Dlaczego warto zorganizować wigilię firmową?

21/12/2019

 

Wigilie firmowe to idealny czas na zebranie wszystkich pracowników i podsumowanie kończącego się roku. Lada moment wszyscy rozjadą się do swoich domów, gdzie będzie panować iście rodzinna atmosfera. Firmy chcąc uprzyjemnić pracę swoim ludziom, bardzo często organizują spotkania w restauracji. To właśnie tam wszyscy pracownicy mają okazję się zbliżyć do siebie, umocnić zespół i przygotować na nadchodzące wyzwania.

Dlaczego warto zorganizować wigilię firmową?

 

Organizacja wigilii firmowej ma na celu nie tylko podsumować rok i wyznaczyć nowe cele na kolejny. Ma to być przedstawienie jej jako pracodawcy, który jest przyjaźnie i rodzinnie nastawiony do pracowników. Organizacja wigilii firmowej to także okazja do spotkania się wszystkich członków zespołów operacyjnych, którzy na co dzień nie mają okazji ze sobą porozmawiać i poznać się ze względu na natłok zadań. Impreza firmowa jest z pewnością dobrą okazją do tego, aby te relacje polepszyć.

 

Poza tym podczas wigilii firmowej wielu pracowników liczy na dodatkowe gratyfikacje za przepracowanie ciężkiego okresu. Dzięki właśnie takim spotkaniom z pracownikami można w szczególności wyróżnić tych, którzy bardzo mocno przysłużyli się swoimi działania do rozwoju firmy.

 

 

Oczywiście pozostali nie powinni zostać pominięci, nie to jest celem spotkania, aby wywyższać tylko pojedynczych pracowników. Ponadto wyjście na imprezę firmową ma za zadanie odciągnąć wszystkich od pracy i codziennych obowiązków z nią związanych.

 

Wigilia firmowa - plusy i minusy

 

Wiele osób zastanawia się, czy warto w ogóle organizować wigilię firmową. Jak praktycznie wszystko, również i ona ma swoje wady i zalety. Warto je oczywiście wymienić. Do pozytywnych aspektów z pewnością będzie można zaliczyć możliwość integracji pracowników podczas wigilii. Podczas niej spotykają się pracownicy ze wszystkich szczebli, od dyrektorów po robotników szeregowych. Wcześniej wspomniano także o tym, że jest to świetny czas do podsumowań i wyznaczania sobie nowych celów na nowy rok. Dlaczego jeszcze warto zorganizować wigilię firmową?

 

Wiele osób wyższych szczebli wie, że taka impreza to także dobra okazja do tego, aby zmotywować pracowników do dalszego rozwoju. Odpowiednio dobrane słowa potrafią wzbudzić w nich poczucie wartości, dzięki czemu zdadzą sobie sprawę z tego, że są częścią firmy, a nie tylko ludźmi pracującymi po osiem godzin.

 

Niestety prawie połowa osób nadal twierdzi, że wigilie firmowe są niepotrzebne. Zamiast tego pracownicy wolą otrzymać jeden dzień wolnego więcej lub też po prostu prezenty w postaci kart przedpłaconych. Poza tym wigilia firmowa i jej organizacja powinna leżeć po stronie pracodawcy, którzy nie zawsze chętnie chcą się tym zajmować.

 

Sytuacja ma się całkiem odmiennie w przypadku firmy, gdzie pracuje mniej osób. Warto wtedy jednak zorganizować wigilię firmową, gdyż wszelkie niesnaski między pracownikami można szybko wyjaśnić w przyjaznej atmosferze. Ponadto wszyscy bardzo dobrze się znają, a więc także klimat spotkania będzie luźniejszy, nie wspominając już o mniejszych kosztach.

 

Gdzie zorganizować wigilię?

 

Bogate i duże firmy zazwyczaj organizują wigilię firmową w restauracji. Często także wykorzystując zaległy fundusz szkoleniowy łączą wigilię firmową właśnie ze szkoleniami pracowników. Inni pracodawcy rezerwują hotel z dala od miasta, więc pracownicy mają również szansę na dłuższą integrację  przedświąteczną.

 

Warto także wspomnieć o rozwiązaniu, które stosuje wielu przedsiębiorców. Otóż rezerwują oni hotel lub urządzają imprezę w restauracji dla kadry kierowniczej. Natomiast dla pozostałych robotników wigilia firmowa odbywa się w siedzibie firmy. Innym, jednak bardzo dobry sposobem może być zamówienie cateringu i zebranie wszystkich w firmowej stołówce.

 

Każda z opcji ma swoje zalety. Wigilia firmowa organizowana w miejscu pracy to idealne rozwiązanie dla osób, które mają dzieci lub czekają je inne obowiązki po pracy. Natomiast wyjazd na kilka dni, gdzie rezerwowany jest hotel i restauracja, to z pewnością możliwość lepszej integracji między pracownikami.

 

Dodatkowe atrakcje podczas wigilii firmowej oraz klasyczne menu

 

Oprócz standardowego posiedzenia pracowników najlepiej zorganizować dodatkowe atrakcje, które pozwolą się nieco rozerwać. Quizy, zawody czy koncert gwiazdy, to jedne z wielu pomysłów na uatrakcyjnienie integracji. Poza tym znacznie mniej sztywny klimat może okazać się zbawienny dla wielu osób, które zazwyczaj nie lubią takiego charakteru spotkań.

 

Menu może także być nie lada gratką, szczególnie dla koneserów różnego rodzaju potraw. Stół szwedzki w tym przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście w menu powinno również opierać się na klasycznych potrawach, które wielu sobie ceni.

 

Catering na wigilię?

 

Zamówienie dobrego cateringu na wigilię firmową wydaje się wyjściem najbardziej rozsądnym. Nie będziemy przecież gotować potraw sami, gdyż na takie działanie może nam po prostu zabraknąć czasu. W zależności od tego gdzie znajduje się Twoja firma, poszukaj miejsca sprawdzonego, z dobrą opinią gdzie zamówisz kilka podstawowych dań trafiających w gusta pracowników. Pyszne, ciepłe jedzenie zostanie dostarczone prosto do siedziby firmy, więc nie musisz niczym się martwić. 

 

Jedzenie na wigilię powinno być przede wszystkim świeże i smaczne. Nie decydujmy się na zamawianie potraw w ostatniej chwili. W takich sytuacjach zazwyczaj korzystamy z miejsc, które jesteśmy zmuszeni wybrać, nie zwracając uwagi na rekomendację miejsca. Smak i jakość posiłków może wówczas zawieść nie tylko nas ale również cały zespół pracowników. 

 

Organizacja wigilii w firmie to nie lada wyzwanie, jest to jednak doskonały pomysł pomagający w integracji kadry pracowniczej. Podczas wigilii, pracownicy będą mogli swobodnie ze sobą porozmawiać nie o sprawach firmowych ale zupełnie prywatnie. Takie wydarzenia poprawiają atmosferę w firmie.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska