Niezawodne dekoracje na wesele. Najlepsze pomysły

 

Dekoracje sali weselnej to nie lada wyzwanie. Są jednak stałe punkty programu, które odpowiednio zaaranżowane sprawdzą się wszędzie. Oto kilka niezawodnych propozycji, które sprawią, że wasze dekoracje będą wyjątkowe.

Wybierając dekoracje już na samym początku musimy określić w jakim stylu chcemy przygotować wesele, czy będzie to bardziej styl rustykalny, a może jednak glamour. Jeśli potem wszystko dopasujemy do jednej wizji to sala będzie wyglądać spójnie i elegancko. Co więcej, w ten sposób unikniemy niepotrzebnego misz maszu. Warto pamiętać, że czasem mniej znaczy lepiej i nie przesadzać z ilością i różnorodnością dodatków. Kwiaty i świece to podstawa i one również powinny być odpowiednio dobrane. Są jednak jeszcze dodatkowe ozdoby, które upiększają salę.

 

Napis LOVE

To bardzo popularna dekoracja, która prezentuje się całkiem nieźle. Na pewno też jest dodatkową atrakcją dla gości, którzy przy dużym napisie mogą robić sobie zdjęcia. Poza tym, podświetlenie sprawia, że po zmroku napis wygląda klimatycznie i dodaje sali nastroju. Można go też umieścić w ogrodzie. Najczęściej są to białe napisy, ale możemy znaleźć też drewniane, które będą odpowiednie do stylu rustykalnego. Napis love można wypożyczyć z firm zajmujących się takimi dodatkami. Słowo LOVE można zastąpić polskim odpowiednikiem MIŁOŚĆ lub MRS&MR.

 

 Fotografia: pixaby.com

 

Inicjały

Te najczęściej znajdują się na stole głównym. Są to pierwsze litery imion młodych bądź też MRS&MR w wersji dużo mniejszej w porównaniu z LOVE. Stanowią ciekawy dodatek dekoracji, który sprawia, że stół państwa Młodych jest wyróżniony.

 

 Fotografia: pixaby.com

 

Zobacz także: Najdziwniejsze przesądy ślubne. W te rzeczy wierzą narzeczeni

 

Ścianka

Kiedy nie jesteśmy zwolennikami literek, to napis mąż i żona możemy umieścić na ściance. To miejsce, które znajduje się tuż za krzesłami młodych. W stylu rustykalnym często jest to delikatny, prześwitujący materiał podświetlony lampkami. Do niego umocowane są na przykład zieloności i drewniane dekoracje. Ostatnio niezwykle popularne stały się ścianki wykonane w całości z kwiatów.

 

Podkładki pod talerze

To prosty dodatek, który również możemy uzyskać w wielu wypożyczalniach. Niezwykle modne są te w kolorze złotym. Zastawa od razu wygląda bardziej elegancko. W przypadku stylu rustykalnego często w dekoracjach wykorzystuje się podkładki z plastrów drewna. Niekoniecznie pod talerze, ale na przykład pod wazony z kwiatami czy świeczniki.

 

 Fotografia: pexels.com

 

Balony

Kojarzą się raczej średnio, prawda? Oklepany dodatek, jednak w nowoczesnym podejściu wygląda naprawdę obiecująco. Możemy bowiem wybrać przezroczyste balony wypełnione złotym confetti czy takie z delikatnymi piórkami. Balony mogą zastąpić napis love kiedy kupimy właśnie taki kształt i napompujemy go helem.

 

Światła

To element, który wypada bardzo korzystnie. Możemy umieścić go na werandzie lub w ogrodzie. Girlandy świateł stwarzają romantyczną atmosferę i bardzo ładnie prezentują się na zdjęciach. Najlepiej wybrać światełka w barwie białej lub żółtej. Ciekawą opcją są również światełka w formie żarówek.

 

 Fotografia: pixaby.com

 

Zobacz także: Najciekawsze tradycje ślubne na świecie

 

Lampiony

Skoro już mowa o świetle i jego niezwykłej mocy stwarzania klimatu nie możemy zapomnieć o lampionach. Można je poustawiać przy wejściu do lokalu, czy w ogrodzie. Te w mniejszym rozmiarze można wykorzystać do udekorowania stolików na patio. Rożne kolory (najczęściej jednak wybierane są białe) i wzory (gładkie, ażurowe, z motywem roślinnym itd.) pozwalają na wybranie tych, które będą pasować akurat do naszego zamysłu artystycznego.

 

  Fotografia: pexels.com

 

Pikery

To ciekawa opcja zwłaszcza dla decydujących się na zamówienie słodkiego czy wiejskiego stołu. Przekąski można oznaczyć pikerami z nazwą, ale można również w dekoracjach posłużyć się uniwersalnymi motywami, na przykład motylami czy takimi stricte powiązanymi ze ślubem.

 

 Fotografia: pixaby.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska