Przegląd tygodnia – najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia

 

Nie wszyscy mamy czas, żeby być na bieżąco z tym, co dzieje się w Polsce i na świecie. Dzięki naszemu skrótowi informacji dowiesz się o najważniejszych wydarzeniach ubiegłego tygodnia.

Wydarzenie tygodnia w Polsce:

23 listopada profesor Jacek Jastrzębski został powołany na przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.

 

Wydarzenie tygodnia na świecie:
21 listopada Generalitat, czyli rząd Katalonii, wydał zgodę na otwarcie swoich sześciu przedstawicielstw. Powstaną one w Tallinie i Bejrucie, Lizbonie, Wiedniu, Zagrzebiu i Sztokholmie. Ich otwarcie odbędzie się jednak wbrew woli rządu Hiszpanii.

 

24 listopada w całej Francji miały miejsce protesty tzw. żółtych kamizelek przeciwko podwyżkom akcyzy na paliwo. Doszło do wielu zamieszek i poważniejszych starć protestujących z policją.

 

Najbardziej absurdalny news w mediach:
21 listopada Ikea Polska przygotowała unikatową, wirtualną kolekcję „Przyda się” za 0 zł. Akcja ta była odpowiedzią na zasypujące nas zewsząd informacje na temat Black Friday i miała skłonić konsumentów do bardziej świadomych i odpowiedzialnych zakupów. W kolekcji znalazły się m.in. „Nigdy nieużywane akcesoria kuchenne”, „Dawno zapomniane akcesoria dziecięce ze strychu” czy „Dawno nieotwierana szafa z nieużywanymi ubraniami”.

 Zdjęcie: www.ikea.com

 

Najważniejsze wydarzenie kulturalne:

24 listopada minęła 27. rocznica śmierci Freddiego Mercury’ego. Lider zespołu Queen miał zaledwie 45 lat. Zmarł w 1991 roku. Muzyk stał się legendą rocka, osiągając sukces dzięki takim hitom jak „The show must go on”, „Bohemian Rhapsody”, „I want to break free”, „Under Pressure” czy „We will rock you”.

 

Najważniejsze wydarzenie sportowe:

21 listopada Robert Kubica wrócił do Formuły 1. Polak podpisał kontrakt z zespołem Williams, a jego partnerem w sezonie 2019 będzie George Russell. 17 marca 2019 zaplanowano pierwszy start – wyścig o Grand Prix Australii. Robert Kubica wrócił do Formuły 1 po ponad ośmiu latach przerwy.

 

Najważniejsza premiera tygodnia:

22 listopada ukazał się pierwszy zwiastun „Króla lwa” w nowej fotorealistycznej odsłonie. Trailer remakeu podbił media na całym świecie i stał się jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2019 roku.  Reżyserem jest Jon Favreau. Głosu postaciom użyczyli m.in. Donald Glover (Simba), James Earl Jones (Mufasa), Billy Eichner (Timon), Seth Rogen (Pumba) oraz Beyonce Knowles (Nala).

 

Show-business:

Nietypowa wiadomość obiegła świat – bardzo głośno zrobiło się o Celine Dion. Wszystko za sprawą tego, że piosenkarka pojawiła się w spocie reklamującym neutralne płciowo ubranka dla dzieci firmy Nunu. 

 

Najważniejsze święto: 20.11 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Najbardziej nietypowe święto: 25.11 Dzień Pluszowego Misia

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska