Prezenty na ostatnią chwilę. Co wybrać?

 

 

Okres przedświąteczny to jedne z najgorętszych dni podczas całego roku. W tym czasie nie jesteśmy w stanie wszystkiego załatwić, co dodatkowo zakłóca nasz wewnętrzny spokój. W biegu często zapominamy o zakupieniu lub własnoręcznym wykonaniu prezentów, które następnie podarujemy naszym najbliższym. Czy jest na to jakaś recepta? Oczywiście. Dzięki temu artykułowi dowiecie się, jaki prezent możecie podarować swoim bliskim.

Smacznie, ale zdrowo!

 

Czas: 10 minut

Przepis:

 • Chęci

 • Trochę karteczek i tasiemek

 • Jeszcze trochę więcej konfitur

Źródło: pixabay.com

 

Nic tak nie cieszy jak własnoręcznie zrobione konfitury, powidła, marmolady lub soki. Ich wykonanie z pewnością zajmuje trochę czasu, jednak zazwyczaj robimy je w lecie, kiedy owoce i warzywa są świeże, a ceny nie są wysokie. Z pewnością niektórzy z nas mają również ogródki, w których pielęgnują rośliny, aby wydały urodzajny owoc. Podchodzimy do nich z miłością i jesteśmy bardzo cierpliwi, gdyż niektóre z nich powoli dojrzewają, tak jak np. borówka amerykańska czy porzeczka. Jednak ten trud opłaca się, a nasze podniebienie jest w błogim stanie zachwytu. Przed świętami warto przemierzyć zakamarki swojej spiżarni i uporządkować nasze zapasy. Może nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale pyszna konfitura lub marmolada, może zostać wykorzystana do świątecznego lub sylwestrowego ciasta! Dlatego warto wybrać najsmaczniejsze produkty. Możecie wykorzystać do tego kolorowe karteczki oraz tasiemki, które posłużą do udekorowania wieczka słoików. Taki prezent z pewnością spodoba się waszym bliskim, ponieważ jest smaczny i co najważniejsze zrobiony z miłości.

 

Lukrowane, polewane, udekorowane ozdobami cukierniczymi

 

Czas: 5 minut

Przepis:

 • Odwaga

 • Pierniki, ciasteczka lub ciasto

 • Takie tam foremki

Źródło: pixabay.com

 

Podczas świąt robimy tyle ciast, ciasteczek, cukierków i innych przysmaków, że nie jesteśmy w stanie wszystkiego zjeść. Niestety nie podchodzimy do tego zbyt racjonalnie. Dlatego warto to zmienić! Jeśli wykonaliście zbyt dużo słodkich łakoci, warto podarować je ukochanym osobom. Dodatkowo możecie pochwalić się swoimi umiejętnościami oraz przepisami, które prawdopodobnie zostaną wykorzystane podczas następnych świąt. Nic tak w końcu nie cieszy jak sprawdzony przepis, który nie przyniesie nam niespodzianek na ostatnią chwilę. Jeśli macie jeszcze trochę czasu, kupcie foremki do ciasteczek i pierników, które świetnie uzupełnią ten jakże niebanalny prezent. Obecnie w sklepach jest dużo ofert związanych z tego typu przedmiotami. Na uwagę zasługują foremki w kształcie gwiazdek, serduszek, choinek i zakręconych ślimaczków. Są łatwo dostępne oraz co najważniejsze – tanie. Tylko uważajcie… na swoje brzuchy, kiedyś o mało nie zjadłam wszystkich ciasteczek, które miałam podarować mojej bliskiej osobie.

 

Małe, duże, różnokolorowe i różnokształtne

 

Czas: 5 minut

Przepis:

 • Samochód lub nogi

 • Około 10 złotych

 • Bombki, łańcuchy albo światełka

Źródło: pixabay.com

 

Nasze upodobania zmieniają się cały czas, tak samo jak przedmioty, którymi się otaczamy. Każdego roku zastanawiamy się jak ubrać naszą choinkę, która jest nieodłącznym elementem świąt. Zarówno ta sztuczna, jak i ta prawdziwa mają swój urok, który niezaprzeczalnie należy podkreślić. Czasami decydujemy się na tradycyjny model ubrania choinki – papierowe ozdoby, słodycze, zawinięte w sreberko orzechy oraz suszone cytrusy, innym razem wybieramy zwariowany ubiór – dużo różnokolorowych światełek i ozdób, krzykliwych kolorem bombek oraz grubych łańcuchów. Dlatego dobrze zainwestować w różne modele bombek i łańcuchów. Może dlatego warto pomyśleć o tym, aby zakupić naszym najbliższym opakowanie takich właśnie ozdób? Zdobienia świąteczne mogą sprawić, że choinka będzie piękniejsza i bogatsza w różnego rodzaju kolory.

 

Czy święta są powodem do zmartwień? Niekoniecznie, jeśli mamy głowę pełną pomysłów i chęci. Czasami nie przychodzi nam do głowy żadna myśl, jednak warto zwrócić uwagę na to, w czym jesteśmy najlepsi lub co lubią nasze bliskie osoby. Prezenty zawsze sprawiają wielką frajdę każdemu z nas. Pamiętajmy o tych prostych, ale też przydatnych zasadach.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • snapchat dailyvibes
 • YouTube Social Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska