Sport na powietrzu. 5 sposobów na aktywną wiosnę i lato

 

Są tacy, którzy kochają spędzać swój wolny czas na siłowni. Jednak są i tacy, którzy nie wyobrażają sobie aktywności fizycznej w czterech ścianach. Zaraz lato. To idealna pora, by wstać z kanapy, włożyć wygodny strój i ruszyć na podbój sportów, które można wykonywać poza domem.

Do lata został... miesiąc! To już ostatnia prosta. Wstawaj i walcz o siebie, o swoją sylwetkę, ale przede wszystkim o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jakie sporty wprawią cię w dobry nastrój i dostarczą twojemu zdrowiu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania promieni słonecznych? Oto one!

 

Zobacz także: Krótkie ćwiczenia dla zapracowanych

 

1. Spacer

Swoją przygodę ze zdrowym i aktywnym trybem życia trzeba zacząć od małych kroków. Niby nic, a jednak podczas spaceru można spalić nieco niechcianych kalorii. Nie zmęczy cię do czerwoności i sapania, ale będziesz czuła się odprężona, zrelaksowana, a przede wszystkim szczęśliwa. Świeże powietrze odświeży nie tylko ciało, ale i umysł. Zieleń, która nas otacza, poprawi twoje samopoczucie. Weź najlepszą przyjaciółkę, grupę znajomych lub telefon ze słuchawkami i ulubioną muzyką. Wszystko zależy od twojego nastroju. Ubierz się odpowiednio do pogody i ruszaj w drogę.

 

2. Jogging

Najprostszy sport z możliwych, a jednak tak często zapominany. Bieganie na bieżni na pewno nie zastąpi ci biegu na świeżym powietrzu. Jedną z najbardziej podstawowych jego zalet jest to, że nie biegniesz bez celu, a co najważniejsze – sama go sobie obierasz. Truchtasz tam, gdzie cię nogi poniosą! Ważne jest dobrze wyprofilowane obuwie, które odciąży twoje stawy. Najlepiej wybierz miejsca, gdzie nie ma asfaltu, gdyż bieganie to najbardziej obciążający stawy sport z możliwych. Dlatego miej się na baczności i jeśli Twoja kondycja kolan nie jest zadowalająca, wybierz coś innego. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zobacz także: 5 powodów dla których warto biegać

 

3. Rower

Każdy z nas ma w piwnicy, bądź w garażu rower. Niektóre nawet sięgają czasów Pierwszej Komunii Świętej. W tak piękną i słoneczną pogodę pora otrzepać go z kurzu i ruszyć w drogę. Jak w przypadku biegania – trasa jest dowolna. Jazda na dwukołowcu zdecydowanie mniej obciąża stawy, dlatego w tym wypadku wygrywa z bieganiem. Rower przede wszystkim angażuje mięśnie ud, łydek, ale także pupę, dlatego idealnie wyrzeźbi dolne partie ciała do lata. A co najważniejsze – daje ogromną frajdę! Zbierz grupę znajomych i wsiadaj na rower.

 

Zobacz także: Dlaczego warto jeździć na rowerze?

 

4. Rolki

Nie każdy lubi jazdę na rowerze, tak jak nie każdy potrafi jeździć na rolkach. Jeśli posiadasz tę umiejętność, polecamy wyjąć z szafy rolki i śmigać po asfaltowych uliczkach, bądź (jeśli znajdziesz takie w swoim mieście) na specjalnie do tego dostosowanych alejkach. Jazda na rolkach angażuje właściwie wszystkie mięśnie, co jest zdecydowanym plusem. Nic nie ogranicza twoich rąk, jak w przypadku roweru, więc przypuszczalne upadki łatwiej będzie zamortyzować.

 

Zobacz także: Dlaczego warto jeździć na rolkach?

 

5. Siatkówka, koszykówka, piłka nożna, tenis

Każda mniejsza miejscowość ma choć jedno boisko, a o większych nie wspominając. Wykorzystaj to! Miasto nie po to wydawało tysiące, a nawet miliony, by sportowe kompleksy stały i pięknie wyglądały. Sporty zespołowe to rewelacyjna sprawa. Zespajają, integrują grupę, a przede wszystkim dają niezliczoną dawkę pozytywnej energii i wrażeń. Nie musisz być geniuszem w danej dziedzinie. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa, a twoje ciało na pewno poczuje nawet małą aktywność fizyczną. Zbierz grupę znajomych i wybierz dyscyplinę sportu, która najbardziej wam odpowiada. Subiektywnie polecam umiłowaną siatkówkę!

 

Zobacz także: Kickboxing sportem tylko dla mężczyzn?

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska