Pierwszy taniec – te wskazówki na pewno Ci się przydadzą!

 

Pierwszy taniec mrozi krew w żyłach wielu Par Młodych. Niestety często zdarza się, że zamiast wspominać to pierwsze, wspólne szaleństwo najlepiej na świecie, kojarzą je ze stresem spędzającym sen z powiek. Mamy dla Was kilka wskazówek, aby ten Wasz pierwszy, małżeński taniec był niezapomnianym i cudownym przeżyciem. 

1. Przygotujcie się odpowiednio wcześniej

Największy stres generuje nic innego, jak pośpiech. W gorączce ślubnych przygotowań można zapomnieć o wielu ważnych sprawach, także o pierwszym tańcu. Dlatego zapiszcie sobie tę sprawę na jednym z priorytetowych miejsc. Wówczas musicie podjąć decyzje tj.: jak chcecie, aby wyglądał Wasz pierwszy taniec, do jakiego utworu będziecie tańczyć, czy decydujecie się na luźny taniec-przytulaniec, czy marzycie o skomplikowanej choreografii, czy będziecie uczyć się na własną rękę, czy szukacie szkoły tańca. Optymalny czas na podejmowanie takich ustaleń to około 3 miesiące. 

 

 

2. Mierzcie siły na zamiary

Jeżeli od zawsze marzyliście, aby zatańczyć swój pierwszy taniec do skomplikowanej choreografii, musicie najpierw zbadać swoje możliwości. Często o wiele lepiej wygląda pierwszy taniec, który nie jest skomplikowany, a jest dobrze wykonany niż taki, który ma mnóstwo ciężkich figur, które pomimo starań pary młodej (być może przez stres) nie wyszły tak, jak powinny. W takich przypadkach najlepiej jest odpowiednio wcześnie zapisać się do choreografa, który wspólnymi siłami pomoże wam ułożyć, a przede wszystkim nauczyć się pięknego tańca. 

 

Zobacz także: Jak zorganizować wymarzony ślub i wesele

 

3. Stopniowanie napięcia

Aby nie zanudzić swoich gości tymi samymi figurami - stopniujcie napięcie.  Zacznijcie od kroków podstawowych. I dopiero wraz z rozwojem melodii, sięgajcie do innych elementów. Jeśli zatrudnicie choreografa, on to zrobi za Was. Jednak jeśli sami próbujecie się zmierzyć z pierwszym tańcem, spróbujcie posiłkować się internetem. Tam na pewno znajdziecie mnóstwo poradników i tutoriali, które będą Waszą prawą ręką. 

 

 Fotografia: pexels.com

 

4. Co za dużo – to niezdrowo! 

Wasz pierwszy taniec nie może być za długi! Takim maksimum powinno być dla Was 3 minuty. Taniec wymaga od Młodej Pary zaangażowania i skupienia przez cały czas trwania. Zatem im krócej, tym lepiej przede wszystkim dla Was. Dodatkowo - jak już wspomniałam - nie możecie zanudzić swoich gości. Bo o ile pierwszy taniec dla wszystkich waszych najbliższych, będzie zapierał dech w piersiach i budził same najpiękniejsze emocje, to za długi może zaburzyć tę piękną harmonię. 

 

 Fotografia: pexels.com

 

Zobacz także: Niezawodne dekoracje na wesele. Najlepsze pomysły

 

5. Dodatkowe atrakcje? Czemu nie! 

Każdy pierwszy taniec sam w sobie jest piękny, jedyny i niepowtarzalny. Jednak, jeśli macie jakieś elementy, które chcecie zatuszować, albo nie płynie w was krew tancerza, albo jeśli po prostu chcecie uatrakcyjnić tę niezwykłą chwilę - są na to pewne sposoby. Ostatnio  popularny stał się "taniec w chmurach" - ciężki dym, który unosi się ( mniej więcej do kolan) po parkiecie.  Wygląda to naprawdę niesamowicie. Jedynym minusem tego rozwiązania jest...cena. Innym, bardziej ekonomicznym urozmaiceniem może być wypuszczenie konfetti lub balonów w momencie kulminacyjnym waszego tańca. (Balony polecamy wypuścić na sam koniec, ponieważ może być ciężko tańczyć dalej z balonami krzątającymi się pod nogami :)) To najczęściej spotykane rozwiązanie, a jakże efektowne. Możecie także pomyśleć o wytwornicy baniek mydlanych, efektach pirotechnicznych lub dekoracji świetlnej. Do wyboru, do koloru! :)

 

Zobacz także: Najpopularniejsze tradycje weselne, które powinna znać każda Para Młoda

 

6. Wygodne obuwie

Wydawać by się mogło, że jest to takie oczywiste, że na weselu trzeba mieć wygodne buty. A jednak! Nie wszyscy Młodzi o tym pamiętają. Aby Wasz pierwszy taniec mógł zakończyć się sukcesem, musicie mieć OBOJE wygodne obuwie. Nie możecie się potykać, ślizgać, itp. Dodatkowo, abyście czuli się komfortowo, nie mogą Was nigdzie pić, ani obcierać. Bardzo dobrym posunięciem jest testowanie ślubnych butów, podczas prób. Wówczas będziecie mogli sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. 

 

 Fotografia: pexels.com

 

7. Taniec  przytulaniec 

Siódma  ostatnia, a zarazem najważniejsza zasada. Wasz pierwszy taniec ma być przede wszystkim dla Was! Tańczycie ze sobą i dla siebie. Niezależnie od tego, czy tańczycie wyuczoną choreografię, czy spontanicznie, pamiętajcie, że to jedyny taki taniec w życiu. Pokażcie wszystkim gościom, że wchodzicie w nowy etap szczęśliwi i jeszcze bardziej zakochani. Nie oszczędzajcie sobie czułości, patrzcie na siebie, przytulajcie się, dajcie sobie buziaka! To drobne gesty, ale sprawią, że będziecie w tym razem. A i stres będzie mniejszy! W końcu..."Miłość wszystko przetrzyma"...także pierwszy taniec! :) 

 

 Fotografia: pexels.com

 

Zobacz także: Atrakcje na weselu. Czym zaskoczyć swoich gości?

 

To już wszystkie rady, które dla Was przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że pomogą Wam przy organizacji Waszego pierwszego tańca. Trzymamy kciuki z całych sił, aby było to dla Was niezapomniane przeżycie. 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska