Po czym poznasz typowego Polaka?

10/04/2018

 

Jak każdy naród Polacy wykazują pewne cechy oraz zachowania, z których są znani. Są to zarówno pozytywne, jak i negatywne postawy. My znamy je już dawno, zaś inne państwa na przestrzeni lat zdążyły wyrobić sobie o nas ogólną opinię. Oto krótka lista najpopularniejszych utartych wad i zalet mieszkańców Polski.

Naszą mentalność można określić, jako bardzo wyrazistą, bo charakter typowego Polaka to zbiór wielu sprzecznych cech.

 

Zobacz także: Gwiazdy o polskich korzeniach. Jego nie spodziewaliśmy się na liście

 

Permanentna nieufność

 

Polacy nadal niewystarczająco ufają własnemu państwu, mieszkańcom innych krajów oraz sobie nawzajem. Pokutuje w nas błędne przekonanie, że wszyscy chcą nas oszukać i mają wobec nas podejrzane zamiary. Tak nieufne postrzeganie ludzi nie sprzyja jakiejkolwiek współpracy i postępowi oraz uniemożliwia budowanie prawidłowych i długich relacji międzyludzkich. Potrzebna jest nam większa życzliwość, otwartość wobec siebie a także budujące, wzajemne wsparcie.

 

Wieczni kombinatorzy

 

Jak się okazuje prawdziwy Polak potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji, bo…umie kombinować. To znana polska cecha, z której jesteśmy niewątpliwie znani, pozwala nam przetrwać nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Trzeba przyznać, że uchodzimy za nadzwyczaj kreatywny i zaradny naród.

 

Wzajemne krytykowanie

 

Łatwo przychodzi nam jakiekolwiek krytykowanie innych osób. Jesteśmy mistrzami w wytykaniu sobie nawet najdrobniejszych błędów – wszystko po to by mieć zawsze rację i osobiste poczucie, iż znamy się na niemal na wszystkim. Nadmierne wspólne napominanie prowadzi do zaniku podejmowania działań, a przecież cały sęk tkwi w próbowaniu. Tymczasem powinniśmy pamiętać, że wzajemna różnica zdań ma nas społecznie rozwijać, a nie od siebie oddalać.

Zobacz także: „Wziąść” i „poszłem”, czyli jak niszczymy język polski?

 

Naczelne marudy

 

Panuje przekonanie, że kiedy spytasz Polaka, co u niego – okazuje się, iż nigdy nie jest do końca zadowolony ze swojego aktualnego życia. Uchodzimy za naród, który lubi narzekać, wiecznie marudzi i przejawia przesadną pesymistyczną postawę.

 

Wartości rodzinne i gościnność górą

 

Nas Polaków cechuje duża gościnność oraz wierne przywiązanie do rodzinnych wartości. Wśród innych państw wyróżnia nas fakt, że najważniejszą wartością są dla nas najbliżsi. To już pewne, że powielanie wspólnych tradycji wzmacnia nasze więzi i podkreśla poczucie przynależności.

 

Przede wszystkim pracowitość

 

Pracowitość to cecha, za którą podziwia nas niejedna nacja. Polacy już nie raz udowodnili, że żadnej pracy się nie boją. Życie niejednokrotnie nauczyło nas wielkiego szacunku do pieniędzy. Nasi rodacy już nie raz pokazali, iż wytrwale potrafią piąć się po szczeblach kariery nawet, kiedy nie mogą pracować w zawodzie związanym z ich prawdziwym wykształceniem.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska