Wakacje z dala od miasta – co pozwoli nam się zrelaksować podczas urlopu?

01/08/2018

Urlop w otoczeniu natury niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala odciąć się od bodźców zewnętrznych, które na co dzień atakują nas z niemal każdej strony. Dzięki temu odpoczywa nie tylko nasze ciało, ale również umysł. Jak zapewnić sobie idealne odprężenie?

Odetnij się od mediów

 

Wypoczynek na łonie natury będzie udany tylko wtedy, gdy całkowicie zrezygnujemy z używania telefonu, laptopa, tabletu, czy też oglądania telewizji. Zamiast tego skupmy się na tym, co nas otacza. Doceńmy piękno przyrody i porozmawiajmy z bliskimi. Zamiast wlepiać oczy w ekran telefonu spójrzmy w niebo i obserwujmy obłoki.

 

Ciekawym jest, że w dzisiejszych czasach wiele osób  nie potrafi wytrzymać kilku godzin bez dostępu do Internetu. Odczuwamy ciągłą potrzebę sprawdzania nowych informacji i sięgamy po urządzenia nieświadomie – jest to wyuczony odruch. W takim przypadku wakacje w otoczeniu natury będą dla nas podwójnym przeżyciem. Zdystansujemy się, a także docenimy to, co jest ważne. Jeśli jesteśmy rodzicami, to powinniśmy uczyć swoje dzieci naturalnej obserwacji świata i cieszenia się z małych rzeczy.

 

Często nasz telefon uporczywie dzwoni pomimo tego, że jesteśmy na wyczekiwanym urlopie. Praca wypełnia nasz umysł, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Jeśli tylko możemy, to wyłączmy urządzenie na czas wypoczynku. Bądźmy jedynie dostępni dla naszych bliskich. Pamiętajmy, że natłok stresu i obowiązków bywa zabójczy. Nauczmy się oczyszczać wewnętrznie i relaksować, a do nowych zadań powrócimy ze zdwojoną siłą.

 

Znajdź odpowiednie miejsce

 

Znalezienie idealnego miejsca nie jest prostym zadaniem. Z pewnością nie mogą być to lokalizacje turystyczne, gdyż duża liczba osób skutecznie utrudni nam naładowanie baterii. Hotele w okolicy Poznania to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to w dowolnym momencie udamy się do miasta, gdzie czeka na nas mnóstwo atrakcji. Hotele okolice Poznania dają nam dostęp do natury. Są to malownicze, a przede wszystkim ciche i mało uczęszczane tereny. Z pewnością osoby, które cenią sobie takie klimaty, będą zachwycone.

 

W ofertach znajdziemy różne hotele Poznań i okolice, które wyróżniają się niepowtarzalnym charakterem. To obiekty skryte między lasami i polanami, co daje nam poczucie swobody i bezpieczeństwa.

 

Udaj się na zabiegi relaksacyjne

 

Zabiegi relaksacyjne to uczta dla ciała i duszy. Mamy świetną propozycję dla osób, które lubią wakacje z zabiegami spa. Godnym polecenia obiektem jest Hotel Barczyzna (http://www.hotelbarczyzna.pl/) zlokalizowany pod Poznaniem. Jest to miejsce polecane przez najbardziej wymagające osoby. Podstawowym plusem jest cudowna lokalizacja. Z hotelu wyruszymy na wiele pieszych wycieczek urozmaiconych przepięknymi krajobrazami. Jest to wyjątkowo barwna i ciekawa okolica, która daje wiele możliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na długą wycieczkę rowerową, czy też urządzić piknik na polance. Wszystko zależy od naszych osobistych upodobań.

 

Ponadto Hotel Barczyzna posiada również rozbudowaną ofertę zabiegów spa. Zakres usług jest tak szeroki, że każdy wybierze coś dla siebie. Do wyboru mamy m.in. pakiety Day Spa, rytuały, masaże relaksacyjne, zabiegi pielęgnacyjne całego ciała, twarzy, a także przeróżne usługi kosmetyczne. Jest to prawdziwa gratka dla osób, które po urlopie chcą poczuć się jak nowo narodzeni.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska