Petsitting – opiekun zwierząt

 

W dużych miastach zawód petsittera jest zjawiskiem funkcjonującym już przez kilka lat. Opieka nad czworonożnym to zjawisko, które ciągle się rozwija i przyciąga coraz większe zainteresowanie. Miłośnicy zwierząt, ale przede wszystkim zawodowcy, wychodzą naprzeciw zapracowanym właścicielom i służą pomocą w codziennych obowiązkach nad pupilem.

Zjawiają się w ciągu dnia, o wyznaczonej porze w domach zleceniodawców. Do najczęstszych ich obowiązków należy opieka nad psem, kotem, ale i chomikiem, papugami czy rybkami. Petsitterzy m.in. wyprowadzają psy na spacer, sprzątają kocie kuwety, karmią czy pomagają przy opiece zwierzaków podczas choroby właściciela. Wydawać by się mogło, że takie proste czynności każdy mógłby robić. Nic bardziej mylnego, petsitterem zostaje osoba, która ma podejście i kocha zwierzęta, a ponadto robi kursy i ciągle dokształca się w tym kierunku. Często nasi czworonożni przyjaciele również mają problemy zdrowotne. Wówczas taki opiekun będzie w stanie odpowiednio zająć się takim pupilem. Ponadto petsitter, by sprostać potrzebom swoich klientów, często dostępny jest przez cały rok o każdej porze dnia. Taka opieka to działalność w pełni odpowiedzialna, poważna i coraz częściej doceniana, szczególnie w dużych miastach. Petsitter dla komfortu psychicznego zwierzaka wcześniej umawia się też na wizytę zapoznawczą z psem lub kotem.

 

Z takich usług właściciele zwierząt korzystają nie tylko na co dzień. Dużym zainteresowaniem cieszy się również opieka nad pupilem w trakcie urlopu. Petsitterzy prowadzą też często domowe psie hotele. A tam pupil traktowany jest z należytym szacunkiem. Taki psiak do dyspozycji ma swobodną przestrzeń, zabiegi pielęgnacyjne, zabawy i szereg innych atrakcji. To idealna opcja dla osób, które nie mają co zrobić ze zwierzakiem a planują wypoczynek. To dobra alternatywa również dla tych, którzy mają pilny wyjazd służbowy.  

Anna Jakubik, zawodowy petsitter, mówi: „Petsitting to super sprawa. Raz w roku wybieram sobie jakieś szkolenie w Warszawie lub okolicy z zakresu behawioryzmu zwierząt albo z pierwszej pomocy, bo czasem trzeba zwierzakowi podać leki w tabletce lub zastrzyku. Jestem co tydzień w schronisku i tam też korzystam ze szkoleń. Nowo poznanych klientów zawsze pytam czy ich zwierzak jest zachipowany, czy ma adresatkę, jest szczepiony. Mam klientów korporacyjnych, którzy długo siedzą w firmie a w domu mają psa. Wtedy ja w ciągu dnia z nim spaceruję albo kiedy klienta rozłoży grypa – wpadam wyspacerować futrzaka. Często też pomagam kiedy właściciele kotów gdzieś wyjeżdżają, proszą żeby wpaść do ich zwierzaków, nakarmić i sprzątnąć im kuwetę. Ta praca po prostu daje mi ogromną satysfakcję. Jestem osobą, która kocha ruch. Kocham zwierzaki i prócz swoich dwóch psów mogę sobie miziać całą masę fajnych kotów i przytulać wiele psów moich klientów”.


Więcej informacji na temat petsittingu znajdziesz na stronie www.petsitter.pl

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska