Wielkanocne dekoracje DIY. Jak udekorować dom na święta?

 

Wiosna nareszcie zawitała w naszych domach i ogrodach. Ruszyły wiosenne porządki i wszyscy wypatrują świąt. Świeże kwiaty, pisanki, zajączki, baranki, koszyczki ze święconką – to już niedługo! Najpierw jednak zaplanujmy dekoracje wielkanocne, które uświetnią ten czas.

Czego nie może zabraknąć w wielkanocnych dekoracjach? Oczywiście kolorów! To czas radości, który zbiega się z wiosennym ożywaniem przyrody. Dlatego w dekoracjach mile widziane są żywe, zielone elementy, ale także motywy kwiatowe.

 

Zobacz także: Stylizacje wielkanocne z sieciówek – gdzie szukać pomysłów?

 

Wiosenne wianki

Kto powiedział, że wianek na drzwiach to przywilej tylko Świąt Bożego Narodzenia. Na Wielkanoc również możemy przygotować taką dekorację, ale już z innych materiałów. Gałązki świerka czy jodły zamieniamy na cienkie wierzbowe witki. Pleciemy z nich wieniec i dekorujemy go. Ciekawą propozycją jest też uformowanie go w owalny kształt pisanki. Mamy już podstawę? Co dalej? Możemy postawić na bardzo naturalne elementy takie jak liście juki, którymi można owinąć wieniec czy przygotować z nich kokardę. Inne zielone dodatki to na pewno gałązki bukszpanu czy bazie, które kojarzą się z tym okresem. Wianek możemy przyozdobić sztucznymi wiosennymi kwiatami, takimi jak: narcyze, bratki, tulipany lub hiacynty.

 

 Fotografia: Agnieszka Tyburcza

 

Kwiaty możemy sami przygotować z różnych materiałów. Najbardziej znane są te z krepiny, ale i nie tylko. Na zdjęciu możemy zobaczyć kolorowe kwiaty przygotowane z pofarbowanych wiór. To ekologiczny sposób na wykorzystanie produktów, będących odpadkami procesu obróbki drewna. Takie kolorowe wióry sklejamy klejem na gorąco i otrzymujemy efektowną dekorację.

 

 Fotografia: Agnieszka Tyburcza

 

Ptasie gniazdko

Wielkanoc to pisklaki, zajączki, baranki, ale również motywy mocno wiosenne. Poza kwiatkami skłaniamy się również ku zwierzętom. Przyroda budzi się do życia, a śpiew ptaków słychać od wczesnych godzin porannych. W naszych świątecznych dekoracjach możemy zainspirować się ptakami i przygotować gniazdko z wierzbowych bądź brzozowych gałązek. Potem wsypać do niego jajeczka, które powinny wyglądać na jak najbardziej naturalne, i proszę! Mamy ciekawą dekorację.

 

 Fotografia: Agnieszka Tyburcza

 

Zobacz także: Wielkanoc - koszyczek, dekoracje, potrawy

 

Kieliszek w roli głównej

Czy zastanawialiście się kiedyś jak oryginalnie można wykorzystać lampkę do wina. Oto kilka ciekawych propozycji. Najlepiej jest wyposażyć się w kieliszek rozmiaru XXL, bo wtedy dekoracja ładniej wygląda. Taką lampkę możemy potraktować jako świecznik. Żeby dodać elementu świątecznego, świeczka może mieć kształt pisanki. Na dno wykładamy piórka, ustawiamy nasze jajko i prosta, ale elegancka dekoracja gotowa. Zamiast świeczki możemy wykorzystać kwiaty z krepiny jak na zdjęciu lub żywe, które wbijemy w gąbkę bądź wstawimy miniaturową doniczkę. Innym, równie ciekawym pomysłem jest odwrócenie lampki. Na górze ustawiamy świecę dekoracyjną, a do środka dajemy ozdoby wielkanocne, czyli na przykład pisanki. Możemy też stworzyć gniazdko, do którego wrzucimy kilka ozdobnych jajeczek i kurę z pisklakami.

 

 Fotografia: Agnieszka Tyburcza

 

Kwiecista kompozycja

Nadal pozostajemy w tematyce szklanych naczyń. Szkło jest po pierwsze przezroczyste, dlatego możemy tworzyć różne kombinacje, a po drugie takie dekoracje są subtelne i stworzone w dobrym stylu. Do dużego szklanego wazonu (podobnego jak przy lesie zamkniętym w szkle) wkładamy doniczkę z wiosennym kwiatkiem, na przykład bratkiem, hiacyntem czy szafirkiem. Doniczkę osłaniamy mchem. Jeśli nie mamy możliwości wyposażenia się w ten naturalny, możemy kupić sztuczny, najlepiej w kolorze intensywnej zieleni. To jest nasza baza, a teraz niech zadziała wyobraźnia, bo tak naprawdę od niej zależy nasze wykończenie. Możemy na mchu porozrzucać małe jajeczka, przypiąć kolorowe motyle lub wykorzystać inne elementy dekoracyjne, które akurat mamy.

 

 Fotografia: Agnieszka Tyburcza

 

Stylowe pisanki

Macie dość nudnych, kolorowych pisanek? Chcecie czegoś nowego i najlepiej designerskiego? Dobrze trafiliście, to propozycja specjalnie dla was. Czarno-białe pisanki są oryginalne i z pewnością nowoczesne, a ich wykonanie jest naprawdę banalne. Wystarczy kupić białe jajka, ugotować je lub przygotować wydmuszki, a następnie namalować czarnym markerem różne wzory. Czasem najprostsze szlaczki wyglądają magicznie. W tej dekoracji czarno białe pisanki zostały skomponowane z jaskrawymi piórkami ułożonymi w szkle.

 

 Fotografia: Agnieszka Tyburcza

 

Zobacz także: Ozdoby wielkanocne: Jak zrobić oryginalne pisanki?

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska