Postanowienia noworoczne – syzyfowa praca bez happy endu?

28/12/2017

 

„NOWY ROK – NOWA TY!” Im bliżej Nowego Roku, tym częściej spotkać się można z takimi hasłami. Człowiek już wyjść z domu nie może na zakupy w spokoju. Ciągle tylko słyszy o dobrej zmianie w swoim życiu będącej na wyciągnięcie ręki (ewentualnie portfela). Nawet w depresji z powodu starzenia się pogrążyć nie można. Ani ponarzekać na zbyt dużą ilość kalorii pochłoniętych podczas świąt. Po takich słowach można spodziewać się odwiedzin jednej z serdecznych przyjaciółek z gotową ofertą na siłkę, basen, a w wersji dla VIP-ów nawet operację plastyczną.

 

Nowy Rok inspiruje: Ludzkość do zmian. Firmy do zmasowanej produkcji reklam. Rodziny do planowania życia swojego, a w bonusie i najbliższych. Żyć, nie umierać. Trudno wręcz nie zachłysnąć się tak rażącym w oczy optymizmem i nie dać się porwać fali entuzjazmu i pracowitości.

 

Wszystko pięknie... przez pierwszy tydzień, dla wytrwałych miesiąc. Entuzjazm i zapał wyprasza rutyna i zmęczenie. Ambicje zostają wyparte przez znudzenie. Cel okazuje się daleki i zbyt wymagający, niczym 6 z matematyki u „typowego humana” albo zaliczenie w pierwszym terminie kolosa z patomorfologii na medycynie... A jednak są tacy, którzy przez wszystkie kryzysy potrafią przejść z tarczą, nie na niej i w połowie roku chwalą się efektami życiowych zmian. Pośród zazdrości wymieszanej z nutką podziwu w głowie pojawia się pytanie - jak im się to udało?

 

Zapewne odpowiednia motywacja!

Ale zaraz... Każda z nas ją miała, tylko... później coś się zepsuło. I tak piąty rok z rzędu. To chyba nie ma sensu. Ale z drugiej strony oni podołali wyzwaniu. To może dla mnie też jest jakaś nadzieja…

 

 

Dobra zmiana może zaistnieć nie tylko jako hasztag kojarzony z polityką. Co więcej, nie musi być ona rozpoczęta wraz z wymianą kalendarza. Trudno oczekiwać szybkich efektów bez samozaparcia i wytężonej pracy. Wiadomo też, że zawsze znajdzie się ktoś, kto tę zmianę wyśmieje, zignoruje lub skrytykuje. Jednak w przeciwieństwie do sytuacji w państwie postanowienia noworoczne są tworzone na potrzeby własne, a nie dla dobra ogółu, zatem jedyną osobą, która może Cię z nich rozliczyć, jesteś Ty sama.

 

Podejmiesz wyzwanie? Nowy Rok – nowa Ty?

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska