Premiery płyt – przegląd wrześniowych zapowiedzi muzycznych

31/08/2018

 

Za oknem czuć już zbliżającą się jesień. W muzyce jednak temperatura nie spada, bo na wrzesień zaplanowano wiele ciekawych i słonecznych premier. Poniżej prezentujemy wybrane dziesięć nowości, które pojawią się na sklepowych półkach w nadchodzącym miesiącu.

W zestawieniu tym zastosowano układ chronologiczno-alfabetyczny, by uniknąć wszelakich subiektywnych aluzji co do ważności i wyższości jednego wydawnictwa nad drugim.

 

1. Lenny Kravitz – „Raise Vibration”

Data premiery: 7.09.2018 r.

 

Listę otwiera zapowiedź jedenastego albumu znanego amerykańskiego multiinstrumentalisty, kompozytora, producenta, a także aktora. Czterokrotny laureat nagrody Grammy sprzedał w swojej karierze ponad 40 milionów płyt na całym świecie. Swój nowy krążek „Raise Vibration” wydaje na nośniku CD lub podwójnej płycie analogowej. Dla kolekcjonerów przewidziano wersję deluxe. Nowość promują single „It’s enough!” oraz „Low”.

 

2. Michał Szpak – „Dreamer”

Data premiery: 7.09.2018 r.

 

Na polskim rynku muzycznym również w tym miesiącu odbędzie się kilka premier rodzimych artystów. Pierwszą z nich zaplanował Michał Szpak ze swoim drugim albumem pt. „Dreamer”. Dodatkowo ukaże się on w wersji specjalnej ze zmienioną oprawą graficzną oraz bonusowymi utworami zarejestrowanymi na żywo podczas koncertów. Oprócz rockowych brzmień na krążku znaleźć się mają także nastrojowe ballady. Wydawnictwo promują single „Don’t poison your heart” i „King of the season”.

 

3. Paul McCartney – „Egypt Station”

Data premiery: 7.09.2018 r.

 

Po pięcioletniej przerwie brytyjski piosenkarz, kompozytor i multiinstrumentalista prezentuje nowy album, którego tytuł odnosi się do jednego z namalowanych przez niego obrazów. Według zapewnień artysty piosenki na płycie nie są przypadkowe. Stanowią powiązaną ze sobą całość, a każda z osobna jest jakby kolejnym przystankiem w czasie podróży. Krążek zawiera 14 utworów, a promują go single „I don’t know” i „Come on to me”.

 

4. Seweryn Krajewski, Agnieszka Osiecka – „Strofki 2”

Data premiery: 7.09.2018 r.

 

Współpraca muzyka z autorką tekstów piosenek zaowocowała powstaniem wielu utworów. Część z nich Seweryn Krajewski zamieścił na nadchodzącym albumie po wydanych w lutym 2018 roku „Strofkach”. Kompilacja zawiera łącznie 22 kompozycje na dwóch płytach CD. Wśród nich odnaleźć można: „Życie nie stawia pytań”, „Czas pożegnań”, „Karta z notatnika”, „Kogoś mieć”, „Tęczowe krople czasu”, „Dlaczego?”, „Boża krówko”, „Mężczyźni umierają młodo”, „Poprawianie świata” i wiele innych.

 

5. Álvaro Soler – „Mar De Colores”

Data premiery: 14.09.2018 r.

 

To drugi album niezwykle popularnego na całym świecie hiszpańskiego piosenkarza. W Polsce jego debiutancka płyta pt. „Eterno Agosto” z 2016 roku otrzymała status trzykrotnej platyny po sukcesie takich hitów jak: „El mismo sol”, „Libre”, a przede wszystkim „Sofia”. Krążek, na którym można będzie usłyszeć 13 nowych, tanecznych i energicznych kompozycji, promuje singiel „La Cintura”.

 

6. Good Charlotte – „Generation RX”

Data premiery: 14.09.2018 r.

 

Z siódmym albumem po dwóch latach powraca także punkowo-rockowy zespół założony w 1995 roku. W samych Stanach Zjednoczonych Good Charlotte sprzedało aż 6 milionów płyt. 14 września formacja zaprezentuje 9 emocjonalnych, skierowanych do młodych ludzi utworów, których głównymi poruszanymi tematami będzie wyobcowanie, defetyzm oraz brak nadziei na przyszłość. Na single promujące krążek wybrano „Actual pain” oraz „Shadowboxer”.

 

7. Jean-Michel Jarre – „Planet Jarre. 50 Years Of Music”

Data premiery: 14.09.2018 r.

 

Złote gody działalności artystycznej obchodzi francuski kompozytor, producent i pionier muzyki elektronicznej ­– Jean-Michel Jarre. Z tej okazji zaplanowano premierę albumu będącego podsumowaniem jego twórczości. Kompilacja będzie zawierać największe utwory podzielone na cztery części (Soundscapes, Themes, Sequences, Explorations & Early Works) oraz dwie, niepublikowane dotąd kompozycje – łącznie 41 pozycji na dwóch nośnikach CD.

 

8. Antek Sojka – „Po niebie”

Data premiery: 21.09.2018 r.

 

Jako debiutant zaprezentuje się w nadchodzącym miesiącu syn sławnego i zasłużonego dla polskiej muzyki wokalisty oraz kompozytora, Stanisława Sojki. Na albumie znajdzie się 11 utworów łączących w sobie niewymuszone współbrzmienie tradycyjnych instrumentów z subtelną elektroniką. Propozycja ta wydaje się czymś zupełnie odmiennym od tego, co serwuje nam obecnie większość rodzimych artystów. Trzymamy kciuki!

 

9. Marta Bijan – „Melancholia”

Data premiery: 21.09.2018 r.

 

Debiutancki album wydaje również ta 22-letnia wokalistka i kompozytorka pochodząca ze Śląska. Zajęcie II miejsca w programie „X-Factor” w 2014 roku pozwoliło jej na podpisanie kontraktu z wytwórnią Sony Music Poland. Na płycie można odnaleźć utwory publikowane wcześniej w serwisie internetowym YouTube, a mianowicie: „Ciemno”, „Milcząc”, „Poza mną”, odważny „Lot na Marsa” czy „Mówiłeś”, który został wykorzystany w jednym z odcinków pierwszej serii serialu „W rytmie serca”.

 

10. Rod Stewart – „Blood Red Roses”

Data premiery: 28.09.2018 r.

 

Nieprawdopodobne, że to już trzydziesty (!) album w dorobku brytyjskiego piosenkarza i kompozytora, który ukaże się niemal 50 lat po podpisaniu przez niego pierwszego kontraktu z wytwórnią muzyczną. Dzięki swym piosenkom zdobył najważniejsze nagrody (m.in. Grammy) oraz sprzedał ponad 200 milionów płyt na całym świecie. „Blood Red Roses” zawiera 13 utworów (w wersji deluxe dodatkowe trzy), a promuje go kompozycja „Didn’t I”, w której gościnnie wystąpiła amerykańska piosenkarka, Bridget Cady.

 

Jednocześnie przypominamy, że 28 września 2018 roku irlandzka formacja Kodaline przedstawi swój nowy album pt. „Politics Of Living”. Premiera została przesunięta z sierpnia, a o płycie można przeczytać w zapowiedziach muzycznych zeszłego miesiąca.

 

Zobacz także: Premiery płyt – przegląd sierpniowych zapowiedzi muzycznych

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska