Robert Plant zapowiedział nową płytę

Nowy album Roberta Planta, wokalisty Led Zeppelin, ukaże się jeszcze w tym roku. Będzie to jego jedenasty album solowy, wydany po długiej przerwie.

Okazuje się, że rockman stawia przede wszystkim na sprawdzonych ludzi - do pracy przy albumie zaprosił znany fanom z poprzedniego krążka „Lullaby and the Ceaseless Fire” zespół Sensational Space Shifters, który wspiera go także w trasie.

Sam album składał się będzie z 10 oryginalnych utworów oraz coveru „Bluebirds over the Mountain” Ersleya Hickeya z gościnnym udziałem wokalistki The Pretenders - Chrissie Hynde.

„Carry Fire”, bo tak będzie nazywał się nowy album Planta, ukaże się 13 października 2017 roku. Jak dotąd, fani muszą zadowolić się singlem „The May Queen”, który ukazał się na kanale YouTube muzyka stosunkowo niedawno, bo 17 sierpnia.

Na liście utworów znajdą się:
1. „The May Queen

2. „New World...

3. „Season's Song

4. „Dance With You Tonight

5. „Carving Up The World Again

6. „A Way With Words

7. „Carry Fire

8. „Bones Of Saints

9. „Keep It Hid

10. „Bluebirds Over The Mountain

11. „Heaven Sent

Album ten zapowiadany był już dawno temu - pierwsze informacje o nowej płycie ujrzały światło dzienne już 3 lata temu. Muzycy współpracujący z wokalistą Led Zeppelin zamieszczali na mediach społecznościowych zdjęcia z nagrań, zdradzając między innymi lokalizacje, w których się one odbywały. Były prowadzone między innymi w studiu nagraniowym Petera Gabriela, byłego członka Genesis, a także w kilku innych ciekawych pod względem swojej historii i powiązań zarówno z zespołem, jak i Robertem Plantem. Jeśli w ten sposób próbowali oni przekazać fanom jakieś wskazówki co do nowej płyty, to im się to udało. Na razie pozostaje nam jednak czekać aż do października.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska