Woda z cytryną na czczo – dlaczego warto ją pić?

26/06/2018

 

Woda z cytryną to jeden z najprostszych, a zarazem najbardziej zdrowych, napojów. Do przygotowania wystarczy niewiele, a jego wpływ na organizm może okazać się zbawienny. 

Oto pięć korzyści wynikających z picia wody z cytryną na czczo.

 

Woda z cytryną doskonale nawadnia

 źródło: pexels.com

 

W nocy tracimy wiele płynów, więc rano należy uzupełnić ich ubytek. Najlepszym sposobem będzie wypicie szklanki wody z cytryną. Zawiera ona więcej elektrolitów niż sama woda, warto więc rano wstać chwilkę wcześniej i przygotować ten zdrowotny napój. 

 

Zobacz także: Dlaczego warto pić wodę? 

 

Woda z cytryną energetycznie pobudza

 

Faktem jest, że woda z cytryną pobudza lepiej niż kawa. Dzięki niej mamy mnóstwo energii i nie musimy się martwić o negatywny wpływ na organizm – cytryna w przeciwieństwie do kawy obniża ciśnienie. Polecam więc wybrać ten napój jako alternatywę i zaczynać dzień z dawką witaminy C! 

 

Woda z cytryną pomaga w odchudzaniu

 źródło: pexels.com

 

Picie wody z cytryną na czczo pomaga w pracy jelit, a także dostarcza dużej dawki błonnika. Ponadto pomaga w usuwaniu toksyn i przynosi ulgę w leczeniu chorób żołądka. Dlatego też pamiętajmy o tym, by rano znaleźć czas na przygotowanie wody z cytryną, bo, jak widać, przynosi ona bardzo dużo korzyści. A zdrowy organizm, to szczęśliwy organizm! 

 

Woda z cytryną poprawia kondycję cery

 źródło: pexels.com

 

Poranne zażywanie eliksiru z witaminą C wpływa bardzo korzystnie na naszą skórę. Dzięki temu wyrównuje się koloryt cery, staje się ona wygładzona, a także poprawia się jej elastyczność. Co więcej, witamina C działa odmładzająco ze względu na zawartość antyoksydantów, które opóźniają proces starzenia.

 

Zobacz także: Skóra latem - jak ochronić ją przed słońcem i jakich kosmetyków używać? 

 

Woda z cytryną wzmacnia układ odpornościowy

 źródło: pexels.com

 

Zawarty w cytrynie kwas askorbinowy działa zbawiennie w walce z przeziębieniem czy z pierwszym stadium choroby. Ranne spożywanie wody z cytryną pozwala uzupełnić niedobory witaminy C. Warto wybrać ten sposób w walce z chorobą, zamiast znowu faszerować się masą niepotrzebnych tabletek. Nasz organizm będzie za to wdzięczny! 

 

Zobacz także: Codzienne nawyki, które warto w sobie wyrobić

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska