Urządzamy domowe SPA. Jak się do niego przygotować?

 

W pogoni za pieniądzem, doskonałym wyglądem i manią posiadania zapominamy o tym co najważniejsze. Nie mamy czasu na refleksję i odpoczynek, a to dwie bardzo ważne rzeczy, które pozwalają nam zachować zdrowie psychiczne. Zaplanujmy więc domowe spa z prawdziwego zdarzenia, które pozwoli nam na odprężenie.

Spa to przede wszystkim odpoczynek zarówno dla ciała jak i dla duszy. Wszystkie zabiegi wykonywane podczas jego trwania mają służyć właśnie temu jednemu celowi. Poprawa wyglądu zewnętrznego wynikająca ze stosowanych zabiegów również ma znaczenie, ale nadrzędny jest relaks, uspokojenie i wyciszenie. Dlatego podczas naszego domowego spa nie starajmy zrobić jak najwięcej, ale dajmy odpłynąć naszym myślom.

 

Zasady

Najważniejsza zasadą domowego spa jest przyjemność. To czas tylko dla nas, w którym nikt nie powinien nam przeszkadzać. Zapewne trudno jest o taką chwilę, dlatego traktujmy ją wyjątkowo i nie odmawiajmy sobie prawa do niej. Dopiero wewnętrznie uspokojony człowiek może mierzyć się z problemami dnia codziennego i z wynikającym z tego stresem. Pielęgnacja podczas domowego spa powinna być rytuałem a nie sekwencją szybko wykonywanych czynności. Zapomnijmy również choć na chwilę o telefonie i mediach społecznościowych, które uniemożliwiają nam pełne skupienie.

 

Dodatki

Domowe spa tak naprawdę nie wymaga jakiś szczególnych przygotowań. Wszystkie zabiegi możemy wykonywać kosmetykami, których używamy na co dzień, pamiętając jednak o tym, że powinny być jak najbardziej naturalne. Dla podkreślenia wyjątkowości chwili możemy wyposażyć się w olejki eteryczne do kąpieli czy świece. Nie zapominajmy także o muzyce relaksacyjnej, która pozwoli nam wyłączyć natłok myśli i skupić się na przyjemnych obrazach niezwiązanych z naszą codziennością.

 

  Fotografia: pixaby.com

 

 

Zobacz także: Kosmetyki, które wykonasz samodzielnie w domu

 

Gorąca kąpiel

To podstawa domowej pielęgnacji, która pomoże nam wejść w odpowiedni nastrój oczyszczając nie tylko nasze ciało, ale i umysł. Woda jako symbol odnowienia powinna zapewnić nam przypływ energii. Pamiętajmy, aby jej temperatura nie była zbyt wysoka bo możemy zasłabnąć, ale na tyle ciepła, żeby dobrze się w niej czuć. Dodajmy do niej swój ulubiony płyn do kąpieli bądź kilka kropli olejku eterycznego, np. lawendowego, który działa odprężająco. Jeśli mamy ochotę, możemy wrzucić do wody kilka płatków róży. Zanurzmy się w wodzie i pozwólmy otulić jej nasze ciało. Spróbujmy skupić się na doznaniach i zapachach. Podczas tego zabiegu możemy wypić lampkę wina, filiżankę kawy czy cokolwiek na co mamy akurat ochotę.

 

 Fotografia: pixaby.com

 

Peeling

Kolejną czynnością wykonywaną jeszcze w trakcie kąpieli będzie peeling ciała połączony z masażem. Możemy użyć do tego gotowego produktu lub samodzielnie przygotować swój kosmetyk, np. z grubo zmielonej kawy. Przyda nam się również masażer do ciała, szczotka bądź rękawica do masażu. Za jej pomocą rozprowadźmy kosmetyk po ciele a następnie wmasowujmy go kierując się w górę w stronę serca. Zabieg ten zapewni nam poprawę krążenia, usuniecie martwego naskórka i ujędrnienie skóry.

 

Zobacz także: Peeling cukrowy – przepisy na domowe peelingi do ciała

 

Włosy

W czasie domowego spa nie zapominamy również o włosach. Myjemy j w czasie kąpieli, ale nieco inaczej niż zwykle. Bez pośpiechu wmasowujemy szampon wykonując przy tym delikatny masaż skóry głowy. Po spłukaniu kosmetyku na włosy nakładamy maskę bez spłukiwania i zakładamy na nie turban z ręcznika, aby ciepło przyspieszyło wchłanianie specyfiku w strukturę włosa.

 

  Fotografia: pexels.com

 

Coś dla twarzy

Po takim seansie skupmy się na twarzy. Po wyjściu z wody umyjmy naszą twarz żelem, którego używamy na co dzień, a następnie wykonajmy peeling cery i dekoltu. Do tej okolicy, która w porównaniu z innymi częściami ciała jest delikatna, zaleca się peeling drobnoziarnisty bądź enzymatyczny. Nie zapominamy również o ustach, które traktujmy domowym peelingiem na bazie gruboziarnistego cukru i masła shea. Następnie wklepujemy w nie miód. Resztę twarzy oczyszczamy tonikiem, który przywróci jej właściwe Ph. Teraz pora na maseczkę. Możemy zastosować taką w kremie bądź na tkaninie. Pod oczy warto nałożyć żelowe płatki, które zmniejszą sińce. Zamiast tego możemy wykorzystać plasterki ogórka. W ten sposób spędzamy 15 minut wygodnie rozsiadając się w fotelu i w dalszym ciągu relaksując się przy muzyce.

 

  Fotografia: pixaby.com

 

Zobacz także: Oczyszczanie twarzy – jaki peeling wybrać?

 

Balsam

Na koniec wsmarujemy w nasze ciało balsam o ulubionym zapachu, który podkręci jeszcze bardziej doznania węchowe. Wykonując ten zabieg również delikatnie, nigdzie się nie śpiesząc masujemy nasze ciało.

To tych zabiegów możemy dodać również inne, które lubimy. Ważne jednak by pamiętać, że ich celem nie jest tylko poprawa naszego wyglądu, ale przede wszystkim zrelaksowanie. Jeśli po takim domowym spa mamy jeszcze trochę wolnego czasu możemy sobie zafundować manicure i pedicure a także wieczór z dobrym filmem czy książką.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska