Wiosenna pielęgnacja cery. Jak poprawić wygląd skóry po zimie?

 

Mimo że tegoroczna zima nas oszczędziła, a jak niektórzy twierdzą – obeszła szerokim łukiem, wraz z nadejściem wiosny należy zmienić pielęgnację naszej cery z zimowej na wiosenną, bardziej lekką. By jednak pielęgnacja była skuteczna, należy użyć odpowiednich kosmetyków i w odpowiedni sposób.

Nawet jeśli wydaje nam się że zima w tym roku ominęła nas i nie dała nam zmarznąć, jej skutki odczuwa nasza cera. Zmęczenie, przesuszenie i poszarzenie naszej skóry to pozostałości po zimowych miesiącach, które zostawiły na niej nieprzyjemne ślady. Ogrzewane pomieszczenia, porywisty wiatr i nawet chwilowy mróz potrafią zafundować naszej cerze prawdziwy rollercoaster. Po zimie, skóra naszej twarzy potrzebuje zatem trzech podstawowych działań, które w skuteczny i natychmiastowy sposób przyniosą jej ulgę i przygotują na wiosenny okres pielęgnacyjny: oczyszczanie, odżywanie i nawilżanie!  

 

Mocne oczyszczanie

Oczyszczanie naszej skóry musi być bardzo delikatne, ale jednocześnie skuteczne i efektywne, dlatego najlepiej by składało się z kilku elementów. Przede wszystkim, pomocne okażą się peelingi. Należy jednak pamiętać, że muszą to być kosmetyki delikatne i silnie złuszczające. Gdy nasza skóra jest wrażliwa najlepiej skorzystać z domowej roboty peelingów, które z łatwością wykonamy z dostępnych w domach składników. Peelingi usuną nadmierną ilość martwego naskórka, który zgromadził się na naszej buzi, a także zanieczyszczeń związanych ze smogiem i gęstym, zimowym powietrzem. W celu głębokiego oczyszczenia naszej buzi, warto zastosować również maseczki. Najlepiej sprawdzą się te z zieloną glinką i węglem aktywnym, które usuną niedoskonałości, a jednocześnie dogłębnie oczyszczą naszą buzie. Równie ważnym elementem oczyszczania skóry twarzy okazują się toniki. Te często pomijane w naszej pielęgnacji kosmetyki potrafią nie tylko przywrócić buzi prawidłowe pH, ale również skutecznie złagodzić podrażnienia, wygładzić koloryt i pomóc w walce z przebarwieniami.

 

 

 

Silne odżywianie

Odżywieniu naszej skóry pomogą kosmetyki bogate w witaminy i składniki naturalne. Dobrym pomysłem okazać się mogą emulsje i ampułki, które zawierają wysoką ilość odżywczych składników silnie skoncentrowanych. Dzięki temu – nawet jeśli kosmetyki te są bardzo drogie – będą bardzo wydajne i wystarczą na długo. Działanie odżywcze mają też bardzo często cieszące się coraz większą popularnością maseczki w płachcie. Ich zaletą jest szybkość użycia, skuteczność i niska cena. Dodatkowo, produkty te nie brudzą ubrań, a ich usunięcie jest bardzo proste. Warto pamiętać, by wszystkie składniki mające na celu odżywienie naszej skóry nakładać przed jej nawilżeniem odpowiednim kremem.

Zobacz także: 
Urządzamy domowe SPA. Jak się do niego przygotować?

 

Nawilżanie

Ostatni, ale nie najmniej ważny krok w pielęgnacji skóry w okresie wiosennym to nawilżanie. Znalezienie idealnego kremu jest zadaniem niełatwym, ale nie warto się zniechęcać! Idealny kosmetyk powinien nawilżać, być dopasowany do rodzaju cery,  nie uczulać, pozostawiać na twarzy uczucie wygładzenia i delikatności, a jeśli jego cena nie rujnuje naszego budżetu to można śmiało powiedzieć że wygrałyśmy los na loterii. Wysuszona  przez niekorzystne warunki atmosferyczne i zniszczona po zimie cera, potrzebuje odpowiedniej dawki nawilżenia. Zapewnią ją przede wszystkim kremy, ale także olejki, lotiony i maseczki o właściwościach kojąco-nawilżających.

 

 

 Nawet jeśli wydaje się Wam że tegoroczna zima nie miała negatywnych skutków na nasze samopoczucie, prawdopodobnie odcisnęła ona piętno na skórze twarzy i ciała. Zmienne warunki atmosferyczne, wahania temperatury i wiatry potrafią skutecznie zniszczyć i osłabić naszą skórę, dlatego warto zastosować się do powyższych kroków i zadbać o naszą buzię, która niezaprzeczalnie jest naszą wizytówką!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska