Twoja Twarz Brzmi Znajomo – zobacz 6 najlepszych występów show

18/05/2018

 

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to program rozrywkowy emitowany w stacji Polsat. Format gromadzi przed telewizorami miliony widzów. Zasady są proste – każdy z uczestników, znanych osobowości musi skutecznie upodobnić się do wylosowanej przez siebie postaci ze świata muzycznego. Nie chodzi tu tylko o stworzenie takiej samej kreacji wizualnej, ale też o odtworzenie zachowania scenicznego. Obejmuje ono odwzorowanie głosu i ekspresji ruchu ciała.

Wybraliśmy 6 najlepszych występów artystów, którzy zdecydowali się naśladować sławne wokalistki i wokalistów. Ufamy, że poniższe fragmenty programu zaskoczą was równie pozytywnie, jak nas.

 

Filip Lato, jako Czesław Niemen

 

Niedawno wielkim hitem dziewiątej edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” stał się występ Filipa Lato, który wcielił się w rolę Czesława Niemena. Wybitny piosenkarz został przedstawiony idealnie w formacie Polsatu. Wokal byłego uczestnika polskiego talent show „The Voice of Poland” zdawał się identyczny z głosem muzyka, który za życia wykonywał m.in. utwór „Sen o Warszawie”. Występ młodego wokalisty zszokował jurorów. Nie mogli oni uwierzyć, iż zmieniony przez Filipa wokal był tak różny od jego naturalnego głosu. Wśród jurorów padły nawet słowa: „Przecież to jest niemożliwe!”.

Zobacz także: 15 polskich hitów z lat 60.

 

Maria Tyszkiewicz, jako Doda

Niektórzy twierdzili, że zwyciężczyni szóstej edycji show Polsatu, była od początku „czarnym koniem” tego programu i mieli ku temu powody. Jednym z nich stał się występ Marii Tyszkiewicz, jako Dody. Tym razem nie sprawdziły się słowa samej piosenkarki, że: „królowa jest tylko jedna”. Marysia, aktorka i wokalistka związana z Teatrem Buffo poradziła sobie doskonale z odwzorowaniem Doroty Rabczewskiej. Mimo tego, iż trochę wstydziła się pokazać tak kontrowersyjny wizerunek, dała z siebie wszystko i końcowy efekt jej starań był bardzo przekonujący.

Zobacz także: 10 polskich kawałków, które warto pamiętać

 

Sławomir, jako Freddie Merkury z zespołu Queen

 

Sławomir Paweł Zapała, znany jako Sławomir, to przede wszystkim aktor i showman, ale od ponad roku także i piosenkarz. Autor hitu „Miłość w Zakopanem” nie do końca był wcześniej postrzegany, jako osoba, która umie śpiewać. Myślano o nim bardziej w kategorii pozytywnego wariata, robiącego wokół siebie sceniczny hałas. Dzięki programowi „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Sławomir udowodnił wszystkim, że ma talent wokalny i to nie byle jaki. W formacie Polsatu był już m.in. Grzegorzem Turnauem, czy Bobem Dylanem, ale jego wcielenie się w wokalistę zespołu „Queen” zostało jednak najbardziej zapamiętane. Wykonał wtedy znaną i trudną piosenkę „We Are the Champions” i wywołał prawdziwy entuzjazm u publiczności.

Zobacz także: 20 zagranicznych hitów z lat 80.

Zosia Nowakowska, jako LP

 

Mogłoby się wydawać, że wizerunek zadziornej, amerykańskiej wokalistki kryjącej się pod pseudonimem LP nie pasuje do związanej z Teatrem Muzycznym „Roma” artystki Zosi Nowakowskiej. Piosenkarka całkowicie obaliła ten stereotyp zaledwie jednego wieczoru. Przekonująca charakteryzacja, którą wokalistka dopełniła odpowiednim ruchem scenicznym i wokalem, sprawiła, że powstało odwzorowanie idealne. Utwór „Lost On You” wykonany w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” został odświeżony z klasą, ale nie stracił przy tym swojego charakteru.

Natalia Szroeder, jako Whitney Houston

 

Niezwykle trudno jest naśladować wielką divę, ale dla Natalii Szroeder niemożliwe nie istnieje. Występ naszej polskiej piosenkarki dał nam do myślenia. Potwierdził to, iż w Polsce mamy prawdziwe talenty z niezwykłym potencjałem, a wśród nich jest wokalistka wywodząca się z Kaszub, na co dzień wykonująca melodyjne, popowe utwory. Wykonanie piosenki z filmu „The Bodyguard” – „I Have Nothing” przeszło najśmielsze oczekiwania nie tylko publiczności zgromadzonej w studiu, ale również przed telewizorami oraz w Internecie.

Kasia Popowska, jako Zenon Martyniuk

 

Kasia Popowska zaprezentowała chyba najlepsze wcielenie Zenka Martyniuka w historii programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Zarówno wokal, jak i wygląd zmienionej piosenkarki bardzo przypominał postać „króla” muzyki disco polo. Występ Kasi wywarł na jurorach bardzo pozytywne wrażenie, a widzowie w końcu mogli powiedzieć: „Jest! Zenek! W Końcu!”. Sam lider zespołu Akcent nie powstydziłby się takiego sobowtóra.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska