Tego się słuchało w dzieciństwie!

20/11/2017

 

Muzyka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Każdy z nas ma piosenki, które mu się kojarzą z latami beztroskiego dzieciństwa. Odsłuchanie swoich niegdyś ulubionych piosenek po latach często przywołuje wiele pozytywnych wspomnień sprzed lat. Zapraszam was w sentymentalną podróż po utworach naszego dzieciństwa!

10. Crazy Frog – Alex F

Tej piosenki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ponad 750 milionów wyświetleń na YouTube mówi samo za siebie. Charakterystyczny teledysk i dźwięki, które przywołują na myśl najlepsze wspomnienia z dziecięcych lat. Remix utworu „Alex F” z 2005 roku zdobył ogromną popularność na całym świecie.

 

 

 

9. Ivan i Delfin – Jej czarne oczy

Tym razem coś z naszego, polskiego podwórka. Piosenka zespołu Ivan i Delfin została okrzyknięta przebojem lata 2004 i właśnie w tym czasie można było ją usłyszeć dosłownie wszędzie. Historia polsko-rosyjskiego duetu jest równie intensywna, co krótka, po kilku wielkich hitach zespół został rozwiązany w 2007 roku.

 

 

8. Starszy – Nasze Bloki

Tym razem odwiedźmy środowisko hiphopowe, które było zupełnie inne niż obecnie. W czasach naszego dzieciństwa w polskim rapie dominowały takie nazwiska jak Peja, a główną tematyką utworów było właśnie „życie ulicy”. Doskonałym przykładem jest piosenka „Nasze Bloki”, której słuchało się ciągle, chodząc dumnie po osiedlu.

 

 

7. Basshunter – Dota

Jeden z tych utworów, których słuchaliśmy, nie mając pojęcia o czym jest. Singiel szwedzkiego wykonawcy został wydany w 2006 roku, po czym zdobył dużą popularność na świecie, w tym w Polsce. Ciekawostką jest, że tekst został napisany podczas rozgrywki w dodatek do Warcraft III: The Frozen Throne.

 

 

6. Bum – Kanikuły

Jest to utwór, który chyba każdy z nas potrafi rozpoznać od samego początku. Utwór został hitem lata 2007 nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach europejskich. Według słuchaczy radia Eska utwór zajął ósme miejsce w zestawieniu „Gorąca 100 radia Eska”. Oprócz rosyjskiego oryginału możemy usłyszeć wiele przeróbek, chociażby w języku polskim.

 

 

5. Pięć Dwa – To My!

Utwór poznańskiej grupy wydany w 2004 roku jest jednym z najbardziej znanych hiphopowych utworów naszego dzieciństwa. Kto z nas nie zna charakterystycznego refrenu, który śpiewało się wśród znajomych? Utwór ma prawie 20 milionów wyświetleń na YouTube co potwierdza jego popularność.

 

 

4. Eiffel 65 – Blue (Da Ba Dee)

Debiutancki singiel włoskiego zespołu, wydany w 1999 roku jest jedną z najbardziej popularnych piosenek lat naszego dzieciństwa. Wysokie notowania na światowych listach przebojów, oraz liczne późniejsze remiksy tej piosenki, tylko to potwierdzają. Ciekawostką jest to, że utwór został użyty w filmie Iron Man.

 

 

3. Basshunter – Boten Anna

Debiutancki singiel szwedzkiego wykonawcy wydany w 2006 roku podbił światowy rynek. W Polsce jego popularność padała na lata 2006-2007. Piosenka doczekała się przeróbki w wykonaniu polskiego zespołu Cliver pod tytułem „Za oknem deszcz”.

 

 

2. O-Zone - Dragostea Din Tei

Singiel nagrany w 2003 przez mołdawską grupę stał się hitem w wielu europejskich państwach. Wysokie notowania na listach przebojów są tylko potwierdzeniem popularności tej piosenki. Każdy z nas po usłyszeniu bardzo charakterystycznego wstępu do piosenki oraz refrenu ma przed oczami wspomnienia z dzieciństwa związane z tym utworem.

 

 

1. Aqua – Barbie Girl

Piosenka duńsko-norweskiego duetu z 1997 roku zdobyła niezwykłą popularność na całym świecie. Utwór zajmował pierwsze miejsca na listach przebojów w takich państwach, jak Wielka Brytania czy Niemcy. Większości z nas przywołana piosenka kojarzy się z beztroskimi latami dzieciństwa, do których tak bardzo lubimy wracać.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska