Wiosna może być inspirująca. Co robić o tej porze roku?

 

Nie od dziś wiadomo, że wiosna to wyjątkowa pora roku. Świat pięknieje w oczach, a nam chce się zacząć oddychać pełną piersią i czerpać z życia garściami. Warto sprawić, by był to niezapomniany czas, dlatego przygotowaliśmy dla was listę wiosennych inspiracji.

Na dobrą sprawę, zmiany w stylu życia czy codziennych nawykach możemy wprowadzać każdego dnia, ale nie oszukujmy, że o każdej porze roku będzie to wyglądało tak samo. Wiosna ma w sobie coś magicznego, co dodaje nam mnóstwo energii do działania. Stąd też to doskonała okazja, by coś zmienić. Na wiosnę dobrze jest rozpoczynać nowe projekty, planować i organizować. To pora pełna pozytywnej energii i motywacji.

 

Zacznij uprawiać sport

W zimie możemy łatwo się wykręcić tym, że na siłownię brakuje czasu, a w domu wygodniej poleżeć przed telewizorem niż powyginać się na macie do ćwiczeń. Od teraz koniec z wymówkami! Wiosna to doskonały czas, by rozpocząć regularne uprawianie sportu. Warunki mamy ku temu wspaniałe. Kiedy jest cieplej, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu sprawia mnóstwo frajdy. Form ćwiczeń, które możemy wybrać jest całkiem sporo i wszystko zależy od naszej kreatywności i chęci. Na początek spacer, potem jogging, który powinien przerodzić się w regularne bieganie, rolki czy rower – to tylko niektóre z propozycji, które warto wdrożyć w życie.

 

 

Zobacz także: Dlaczego warto jeździć na rolkach?

 

Czas do ogródka

Tłumaczymy się brakiem czasu i motywacji, a tak naprawdę praca w ogródku czy na działce to czysty zysk i przyjemność. Poza tym, łączy się z poprzednim punktem, bo to również wysiłek fizyczny. Zatem jakie korzyści płyną z założenia ogródka? Wiadomo, że nie zawsze mamy warunki ku temu, żeby uprawiać kwiaty czy warzywa, ale przecież i na to jest rozwiązanie. Mieszkańcy wsi czy właściciele działek mają ułatwione zadanie, ale i osoby z bloków nie muszą rezygnować z tej formy spędzania wiosennych dni. Wystarczy kupić donice, które można poustawiać na balkonie czy parapecie, a w nich zasiać zioła, warzywa czy posadzić kolorowe kwiaty. Oprócz tego, że możemy poobserwować jak działają różne mechanizmy w przyrodzie, to mamy zapewniony ładny widok, i zdrowe, naturalne dodatki w naszej kuchni.

 

  Fotografia: pexels.com

 

Zdrowy styl życia

Bycie fit to nie tylko coś, czym chwalą się Instagramowiczki, ale to również może być naszą codziennością. Wymaga to zmiany naszych nawyków, ale zdecydowanie się opłaca. O sporcie już powiedzieliśmy, teraz pora na odżywianie. Poza tym, że idąc za drugim punktem i zakładając ogródek, mamy swoje warzywa, owoce czy zioła, możemy uzyskać je również od dostawców, co do których mamy pewność, że uprawiają je naturalnie. Wiosną i latem mamy dostęp do wielu sezonowych produktów, które warto wprowadzić do swojej kuchni i ją nieco urozmaicić. Wiele z nich, oprócz dobrego smaku, dostarcza potrzebnych składników odżywczych w naszej diecie. Takie zmiany na pewno korzystnie wpłyną na nasze samopoczucie i zdrowie.

 

  Fotografia: pexels.com

 

Zaszalej ze stylem

Kiedy chowamy zimowe płaszcze i buty, zamieniając je na wiosenne, czujemy w sobie lekkość. Stąd też wiosenne ubrania, poza tym, że są cieńsze, to wyróżniają się wzorami i kolorami od tych z innych sezonów. Wiosna to właśnie ten moment, kiedy powinniśmy stanąć przed naszymi szafami i sięgnąć najgłębszych zakamarków, uporządkować wszystko i zastanowić się, co jest nam potrzebne, a w czym już nie chodzimy. To pozwoli nam na uzyskanie spójnego obrazu naszego stylu i pomoże poszukać nowych inspiracji. Trudno bawić się modą, nie wiedząc nawet co ma się w szafie. A na wiosnę warto rozkwitnąć na nowo.

 

 

 

Wiosenne porządki

Kiedy już dokonamy wiosennych porządków w naszych głowach, możemy przejść do tych fizycznych. Szafę mamy już za sobą, teraz przechodzimy do kolejnych etapów. To nie tylko okazja do powymiatania kurzu z różnych zakamarków, ale i do pozmieniania nieco w naszych wnętrzach. Takie odświeżenie zawsze dobrze wygląda. Wiosna może okazać się dla nas czasem remontów albo po prostu okazją do wymiany dodatków. Niewielkie zmiany, nazwijmy je kosmetycznymi, również ożywią wnętrze. Nowe poduszki w wiosennych kolorach i wzorach, kwiaty w wazonie czy zapachowe świece – wszystko to wpływa na to, jak wygląda nasz dom i jak się w nim czujemy. Czasem niewielkie poprawki dadzą efekt niewiele gorszy od gruntownej odnowy.

 

 Fotografia: pixaby.com

 

Zobacz także: Dodatki do mieszkania z Pepco 

 

Zaplanuj podróż

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami, a wiosna to przecież świetna pora na podróże. Jest już ciepło, ale jeszcze nie za gorąco. Obiekty turystyczne nie są jeszcze tak zatłoczone jak na wakacjach. Wiele miejsc właśnie wiosną prezentuje się najlepiej, kiedy wszystko wkoło kwitnie i zieleni się. Zatem mapy w dłoń i do dzieła. To wcale nie musi być jakaś odległa wycieczka, która wymaga planowania, dłuższego urlopu i pieniędzy. Wystarczy jednodniowy wyjazd, nawet w okolice, w których mieszkamy. Często jest tak, że nawet nie wiemy o wyjątkowych miejscach, które są tak blisko nas. Może tegoroczna wiosna stanie się okazją do stworzenia wycieczkowej mapy Polski?

 

 Fotografia: pexels.com

 

Zobacz także: Podróże spoza katalogu, które gwarantują niezwykłe wspomnienia

 

Otwórz się na ludzi

Jeśli jesteście zamkniętymi w sobie osobami albo nieco nieśmiałymi, spróbujcie właśnie teraz. Nowe znajomości, spotkania z dawnymi znajomymi czy projekty, które pozwolą wyjść do ludzi, np. wolontariat – to wszystko nas ubogaca. Teraz, kiedy okazji do spotkań jest jeszcze więcej, trzeba otworzyć się na ludzi. Możemy im wiele dać z siebie, tak jak i oni nam. A może właśnie z takich przyjaźni zrodzi się coś więcej… Nigdy nic nie wiadomo, a przecież miłość wiosną smakuje wyjątkowo.

 

  Fotografia: pexels.com

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska