Na co godzisz się, akceptując regulamin Facebooka

 

Facebook to jeden z wielu portali internetowych, z którego regulaminem nie zapoznała się znaczna część użytkowników. Szybkie „akceptuj/ zgadzam się” i często nie wiemy, na co tak naprawdę daliśmy przyzwolenie.

Facebook to miejsce nawiązywania znajomości, towarzyskich konwersacji czy też strefa zrzeszająca fanów np. różnych grup artystycznych. Jak w wielu portalach tak i tu zakładając konto, musisz zaakceptować obowiązujący regulamin. Poniżej kilka punktów, o których być może nie wiedziałeś.

1. Pozorny właściciel danych
Regulamin Facebooka już na wstępie zaznacza, że prywatność użytkownika jest dla nich szalenie ważna. To ty (teoretycznie) jesteś właścicielem swoich danych i decydujesz o tym, komu będą udostępnione (znajomym czy wszystkim). Ponadto masz obowiązek podać poprawne dane o sobie oraz je uaktualniać. Niby nic w tym dziwnego, ale tak naprawdę to Facebook zgarnia wszystkie prawa dotyczące informacji o tobie. Możesz więc pojawić się w reklamie, nie otrzymując za to wynagrodzenia, ba, nie wyrażając nawet na to zgody. Niestety, akceptując regulamin Facebooka, przekazujesz tym samym portalowi prawo do wykorzystywania danych. Niewinne „lubię to”  ma też znaczenie dla wielu reklamodawców.
To samo tyczy się też powiązań Facebooka z innymi kontami, wszędzie, gdzie logujesz się za jego pomocą, dajesz przyzwolenie na gromadzenie danych o sobie samym.

 

2. Bezpieczny Facebook
Mimo zapewnień o dokładaniu wszelkich starań do usuwania zagrożeń ze strony Facebooka, nie gwarantuje on pełnego bezpieczeństwa. Pomocni w tym mają być użytkownicy, którzy, poprzez zgłoszenia niezgodnych treści, przyczynią się do usuwania niebezpieczeństw.

 

3. Nie wolno
Aby tworzyć bezpieczną witrynę. Facebook zastrzega sobie przestrzeganie pewnych postanowień. Zabronione jest m.in. przesyłanie wirusów, spam, atakowanie i zastraszanie innych użytkowników, tworzenie obraźliwych treści zawierających w swoim przekazie nienawiść, pornografię czy przemoc.

 

4. Masz obowiązek
Tak jak wspominałam. twoim obowiązkiem jest podawanie aktualnych i poprawnych danych o sobie. Ponadto korzystać z Facebooka mogą tylko osoby powyżej 13 roku życia, a zabronione jest to dla osób skazanych za przestępstwa seksualne. Akceptując regulamin tego portalu społecznościowego, wyrażasz zgodę na to, że przy ewentualnym sporze pomiędzy serwisem a użytkownikiem podporządkowany będziesz prawu obowiązującemu na terenie stanu Kalifornia.


A jeśli twoje konto ktoś zgłosi i zostanie zablokowane, masz prawo założyć nowe, nie uzyskując wcześniej zgody serwisu. Ale jeśli chciałbyś odzyskać stare, zablokowane konto to odblokować je możesz, przesyłając skan własnego dowodu osobistego.  

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska