Ruth Handler – kobieta, która stworzyła Barbie

 

W 1959 roku na targach zabawek w Nowym Jorku zaprezentowana została lalka, która miała podbić świat. Dziś jest ikoną, choć historia jej i jej twórców nie jest usłana różami.

Niedawno Wydawnictwo Kobiece wypuściło spod swoich skrzydeł przejmującą biografię. „Barbie i Ruth”, pióra Robin Gerber, opowiada historię kobiety, która powołała do życia największą wytwórnię zabawek na świecie – Mattel. Ruth Handler była wizjonerką, a zarazem wielką rewolucjonistką. To ona, w czasach, gdy praca przeznaczona była dla mężczyzn, rozwinęła własną firmę. Ona, gdy w reakcji na jej plany wszyscy pukali się w głowę, stworzyła idealną lalkę, która miała przypominać żywą dziewczynę. I ona z każdej porażki podnosiła się dwa razy silniejsza.

 

„Barbie i Ruth” to przede wszystkim historia bizneswoman. Chociaż tytuł wskazuje na co innego, miłośnicy blond-lalki zbyt wiele się o niej nie dowiedzą. Barbie schodzi na dalszy plan, pozostając w cieniu burzliwego życia swojej matki z krwi i kości.

Liczyłam na książkę o ikonie pop-kultury, którą Barbie niewątpliwie jest, na równi z Coca-Colą i Britney Spears. Chociaż historia Ruth jest interesująca, tytuł jest mylący i sprawia, że liczymy na zbyt wiele. Warto jednak zapoznać się z życiorysem kobiety, która zrewolucjonizowała myślenie o biznesie i zawsze potrafiła postawić na swoim. Wbrew opinii mężczyzn – miała rację.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska