Rzeczy, które pamiętasz z dzieciństwa

 

Każdy z nas miło wspomina czasy dzieciństwa. Zabawy, rozmowy, powroty do domu pełne przygód i niezapomnianych wrażeń. Wspomnień co nie miara. Dobrze jest od czasu do czasu przypomnieć sobie jak spędzaliśmy kiedyś czas.

Istnieją rzeczy, miejsca i ludzie, do których powracamy z sentymentem. Na pewno każdy posiada taką listę, do której punktów z ogromną chęcią by wrócił, gdyby mógł cofnąć się w czasie. Sprawdź czy dodałbyś/dodałabyś coś do tej listy.

Bajki na VHS
Chodzenie do wypożyczalni, wybieranie filmów i bajek, wspólne umawianie się na oglądanie to najlepszy spędzony wspólnie czas. Można było też i samemu, wtedy ulubiona kaseta, pilot, koc i bajki Disneya czy inne, to był jeden z lepszych sposobów spędzania czasu.

 

Skakanie w gumę, skakanka, berek, chowany
Kto nie zna tych zabaw? Skakanie w gumę w parach, czy jak najwięcej skoków przez skakankę. Ponadto kilkanaście odmian berka i oczywiście zabawa w chowanego, to dopiero były podwórkowe rozrywki. Ten czas, kiedy na dworze spędzało się większość czasu, nie było komputerów a o tabletach czy smartfonach nie było mowy!

 


Budka z lodami, irysy, oranżadki, guma Turbo
To był podstawowy zestaw każdego dzieciaka, dodatkowo Maczugi czy rogaliki Chipi-cao, zbieranie pokemonów i innych naklejek czy żetonów. A żółta budka z charakterystyczną muzyczką, która informowała o nadjeżdżających lodach? Radochy co niemiara.

 

Gry na Pegasus
Kto tego nie miał w domu? Mario, kaczki i inne równie popularne gry, to najlepsza rozrywka jak na tamte czasy.

 

Segregator pełen karteczek
Kolorowe, różnej wielkości, z Herkulesem, Czarodziejkami z Księżyca i innymi postaciami to był hit. Wymiana zawsze mała za małą, duża za dużą albo dwie małe za jedną dużą a im bardziej wartościowa karteczka tym trudniejsze negocjacje jej zamiany.

 

Żołnierzyki, ukochany miś, zabawa lalkami
Zabawa w dom, mały zestaw kucharza, bobas w ręku, czyli mała mama na pełnych obrotach. Była też armia żołnierzyków, wyścigi samochodowe, gra w piłkę nożną od małego czy gra w podchody. A wieczorami zasypiało się z ulubionym pluszowym misiem. Dzieciństwo do którego chciałoby się wrócić.

 

Szkolne dyskoteki
Chodziło się chętnie lub mniej, zdarzało się, że podpierało się ścianę albo wspólnie damskimi grupkami  tańczyło się w kółeczku i nieśmiało spoglądało w stronę chłopaków. Hity z płyty czy kasety leciały w głośniku i tylko czekało się na ulubioną piosenkę, której wcześniej słuchało się w walkmanie.

 

 

 

Korekta: Justyna.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska