Styczniowe premiery kinowe. Na te filmy warto iść do kina

 

Film to pełna niespodziewanych scen historia, która odkrywa powoli przed nami swoją fabułę. Każdy bohater jest inny, dzięki czemu możemy się utożsamiać z wybranymi przez nas bohaterami. W tym miesiącu wchodzi do kin sporo interesujących propozycji filmowych, na które warto się wybrać. Jeśli jeszcze nie sprawdzaliście zestawienia filmowego, nie martwcie się! Oto kilka propozycji, które z pewnością was zaciekawią.

Maria, królowa Szkotów – tragiczna historia katolickiej królowej

 

 

Dla zapalonych fanów, pełnych burzliwych historii wielkich monarchów angielskich i szkockich, przygotowano film „Maria, królowa Szkotów”. I choć powstało sporo ekranizacji dawno minionych dziejów królowej Elżbiety i jej katolickiej kuzynki Marii Stuart, to historia domaga się ponownego obnażenia kart historii z zapomnianych wydarzeń i tragicznych przeżyć ówczesnych ludzi. Niezapomniane role Cate Blanchett w „Elizabeth” oraz „Elizabeth: Złoty wiek” na długo pozostały w naszej pamięci. Tymczasem nową Elżbietą została Margot Robbie, a jej zbuntowaną krewną Saoirse Ronan. Młode aktorki mają w swoim dorobku kilka znaczących ról. Dzięki niektórym z nich uzyskały nominacje do najważniejszych nagród. W ubiegłym roku Margot Robbie była nominowana do Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, natomiast Saoirse Ronan została nagrodzona Złotym Globem za tytułową rolę w filmie „Lady Bird”. Można pokusić się o stwierdzenie, że między ekranowymi bohaterkami iskrzy od pierwszych minut filmu. „Maria, królowa Szkotów” jest barwną historią, która w nostalgiczny lecz namiętny sposób obrazuje walkę Marii Stuart o pozostanie przy władzy w Szkocji. Nieszczęśliwie owdowiała kobieta, będąca byłą żoną francuskiego delfina, domaga się rozszerzenia wpływów katolickich na ziemiach szkockich, które do facto są pod władzą brytyjskiej królowej Elżbiety. Silna, niepokorna kobieta nie zamierza odpuścić odziedziczonego przez nią tronu, który jest dzierżony żelazną ręką. Jedynie wielka tragedia może zakończyć, ten niekończący się od wielu lat konflikt.

 

Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 – wielki powrót kultowego filmu

 

 

Prawdopodobnie każdy przykładny i prawdziwy polski obywatel powinien chociaż raz w życiu obejrzeć rozpoczynający trylogię film „Kogel Mogel” – niezrównany film fabularny, powstały w czasach PRL-u. Nie jest to oczywiście żadne ponaglenie czy sercowa rozterka. Film jest jedną z ikon polskiego kina, który w fantastyczny sposób obnaża ustrój minionych czasów komunizmu. Pełna i rozbrajająca dawka humoru, świetna fabuła oraz gwiazdorska obsada przypieczętowała sukces pierwszej i drugiej części trylogii. Po 30 latach przerwy powstała trzecia ekranizacja kultowej historii studentki Kasi, która przez przypadek została opiekunką Piotrusia – rozpieszczonego i niezrozumianego przez rodziców chłopca. Wraz z bohaterami powracamy do świata zwariowanych perypetii długo niewidzianych z sobą rodzin. Cała historia została przedstawiona w nietypowy sposób. Mamy tutaj do czynienia z retrospekcjami, nawiązaniami do poprzednich części, a także ukazaniem nowych wątków fabularnych. Niestety w swych niezapomnianych rolach nie ujrzymy już Dariusza Siatkowskiego jako Pawła Zawady – męża Kasi oraz Jerzego Turka jako Zenona Solskiego – ojca Kasi. Aktorzy zmarli kilka lat temu. Film wzbudził kontrowersje oraz zmieszanie wśród Polaków. Kultowe role wcześniej wspomnianych aktorów były perełkami, które na stałe zagościły w sercach widzów. Żarty i zabawne anegdoty nabierają nowego znaczenia w otaczającej nas rzeczywistości, a powrót do tego co już dawno minęło kontrastuje z historią bohaterów. „Kogel Mogel 3” znacząco różni się od zapamiętanych przez nas przygód. Jednak przez wzgląd na sentyment i ciekawość, warto pójść do kina i jeszcze raz zobaczyć ulubionych bohaterów.

 

Glass – gwiazdorska obsada i porywająca historia

 

 

M. Night Shyamalan kolejny raz pokazuje, że żaden kinomaniak nie powinien o nim zapomnieć. Hinduski reżyser filmowy to twórca takich filmów jak „Szósty zmysł”, „Osada”, „Dziewczyna w błękitnej wodzie” czy „Split”. Jego twórczość obejmuje wiele gatunków filmowych, począwszy od dramatu po kino fantasy zawierające elementy horroru i wirtuozyjnej psychologii zagubionego bohatera. Niektórzy uważają, że jedynie początkowa twórczość reżysera powinna być godna uwagi, inni natomiast od lat są wierni jego dorobkowi i nietuzinkowemu ukazaniu  historii bohaterów. Najbliższą premierą kinową reżysera jest film „Glass”, który bezpośrednio odnosi się do wątków fabularnych z filmów „Niezniszczalny” i „Split”. W rolach głównych ujrzymy Jamesa McAvoya, Bruce’a Willisa oraz Samuela L. Jacksona, którzy wcielą się w pamiętne role swych bohaterów. Do obsady dołączyła również bardzo znana z amerykańskiego serialu „American Horror Story” Sarah Paulson oraz Anya Taylor-Joy, która zagrała w filmach „Split”, „The Witch” oraz „Panny z dobrych domów”. Tym razem w filmie „Glass” strażnik David Dunn, wykorzystując swoje nadprzyrodzone zdolności, tropi człowieka o wielu osobowościach – Kevina Wandella Crumba, który jest nieobliczalny w swych poczynaniach. Film zapowiada się bardzo ciekawie. Sam thriller pozostawia wiele pytań i refleksji. Czyżby M. Night Shyamalan postanowił zakończyć trylogię w nieoczywisty sposób?

 

Jeśli jesteście zapalonymi kinomaniakami tak jak ja, koniecznie wybierzcie się na zaproponowane przeze mnie filmy. Mimo dobiegających do nas słów krytyki i rozczarowań, sami na własnej skórze powinniśmy przekonać się o tym, który film przypadnie nam do gustu. Być może, będziecie zdziwieni po obejrzeniu filmu, który nie miał dobrych recenzji? Wszystko zależy od was.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska