Skóra latem – jak ochronić ją przed słońcem i jakich kosmetyków używać?

12/06/2018

 

Lato to czas, kiedy twoja skóra potrzebuje większej ochrony niż w zimie. Zbyt mocne słońce może prowadzić do poważnych problemów skórnych. Promienie słoneczne mogą mieć wpływ na wcześniejsze starzenie się naskórka, wysuszanie go, szybsze pojawienie się zmarszczek i przebarwień, ale stwarzają też większe prawdopodobieństwo raka skóry. Dlatego już teraz warto dowiedzieć się, jak chronić skórę latem i wprowadzić tę wiedzę w życie.

Nawilżanie skóry od wewnątrz

 źródło: pixabay.com

 

Zobacz także: Azjatycka pielęgnacja skóry w polskim wydaniu

 

Latem twój naskórek potrzebuje więcej nawodnienia, ponieważ traci dużo wilgoci przez upał. Dlatego w okresie letnim trzeba pić dużo wody, która skutecznie usunie toksyny z organizmu. Częste picie czystych płynów gwarantuje ci zdrową, miękką i nawilżoną od zewnątrz skórę.

 

Tonik – zdrowe odświeżenie

 

Tonik jest kosmetykiem, który oczyszcza i zamyka pory oraz usuwa zanieczyszczenia i toksyny ze skóry. W letni czas doskonale zaś ochłodzi cerę i zrównoważy jej pH. Spróbuj także wody różanej, która słynie ze swoich naturalnych właściwości chłodzących, idealnie sprawdzających się szczególnie latem.

 

Słońce – ograniczaj je

 źródło: www.pexels.com

 

Zobacz także: Pogoda na niepogodę

 

Między godziną 10 a 15 powinnaś unikać przebywania na słońcu lub w miarę możliwości je ograniczyć. W tym czasie skóra jest najbardziej narażona na promieniowanie UV, a ty zwiększasz swoje szanse na poparzenie słoneczne.

 

Napoje gazowane to zły wybór

 źródło: pixabay.com

 

Cukier zawarty w napojach gazowanych nie jest dobry dla cery. Lepszą alternatywą jest picie czystej wody lub świeżych soków owocowych. Powinnaś także zminimalizować spożycie alkoholu i kofeiny, ponieważ to one zmniejszają zawartość wody w organizmie.

 

Krem z filtrem to podstawa

 źródło: www.pexels.com

 

Zobacz także: 3 książki o... pielęgnacji skóry

 

Filtr przeciwsłoneczny zawarty w kremach, mleczkach czy balsamach to najlepszy sposób na ochronienie skóry przed upałem i podrażnieniami. Wybierz kosmetyk łączący w sobie właściwości nawilżające i przeciwsłoneczne. Warto odżywić skórę, wybierając produkty z witaminami i antyoksydantami, by taka pielęgnacja zaprocentowała w przyszłości.

 

Krem przeciwsłoneczny zastosuj pół godziny przed planowanym wyjściem na słońce. Natomiast w ciągu dnia powtarzaj aplikację co 2 godziny lub częściej, np. kiedy przebywasz w wodzie.

 

Skóra twarzy także wymaga ochrony

 

Twarz potrzebuje ochrony tak samo, jak ciało. Należy więc zakładać odpowiednie nakrycie głowy oraz nosić okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy. Co więcej, trzeba pamiętać o tym, że skóra wokół nich jest szczególnie podatna na procesy starzenia się skóry.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska