Olejowanie włosów: jak to robić?

30/05/2019

 

Olejowanie to prosty, szybki a co najważniejsze, skuteczny sposób na pielęgnację każdego rodzaju włosów. Metoda ta zyskuje coraz większą rzeszę zwolenniczek na całym świecie. Olejowanie jest prawdziwym wybawieniem dla osób, których włosy są zniszczone, łamliwe i matowe.

Przez koloryzacje czy codzienną stylizację z użyciem gorącego powietrza, włos staje się szorstki, a łuski, z których jest zbudowany pozostają niedomknięte. Oznacza to, że woda szybciej z nich ucieka. Odpowiedzią na ten problem jest olej, który tworzy specjalną ochronną  powłokę, która z kolei zatrzymuje wodę w strukturze włosa.

 

Metoda ta znana jest od wielu wieków. Zawdzięczamy ją kobietom mieszkającym w starożytnej Azji, które na różne sposoby próbowały walczyć z wysokimi temperaturami, niszczącymi ich włosy. Kiedy tradycyjne nakrycie głowy nie przynosiło wystarczających skutków, zaczęły one szukać pomocy w naturze. Dzięki metodzie prób i błędów udało im się odkryć cudowne właściwości naturalnych olejków. Potem podzieliły się tą mądrością z innymi i w ten sposób olejowanie włosów rozpowszechniło się na całym świecie.

 

 Zobacz także: Mądrej głowy włos się nie trzyma?

 

Jak olejować włosy?

 

Zabieg ten wykonasz samodzielnie w domu i to bez większych nakładów finansowych. Istnieje kilka metod olejowanie włosów, a wybór jednej z nich zależy od rodzaju naszych włosów i od olejku, którego używamy. Najbardziej popularna zakłada, że olej należy nałożyć na włosy wieczorem i pozostawić go przez całą noc. Według kolejnej, powinniśmy to zrobić przynajmniej kilkadziesiąt minut przed umyciem włosów szamponem.

 

Jeśli olejowanie suchych włosów nie przynosi skutków, możemy przed aplikacją lekko je nawilżyć. Nie należy przesadzić z ilością oleju, np. na włosy do łopatek wystarczy wykorzystać jedną łyżkę stołową wybranego olejku. Najlepszym szamponem do zmycia oleju będzie taki, który w swoim składzie nie posiada silnych detergentów.

 

Dodatkowo, po umyciu i wysuszeniu włosów, można nałożyć kilka dodatkowych kropel olejku na końcówki. Dzięki temu nie będą się rozdwajać.

 

Kluczową kwestię w tym zabiegu odgrywa regularność. Tylko dzięki niej osiągniemy wymarzone skutki.

 

 

Zobacz także: Domowe maseczki na włosy – te sposoby naprawdę działają

 

Jak olejować włosy: krótka instrukcja

 

Jest to bardzo prosty sposób pielęgnacji włosów, z którą nikt nie powinien mieć większych problemów. Odpowiednią ilość oleju wlej do głębszego naczynia np. talerza. Jego ilość  zależy od długości i gęstości twoich włosów. Ważne, żeby olej był rozprowadzony na włosach, a nie po nich spływał, dlatego nie przesadzaj z jego ilością. Rozprowadź olej na dłoniach, a potem smaruj nimi każde pasmo włosów od wysokości brody w dół. Delikatnie rozczesz włosy, a po zakończeniu zabiegu możesz je spiąć w koczek. Jeśli chcesz, olej możesz nałożyć też na skórę głowy, wykonując przy tym delikatny masaż. W niektórych przypadkach nakładanie oleju na skórę głowy może powodować wypadanie włosów albo ich przetłuszczanie. Ważne, żeby po każdym zabiegu obserwować włosy i szybko reagować na ich potrzeby.

Jeśli chcesz zwiększyć skuteczność działania tego zabiegu, po nałożeniu go na włosy załóż na głowę np. foliowy czepek, a potem podgrzej go ciepłem z suszarki.

 

Zobacz także: Proste triki na zdrowe i piękne włosy

 

Dlaczego warto olejować włosy?

 

Metoda ta jest w  100% naturalna. Dzięki kwasom tłuszczowym zawartym w olejach, włosy stają się mocne i pełne blasku. Odpowiednio dobrany olejek do włosów, może przyspieszyć porost włosów, ale też pomoże nam uporać się z ich wypadaniem. Regularne stosowanie tej metody sprawi też, że włosy staną się bardziej odporne na niszczące czynniki zewnętrzne.

 

Jest to metoda, która wymaga od nas czasu i sumienności. Rezultat widać już po pierwszej aplikacji, ale na spektakularne efekty musimy poczekać kilka miesięcy. Efekt na pewno jest tego wart. ;)

 

Zobacz także: Olej nie tylko do smażenia. Poznaj właściwości olejków do włosów

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska