Stan Lee. Człowiek-Marvel – Bob Batchelor [RECENZJA]

 

Stan Lee – człowiek legenda, umarł w wieku 95 lat (zm. 12.11.2018). Był twórcą i współtwórcą kultowych bohaterów komiksów, na których punkcie oszalał cały świat. Wszystkie jego tajemnice odkrywa książka pt. „Stan Lee. Człowiek-Marvel”.

Kto by pomyślał, że największym marzeniem Stana było to, by zostać pisarzem. A zaczęło się niewinnie od tworzenia komiksów w różnej stylistyce, i urosło do potęgi, która trwa w popkulturze do dziś. Nie wiemy jaką powieść by napisał, ale świat komiksu zawdzięcza mu naprawdę dużo. Stan Lee to bardzo intrygująca i ciekawa osoba, którą warto lepiej poznać. Życie ikony amerykańskiego komiksu przedstawił dogłębnie Bob Batchelor.


Stan Lee. Człowiek-Marvel” to biografia znanego Amerykanina, który nadał kulturze nowy wymiar. Okazuje się, że życie samego Stana Lee było równie frapujące co postaci, które tworzył. Książka przedstawia szczegółowo jego życie. Oprócz tego czytelnik poznaje historie wydawnictwa Marvel oraz szereg jej działań. Dodatkowo w narrację autor wplótł cytaty, które jeszcze bardziej czynią książkę ciekawszą (Nie znajdziemy jednak w niej przypisów). Książkę ubogacają także fotografie. Bob Batchelor w ciekawy sposób przedstawia życie kultowej postaci. W tym wszystkim autor jest bardzo rzetelny i merytoryczny. Wyciąga można powiedzieć historyczne fakty, które mają wpływ na życie Stan'a i jego twórczość.

 

 Zdjęcie: Joanna Łukasiewicz„Człowiek-Marvel” to obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów komiksowych bohaterów takich jak Hulk, Spider-Man, Iron Man, X-Mani, Avengersi czy Fantastyczna Czwórka. Czytelnik dogłębnie poznaje tajemnice Stana, jego życie i kulisy pracy, również to z jakimi cieniami i blaskami przyszło mu się zmierzyć oraz jaką cenę zapłacił za to co robił.

 

Stan Lee (tak jak i jego bohaterowie) był zwykłym człowiekiem z niezwykłą mocą twórczą! Książka Batchelora to prawdziwa gratka dla fanów twórczości tej legendarnej już postaci.

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu SQN.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska