Teksty, które wypowiada każdy nauczyciel

 

Szkoła bez nauczycieli nie byłaby tym samym miejscem. To oni są powodem do żartów, budzą postrach i mają typowy dla siebie styl czy charakter. Wszystkim, mniej lub bardziej lubianym, z okazji Dnia Nauczyciela życzymy dużo zdrowia i wytrwałości. Dla przypomnienia mamy kilka typowych tekstów, które wypowiada każdy pedagog w szkole.

Dzień Edukacji Narodowej świętowany jest w każdej szkole podobnie. Podziękowania, życzenia i „sto lat” płyną z ust uczniów w tym dniu, przypominając nauczycielom o tym, jak wiele wnoszą do szkolnego świata. Jest też coś, co w każdej szkole na wielu lekcjach ma miejsce. Nauczyciele wypowiadają kultowe teksty od dawien dawna.

1. Wyciągamy karteczki
Chyba każdy obawiał się niezapowiedzianej kartkówki, szczególnie z matematyki! Chwilowe nieprzygotowanie, brak humoru u nauczyciela i kilkanaście oddanych prac, które nie zasługują na dobre oceny. Kultowe stwierdzenie „wyciągamy karteczki” nadal budzi niekiedy obawy i zrezygnowanie. 

 


2. Dzwonek to informacja dla mnie, nie dla was
Ile razy to słyszałaś/słyszałeś? Najlepiej by było, gdyby w ogóle nie było przerw, a wszystko to, czego nie zdążyliście zrobić na lekcji, kończylibyście właśnie na przerwie. Absurd! W każdej szkole znajdzie się taki nadgorliwy nauczyciel, który musi dopowiedzieć ostatnie zdanie wtedy, kiedy już za pasem dzwoni dzwonek na wyczekaną pauzę.  

 

3. Do ubikacji chodzi się na przerwie
Twój niecny plan uniknięcia odpowiedzi czy po prostu chęci zmiany chwilowo otoczenia się nie udał i nauczyciel gasi Cię właśnie takim tekstem. Wtedy pozostaje nic innego jak „ale ja muszę, nie wytrzymam” bądź powrócenie do ławki. Kto tego nie próbował? Nauczyciele z dziwnym dla siebie zwyczajem, wydawać by się mogło nawet złośliwością, rzucają taką właśnie wypowiedzią.

 

4. Ostania ławka: proszę o ciszę, bo was rozsadzę
Kultowa, ostatnia ławka i osoby, które w niej siedziały do dziś wspominane z uśmiechem na twarzy. Zawsze najgłośniejsza, rozgadana i „kreatywna”, ale też najbardziej przeszkadza nauczycielowi. Nie można normalnie poprowadzić lekcji w takim rozproszeniu, dlatego pani od polskiego używa takiego sformułowania.

 

5. Do tablicy przyjdzie nr…
Niezręczna sytuacja, bo nie chciałbyś/chciałabyś dzisiaj odpowiadać, dlatego zwieszasz głowę i udajesz, że Cię nie widać. Kto tak nie robił, podczas gdy nauczyciel przewijał palcem po liście i wybierał na dziś ofiarę pytania?

 

6. Resztę zadań dokończycie w domu
Kilkanaście przykładów zadań z matematyki, rozprawka z polskiego, referat na historię i zadanie grupowe na WOS. W głowie się nie mieści! Najczęściej wszystko na weekend, jak gdyby uczniowie nie mieli prawa odpocząć po całym tygodniu. Chyba najbardziej nielubiany tekst, który nauczyciele wypowiadają to właśnie: „resztą zadań dokończycie w domu”.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska