Tabletki z piperyną - HIT czy KIT? Opinie, wypowiedzi na forach i podpowiedzi

14/01/2020

Warto mieć świadomość, że popularna ostatnio w "fit świecie" piperyna występuje w wierzchniej warstwie owoców pieprzu. Przyczynia się tym samym do charakterystycznego, ostrego smaku. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że organiczny związek piperyny przez swoje liczne właściwości zdrowotne ma zastosowanie nie tylko w prewencji i walce z otyłością. 

Jakie właściwości ma piperyna?

 

Piperyna zaliczana jest do alkaloidów, które znajdują się w wierzchniej skórce pieprzu. Można je znaleźć w różnych suplementach diety. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że regularne przyjmowanie preparatów zawierających piperynę nie tylko wpływa na wzmocnienie mięśni, ale również wspomaga trawienie. Trzeba również zaznaczyć, że piperyna ma wpływ na układ odpornościowy, a także oddziałuje na podniesienie wydolności fizycznej organizmu.

Piperyna stosowana jest już od wieków zarówno na przeziębienie, jak i różnego rodzaju niestrawności. Ponadto połączenie jej z cynamonem jest często stosowane na bóle głowy, także te o podłożu migrenowym. Piperyna dodatkowo dzięki swoim licznym właściwościom bardzo skutecznie pobudza wydzielanie różnego rodzaju soków trzustkowych, jelitowych czy żołądkowych. W ten sposób nie tylko pobudza apetyt, ale również znacznie ułatwia trawienie.

 

Suplementy dostępne na rynku zawierające w składzie piperynę wspomagają także właściwe działanie układu pokarmowego. Warto wiedzieć, że piperyna posiada także właściwości oczyszczające i moczopędne. Można również usunąć dzięki temu związkowi organicznemu z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii.

Suplementy zawierające w składzie piperynę mają również działanie pobudzające wydzielanie dopaminy i serotoniny w organizmie. Właściwość ta ceniona jest wśród osób, które cierpią na depresję.

 

Na jaki suplement z piperyną warto się zdecydować?

 

Osoby planujące zaopatrzyć się w suplement diety zawierający piperynę, powinny zdecydować się na preparat, w którego składzie znajdują się produkty pochodzenia naturalnego. W ten sposób będzie on dostępny niemal dla każdego.

 

Doskonałym przykładem może być Piperinox. Większość wypowiedzi na forach sugeruje, że osoby odchudzające się poszukują piperyny najczęściej. Analizując skład wskazanego wcześniej preparatu dowiadujemy się, że w składzie ma także kilka dodatkowych "wspomagaczy" procesu spalania - na przykład ekstrakt z owoców gorzkiej pomarańczy, czy papryki rocznej. Więcej o Piperinoxie można przeczytać tutaj.

 

Koniecznie trzeba sobie zdawać sprawę, że brak występowania szkodliwych związków chemicznych w składzie produktu będzie zdecydowanie minimalizować ewentualne ryzyko wystąpienia negatywnych reakcji organizmu. Oczywiście wyjątkiem będą osoby, które są uczulone na dany składnik znajdujący się w suplemencie. Ogromnym atutem omawianego produktu jest fakt, że nawet jego długotrwałe przyjmowanie nie będzie w żaden sposób obciążało żołądka. Nie trzeba się zatem obawiać, że preparat może w jakikolwiek sposób przyczynić się do obniżenia pracy układu pokarmowego.

 

Należy zaznaczyć, że zdecydowana większość osób przyjmujących Piperinox nie zanotowała praktycznie żadnych objawów, które mogłyby być niepokojące.

 

Jakie są opinie na temat suplementu Piperinox?

Warto mieć świadomość, że o produkcie bardzo pozytywnie wypowiadają się nie tylko klienci, ale również specjaliści, którzy są zdania, że jest to dobre rozwiązanie wspomagające proces odchudzania. Pamiętajmy jednak, że walka o właściwą masę ciała, a także szczupłą sylwetkę wymaga nie tylko bardzo dużo pracy, ale także wyrzeczeń.

 

Dietetycy dostrzegają, że bardzo często po zakończeniu diety, waga u części osób powraca. Opinie użytkowników na forach w dużej mierze potwierdzają jednak skuteczność produktu w stabilizacji uzyskanej masy po zakończeniu stosowania diety.

 

Osoby przyjmujące produkt podkreślają, że działanie preparatu przyczynia się nie tylko i wyłącznie do zmniejszenia się zawartości tkanki tłuszczowej, ale również apetytu. Zadowoleni klienci zaznaczają także, że poprawia się wydolność organizmu.

 

 

Tagi

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska