Telefonistki - hiszpański hit Netflixa

 

Znacie to uczucie, gdy po obejrzeniu ostatniego odcinka serialu Wasze życie wypełnia pustka? Ja tak miałam ostatnio, gdy w dwa dni pochłonęłam cały sezon „Telefonistek”.

„Las chicas del cable”, bo taki jest oryginalny tytuł dramatu, to hiszpański serial produkcji Netflixa. Opowiada historię czterech kobiet, które pragną wyzwolić się spod autorytarnych, męskich wpływów. Sufrażystki żyjące w latach 20. w Madrycie nie mają łatwego zadania. Muszą walczyć o swoją niezależność w świecie, w którym nie mają żadnych praw, a kobiety bite przez swoich mężów mogą trafić do więzienia za niepodporządkowanie się.

 

„Telefonistki” to dramat z romansem w tle. Piękne kobiety, w charakterystycznych dla tamtych czasów kostiumach oraz przystojni Hiszpanie – oto sukces tego serialu. Przede wszystkim jednak najważniejsza jest tematyka. Produkcja porusza istotne do dziś sprawy i pokazuje zalety oraz wady równouprawnienia. Przede wszystkim jednak pokazuje, że kobiety są równie silne jak mężczyźni, a kto wie – zapewne i sprytniejsze.

 

Nie sposób nie polubić głównych bohaterek. Choć każda z nich jest postacią, która może niekiedy irytować, przede wszystkim sprawiają wrażenie, że mamy ochotę się z nimi zaprzyjaźnić. Choć niejednokrotnie możemy być zazdrosne o przystojnych mężczyzn, którzy się wokół nich kręcą. Najważniejszą bohaterką jest Lidia, grana przez Blancę Suárez. A może to była Alba? Musicie przekonać się sami, oglądając „Telefonistki”.

Nie jest to serial trzymający w napięciu od początku do końca. Nie odnajdziecie w nim kadrów rodem z „House of Cards”, ani efektów specjalnych na podobieństwo „Stranger Things”. Fani seriali z najwyższej półki nie będą zachwyceni. Jeśli jednak lubisz od czasu do czasu pogrążyć się w marzeniach i odpowiada ci klimat historycznych filmów oraz seriali – „Telefonistki” są produkcją na przyzwoitym poziomie, która na pewno cię zachwyci.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska