodzielnie. Bawełna doskonale znosi też pranie w wysokiej temperaturze, dzięki czemu maskę możemy dezynfekować i używać w pełni bezpiecznie wielokrotnie. Każda wielorazowa maseczka ochronna jest też wyposażona w nauszniki, które ułatwiają noszenie maski bez konieczności poprawiania jej dłońmi nawet przez wiele godzin.

 

Z gumkami czy z troczkami – jaką maskę ochronną na twarz wybrać?

 

Jeśli mowa o nausznikach – te mogą znacząco wpływać na komfort użytkowania. Maseczkę ochronną na gumkach błyskawicznie się zakłada, ale jeśli masz większy obwód głowy, noszenie tego typu maski może okazać się niewygodne.

 

-Dużą zaletą maseczek ochronnych z troczkami jest to, że nie ciągną uszu i można je dowolnie dopasować, by dobrze się trzymały, ale nie uwierały. Z kolei maskę z gumkami szybciej się zakłada. – podpowiada Renata Dura z redakcji portalu domodi.pl

 

Wybierać możemy nie tylko spośród maseczek z troczkami i gumkami. Polskie marki postarały się o to, by obowiązek zasłaniania ust i nosa w walce przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 nie był dla nas jedynie przykrą koniecznością, a wśród kolorów i wzorów maseczek każdy znajdzie coś dla siebie. W końcu to kwestia życia i zdrowia!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska