Przegląd tygodnia – najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia

 

Nie wszyscy mamy czas, żeby być na bieżąco z tym, co dzieje się w Polsce i na świecie. Dzięki naszemu skrótowi informacji dowiesz się o najważniejszych wydarzeniach ubiegłego tygodnia.

Wydarzenie tygodnia w Polsce: Koncert „Artyści przeciw nienawiści”

W środę 27 lutego w Atlas Arenie w Łodzi odbył się koncert „Artyści przeciw nienawiści”, którego pomysłodawczynią była znana i ceniona polska piosenkarka Doda. W imprezie charytatywnej uczestniczyło wielu polskich artystów m.in. Justyna Steczkowska, Grzegorz i Patrycja Markowscy, Mateusz Ziółko, Gosia Andrzejewicz oraz Doda, którzy zaśpiewali utwór USA for Africa „We are the World”. Piosenkarka podkreśliła, że w obliczu tragicznych wydarzeń z Finału WOŚP w Gdańsku, postanowiła zjednoczyć polskich artystów w walce przeciwko nienawiści, hejtowi oraz konfliktom. Pojednanie Dody i Justyny Steczkowskiej uświetniło koncert, ponieważ piosenkarki pogodziły się po latach konfliktu.


Wydarzenie tygodnia na świecie: Szczyt Donald Trump – Kim Dzong Un

Nieudany szczyt najważniejszych polityków świata zakończył się przedwcześnie i bez podpisania wspólnego porozumienia ws. denuklearyzacji. Rozmowy zostały zaplanowane już kilka miesięcy temu, w związku normalizacją napiętych stosunków międzynarodowych między Stanami Zjednoczonymi i Koreą Południową. Obecnie oba państwa pozostają w stanie wojny. Część środowiska politycznego już wcześniej przewidywała brak porozumienia i możliwe pogorszenie dalszych stosunków miedzy krajami. Obserwatorzy liczyli na rozwiązanie kwestii działań na rzecz uruchomienia biur łącznikowych i deklarację zakończenia wojny koreańskiej. Administracje rządów niejasno wyjaśnili powód zakończenia szczytu oraz dalsze rozstrzygnięcie konfliktu.

 

Najbardziej absurdalny news w mediach: Budka z kebabem zastawia przejście na ulicę

Ogólnopolski dziennik „Gazeta Wyborcza” przedstawił absurdalną sytuację, która wpłynęła na życie mieszkańców bloku pod adresem Mołdawska 5 w Warszawie. Budowa nowoczesnego apartamentowca odcięła mieszkańców od głównej ulicy, powodując, że jedynym przejściem jest tutejsza budka z kebabem. Historia mieszkańców wydaje się dla niektórych zabawna i absurdalna, jednak przedstawia problem braku unormowań i porozumienia między wykonawcą budynku, a dotychczasowymi mieszkańcami warszawskiej Ochoty. Sąsiedzi apelują o jak najszybsze rozwiązanie sprawy. W końcu nikt nie chciałby przechodzić przez budkę z kebabami, w której cały czas utrzymuje się kuszący zapach mięska i warzyw…

 

Najważniejsze wydarzenie kulturalne: „Echo” Maksymiliana Rigamontiego nagrodzone fotograficzną książką roku

Fotoreporter Maksymilian Rigamonti został uhonorowany jedną z najbardziej prestiżowych nagród fotograficznych w konkursie Picture of the Year w kategorii „Photography Book of the Year” za album „Echo”. Mężczyzna współpracujący m.in. z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. W wyjątkowy sposób przedstawił tereny historycznego Wołynia w latach 2013-2017.  Album jest w takim razie efektem kilkuletniej pracy, która zaowocowała uznaniem w światku fotograficznym. Do współpracy w projekcie fotoreporter zaprosił… własną żonę Magdalenę Rigamonti, która była autorką tekstów do albumu. „Echo” przenosi czytelnika w miejsca związane z masakrą wołyńską, pokazuje do czego doprowadziło to ludobójstwo i w jaki sposób przyczyniło się do zmian w stosunkach zwaśnionych narodów.

 

Najważniejsze wydarzenie sportowe: Sukces polskich skoczków w Seefeld

Zdarzyło się niebywałe zwycięstwo polskich skoczków w Seefeld. Podczas piątkowych zmagań Dawid Kubacki został... mistrzem świata, a Kamil Stoch... wicemistrzem świata! Skoczkowie, którzy po pierwszej serii zajmowali odpowiednio 27. i 18. miejsca zdobyli złoto i srebro na jednej z najważniejszych skoczni narciarskich. Polacy w pięknym stylu pokazali swoje możliwości i zapał, dzięki któremu udowodnili, że to jeszcze nie koniec. Niestety zagraniczne media spekulują na temat ewentualnego fałszerstwa przyznanych not. Znani i cenieni skoczkowie narciarscy komentują całą sprawę i zastanawiają się nad bojkotem zwycięstwa Polaków. Miejmy nadzieję, że w żaden sposób medialna nagonka nie wpłynie na morale uczestników kolejnych konkursów.

 

Najważniejsza premiera tygodnia: „Córka trenera”

Drugi film reżysera filmowego Łukasza Grzegorzka właśnie pojawił się w kinach. W konwencji kina drogi, film opowiada historię ojca Macieja Kornata – trenera tenisa, który wspólnie z córką Wiktorią przemierza Polskę, by zagrać w kolejnych zawodach. Do dwójki nierozłącznej pary bliskich osób dołącza Igor, który podzieli ojca i córkę. Maciej rozpoczyna trenowanie dobrze zapowiadającego się zawodnika, który pokaże Wiktorii czym jest pierwsza miłość i pogoń za własnymi marzeniami. W zacnym gronie aktorskim znajduje się Jacek Braciak, Agata Buzek oraz debiutująca Karolina Bruchnicka. Film przedstawia relacje dwojga osób, która załamuje się pod wpływem niespełnionych ambicji jednego z bohaterów. Czy słodko-kwaśna historia może zakończyć się happy endem? Przekonajcie się na własnych oczach!

 

Show-biznes: Romans Lady Gagi z Bradleyem Cooperem

Występ jednej z najgorętszych par filmowych – Lady Gagi i Bradleya Coopera był niewątpliwie najsubtelniejszym momentem tegorocznej gali rozdania Oscarów. Piosenkarka o kontrowersyjnej przeszłości artystycznej oraz debiutujący reżyser filmowy z interesującym kunsztem aktorskim, pozwolili mediom spekulować o prawdopodobnym romansie. Już od kilku miesięcy zastanawiano się czy domniemana plotka jest prawdą. Podczas występu na oscarowej gali, Lady Gaga i Bradley Cooper nie szczędzili sobie czułych gestów i spojrzeń. W programie „Jimmy Kimmel Live!” piosenkarka zapewniła, że występ był jedynie grą aktorską, a uczucie którym darzy Bradleya Coopera to jedynie... przyjaźń. Skandal w szczególny sposób odbił się na partnerce aktora – Irinie Shayk, która cały czas jest atakowana przez paparazzi i fanów.

 

Najważniejsze święto: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca)

Od 1 marca 2011 roku w Polsce jest obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym szczególnym dniu  wspominamy bohaterskie czyny żołnierzy walczących w konspiracji antykomunistycznej.

 

Najbardziej nietypowe święto: Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu (3 marca)

Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że wzrasta liczba osób, u których rozwija się postępujący ubytek słuchu. W tym dniu zwraca się uwagę, na problem rosnącego zagrożenia utraty słuchu u każdego z nas.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska