Ted Bundy – jeden z najgroźniejszych amerykańskich morderców

 

Najbardziej bezwzględny morderca w historii USA – Ted Bundy, zabił co najmniej 20 kobiet na terenie sześciu stanów w latach 70. XX wieku. Ostatecznie został skazany na śmierć – stracono go na krześle elektrycznym 24 stycznia 1989 roku. Morderca był przystojnym, inteligentnym mężczyzną, który swoim urokiem i sprytem omamił wiele osób.

 Czy Ted Bundy zawsze był okrutnym i bezwzględnym mordercą?

 

Ten amerykański seryjny morderca urodził się w domu samotnej matki. Matka małego Bundy’ego była sprzedawczynią, natomiast jego ojcem był prawdopodobnie sam Samuel Cowell – ojciec matki Bundy’ego… Jednak do dzisiaj ostatecznie nie potwierdzono wszystkich informacji związanych z tą sprawą. Po upływie czasu Eleanor Louise przyznała, że jest nim weteran wojenny Jack Worthington. Ted nigdy nie poznał swojego rzekomego biologicznego ojca. Młoda kobieta zdawała sobie sprawę z tego, że jej „nieślubne dziecko” nie zostanie zaakceptowane przez jej rówieśników i rodzinę. Postanowiła więc powrócić do rodzinnej Filadelfii i zamieszkać u swoich rodziców. Jej rodzice uznali Teda jako własne dziecko w wyniku przyznania im praw rodzicielskich. Przez wiele lat chłopiec nie wiedział, że jego siostra jest tak naprawdę jego matką. Niektóre osoby z otoczenia również nie wiedziały o sytuacji rodziny.

 

W wieku niespełna 4 lat, Ted Bundy wraz z matką Eleanor Louise Cowell wyprowadził się do stanu Waszyngton, ponieważ mieszkali tam pozostali członkowie ich rodziny. W 1950 roku kobieta poznała kucharza Johnny’ego Bundy’ego, za którego wyszła. Chłopiec uzyskał nazwisko swojego ojczyma. Nie spodziewał się, że jego rodzina wkrótce ulegnie powiększeniu. Państwo Bundy'owie doczekali się w sumie czwórki dzieci. Opiekę nad młodszym rodzeństwem rodzice powierzyli najstarszemu z dzieci. Bundy był zdolnym, miłym i koleżeńskim nastolatkiem, który był także aktywnym działaczem lokalnego kościoła metodystów. Jego sukcesy przyćmiewały jego nieśmiałość i skrytość, ponieważ nie potrafił nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Już w okresie szkolnym dopuścił się wielu kradzieży np. zawłaszczał sprzęt i fałszował bilety na wyciągi narciarskie. Młodzieniec interesował się zagadkami kryminalnymi oraz sposobem działania zatrzymanych seryjnych morderców. W późniejszym okresie jego wszystkie mroczne doświadczenia, przełożyły się na zmianę postrzegania wartości życia i śmierci.

 

W jaki sposób Bundy zabijał swoje ofiary?

 

Okrzyknięto go mianem jednego z najkrwawszych seryjnych morderców w historii Stanów Zjednoczonych. Czarujący Ted Bundy kreował się na niewinnego i niesłusznie oskarżanego obywatela amerykańskiego, któremu w nieokreślonych okolicznościach zarzucono dopuszczenie się wszystkich przestępstw. Policja potwierdziła jednak, że zabił 20 młodych kobiet, zazwyczaj z wykorzystaniem tępego narzędzia. Ofiary mordercy były białymi kobietami, które pochodziły z klasy średniej. Praktycznie każda z nich była studentką, która miała długie, brązowe, proste włosy z przedziałkiem na środku głowy. Dlaczego Ted Bundy upodobał sobie konkretny typ kobiet? Na to pytanie można znaleźć jedno logiczne wyjaśnienie. W 1968 roku przyszły morderca został porzucony przez Stephanie Brooks, która była jego wielką miłością. Podczas wywiadów Ted Bundy zaprzeczył tym informacjom, twierdząc, że pociągały go jedynie młody wiek i atrakcyjność kobiet, które przyciągnęły jego uwagę.

 

Ted Bundy posiadał zaplanowaną metodę działania, która pozwała mu swobodnie zbliżać się do potencjalnych ofiar, zarówno w dzień jak i w nocy. Jego ulubionymi metodami wykorzystywania seksualnego ofiar było np. gryzienie pośladków i piersi, duszenie rajstopami lub innymi przedmiotami, związywanie oraz oszpecanie ofiar. Jego podniecenie wzrastało, gdy dopuszczał się nekrofilii (zaburzenie preferencji seksualnych, w którym „bodźcem stymulującym” seksualnie mogą być jedynie ludzkie zwłoki lub elementy pozostałe po wycięciu poszczególnych narządów płciowych). W gronie zamordowanych i zgwałconych kobiet znalazły się m.in. Donna Manson, Brenda Ball czy Denise Naslund. Morderca przyznał się do 30 zabójstw, jednakże ich całkowita liczba jest nieznana. Szacuje się, że był odpowiedzialny za śmierć nawet 100 kobiet. Ostatnią niedoszłą ofiarą mordercy została studentka Florida State University Cheryl Thomas, która miała wielkie szczęście przeżyć napaść. Wiele z ciał zamordowanych kobiet nie odnaleziono do teraz.

 

Carole Ann Bone – jedyna miłość seryjnego mordercy?

 

Popełnione przez Bundy'ego zbrodnie wstrząsnęły całymi Stanami Zjednoczonymi, jednak znalazło się także dużo adoratorek, które wysyłały seryjnemu mordercy każdego dnia listy miłosne. Kilka dni po tym jak sąd zadecydował o śmierci, Ted Bundy ożenił się z Carole Anną Boone. Kobieta od kilku lat była związana z mordercą i nie była w stanie pojąć kim stał się jej ukochany partner. Specjalnie dla niego przeprowadziła się bliżej zakładu karnego, w którym został umieszczony do czasu otrzymania informacji o wykonaniu na nim kary śmierci. Prawdopodobnie intymne widzenia małżeństwa zaowocowały narodzeniem wspólnego dziecka.

 

Małżeństwo przetrwało jedynie 6 lat. Carole Ann Boone nie była w stanie poradzić sobie z traumatycznymi przeżyciami i prawdopodobnie dopiero wtedy zdała sobie sprawę kim był naprawdę Ted Bundy. Po rozwodzie czterokrotnie zmieniała swoje nazwisko, aby ukryć szokujące fakty ze swojego życia. Zmarła w domu spokojnej starości w styczniu 2018 roku. Kobieta była wstydliwa i bardzo zapatrzona w swojego partnera, dla którego mogła zrobić wszystko. Nasuwa się w takim razie pytanie – dlaczego tak długo zwlekała z decyzją o rozstaniu? Być może z miłości lub też, z wielkiego przywiązania dla mężczyzny, który zachowywał się w jej obecności jak idealny partner, okazujący czułość i miłość.

 

Ted Bundy stał się inspiracją dla wielu twórców filmowych

 

Na podstawie życiorysu Teda Bundy’ego powstało kilka produkcji filmowych, a niektóre nadal są opracowywane. Jedną z najciekawszych prób przeniesienia jego historii na ekran, jest film fabularny produkcji amerykańskiej – „Ted Bundy”, który został zrealizowany w 2002 roku. Reżyserem filmu został Matthew Bright, który kinomaniakom jest znany z dreszczowca „Spojrzenie mordercy czy dramatu „Małe jest piękne”. Odtwórcą roli seryjnego mordercy został Michael Reilly Burke, który w niezwykle realistyczny sposób przedstawił sylwetkę psychologiczną Teda Bundy’ego. Jego magnetyzujące spojrzenie oraz zaangażowanie, zaowocowały interesującym przełożeniem życiorysu mordercy na ekrany kin. „Ted Bundy” to nieprzeciętny film, który pozwala spojrzeć na historię od strony samego mordercy i jego najbliższej rodziny – żony Carole Ann Boone oraz córki Rose Bundy.

 

W tym roku ukazał się, także miniserial dokumentalny  „Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bund’ego” na internetowej platformie Netflix. Z niepublikowanych dotąd rozmów z psychopatą, mordercą i nekrofilem powstał dokument, z którego wyłania się przerażający obraz człowieka. Mimo że nie był w stanie prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie amerykańskim, nie sprawiło mu większej trudności odpowiednie zachowanie podczas przebiegu procesu sądowego. Z łatwością podbił serca naiwnych i łaknących miłości Amerykanek, które stały się jego wielkimi wielbicielkami.

 

Kilkanaście dni temu odbyła się także premiera nowego filmu fabularnego, który ukazuje historię Teda Bundy’ego. Amerykańska produkcja „Podły, okrutny, zły” prawdopodobnie stanie się kolejną fascynującą podróżą do mrocznych zakamarków tragicznej historii zagubionego, seryjnego mordercy. Do samego końca najsłynniejszy morderca Ameryki był na ustach wszystkich mediów oraz opinii publicznej. Odtwórcami głównych ról zostali obecnie jedni z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia aktorów – Zac Efron oraz Lilly Colins. Aktor jest najbardziej znany z serii filmowej High School Musical, natomiast aktorka z filmów „Królewna śnieżka”  czy „Aż do kości”. Lilly Collins jest także córką piosenkarza Phila Collinsa.

 

Ted Bundy zapisał się na stałe na kartach historii jako morderca, psychopata, asocjata oraz nekrofil, który niejednokrotnie torturował, gwałcił oraz profanował ciała porwanych kobiet. Jego niezwykła charyzma umożliwiła mu zdobyć międzynarodowy rozgłos. Historia Teda Bundy’ego zwraca na siebie uwagę ze względu na liczbę mordowanych przez niego młodych kobiet oraz na jego niezwykłą relację z długoletnią partnerką, która nie była w stanie zrozumieć, że jej partner jest bezwzględnym mordercą i gwałcicielem. Historia Bund’ego jest kolejnym niezbitym dowodem na to, do czego może nas doprowadzić nasza mroczna natura drapieżcy

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska