Przegląd najlepiej wydanych płyt muzycznych

30/09/2019

 

Pomimo bardzo dużej popularności platform takich jak Tidal czy Spotify, uważam, że kolekcjonerzy fizycznych płyt muzycznych mają w czym wybierać, a projektanci okładek prześcigają się w pomysłach na ich wydanie. Sama jestem miłośniczką kolekcjonowania płyt, więc pomyślałam, że dziś podzielę się z Wami przeglądem moich ulubionych krążków muzycznych, skupiając się właśnie na ich warstwie wizualnej, czyli na tym, jak zostały wydane.

Taco Hemingway „Pocztówka z WWA, Lato ‘19”

Fot. Marta Dziedziela

 

Tej postaci chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Taco Hemingway nierzadko nazywany fenomenem polskiej sceny rapu. Ceniony nie tylko za wersy i bity, które bardzo szybko wpadają w ucho, ale także ciekawą formę, w którą „ muzycznie ubiera” swoje krążki. Przykładem tego ostatniego może być płyta „Trójkąt warszawski”, w której wykorzystał metodę story tellingu. Jednak oprócz warstwy muzycznej, Taco bardzo dba również o stronę wizualną fizycznie wydanej płyty. „Pocztówka z WWA, Lato ‘19” to najnowszy krążek zawiera zdjęcia wydrukowane w formacie pocztówek, kadry z życia tytułowej Warszawy.

 

 

Holak „The Introvert”

Fot. Marta Dziedziela 

 

Mateusz Holak, choć sam nie lubi nazywać się raperem (na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym) dla mnie jest przedstawicielem gatunku, który nazwałabym rapem alternatywnym. „The introvert” to solowy debiut Holaka wydany samodzielnie przez artystę w 2017r. Forma, w jakiej Holak zdecydował się wydać swój krążek muzyczny jest zdecydowanie nietuzikowa. W gazecie znajduje się m.in. rozmowa z Mesem czy projekty graficzne autorstwa Holaka.

 

Natalia Nykiel „Discordia - Deluxe Edition”

Fot. Marta Dziedziela

 

Natalia Nykiel jest jedną z najbardziej wyróżniających się artystek na polskiej scenie muzycznej właśnie dzięki swojemu niepowtarzalnemu wizerunkowi scenicznemu. Bez wątpienia, artystka tę oryginalność przenosi także na płytę – „słychać” to warstwie muzycznej, jak i „widać” poprzez fizyczne wydanie krążka.

 

ZOBACZ TAKŻE: 10 piosenek stylizowanych na lata 90. – znane muzyczne hity

 

Taylor Swift „Lover - Deluxe Edition”

Fot. Marta Dziedziela

 

Ktoś kiedyś powiedział, że Taylor Swift można albo uwielbiać, albo nienawidzić. Niemniej jednak, niezależnie od tego, wszyscy zgadzamy się z faktem, iż jest jedną z najbardziej znanych artystek na całym świecie. Płyty zagranicznych artystów nieczęsto stają się moimi ulubionymi – biorąc pod uwagę jakość wydania, jednak z tym krążkiem było inaczej. Taylor Swift zdecydowała się podzielić ze swoimi fanami czymś bardzo osobistym i wyjątkowym – specjalnie stworzonym dziennikiem, w którym znajdujemy fragmenty zapisków z jej osobistych pamiętników. 

 

A Wy? Kolekcjonujecie płyty czy raczej wolicie ich słuchać w wersji elektronicznej? Macie swoje ulubione krążki muzyczne? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska