(Nie)znajomi czyli gorzka prawda o polskim społeczeństwie na dużym ekranie

30/10/2019

 

O "(Nie)znajomych" słyszał już chyba każdy, a to za sprawą nie tylko dużej akcji promocyjnej, ale także współpracy z najbardziej rozpoznawalną gwiazdą show-biznesu, Dawidem Podsiadło, który został co-producentem filmu. Powodem, dla którego o tej produkcji zrobiło się głośno na długo przed jej oficjalnym wejściem do kin, był też fakt, że „(Nie)znajomi” to remake włoskiej komedii „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” z 2016 roku w reżyserii Paulo’a Genovese’a.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=YypFzpm6F18&t=5s 

 

Od momentu informacji o planowanym wejściu filmu do kin pod koniec września 2019 roku, w internecie wybuchła dyskusja o tym, czy istnieje potrzeba robienia „polskiej wersji” włoskiego hitu kinowego. Oczywiście, tylko niekiedy te opinie, wyrażane przez internautów, miały charakter merytoryczny. Zdecydowanie częściej były to hejterskie „zarzuty” mówiące o tym, że polscy twórcy filmowi nigdy nie mają własnego pomysłu na film.

 

Twórcy filmu (Nie)znajomi próbują pokazać gorzką prawdę o współczesnym polskim społeczeństwie. Często lubimy chować się za ogólnikami i dobrze funkcjonującymi stereotypami. Nierzadko okazuje się jednak, że to co o sobie myślimy nijak ma się do tego jacy jesteśmy w rzeczywistości.

 

ZOBACZ TAKŻE: Joker – co tak naprawdę chce nam przekazać film?

 

Może dlatego, po wyjściu z kina jesteśmy trochę źli i przygnębieni, bo dostaliśmy prztyczka w nos, bo ktoś właśnie obnażył przed nami prawdę o nas samych. Prawdę, o którą przecież doskonale znamy, ale wolelibyśmy o niej nie pamiętać i nie mówić głośno, bo przecież wszystko jest świetnie i wszyscy obdarzamy się szacunkiem i zaufaniem. No właśnie… nie do końca. Pozostaje tylko pytanie: Czy jesteśmy w stanie zmierzyć się z prawdą o tym, jacy jesteśmy wobec siebie naprawdę?

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska