Netflix vs Showmax

01/07/2017

 

Po długich oczekiwaniach Netflix i Showmax wreszcie trafiły na polski rynek. Po kilku miesiącach rywalizacji czas na porównanie. Oto krótki przewodnik po obu platformach. Dowiecie się jak założyć konta w serwisach. Znajdziecie informacje o cenach i ofertach obu telewizji internetowych.

 

Netflix jest największą telewizją internetową. Odpowiada za najlepsze produkcje. To właśnie oni są odpowiedzialni za powstanie największych serialowych hitów, takich jak „House of Cards”, „Daredevil”, „Orange Is the New Black”, „Narcos” i wiele innych. Platforma jest dostępna w ponad 190 krajach i zrzesza ok. 80 milionów użytkowników.

 

 

Netflix – jak założyć konto?

 

Zdecydowaliśmy już, że chcemy korzystać z oferty Netflixa, więc czas na założenie konta! Nawet gdy nie jesteśmy do końca pewni czy te produkcje przypadną nam do gustu, możemy skorzystać z darmowego miesiąca próbnego i upewnić się czy warto mieć konto, czy nie. Wystarczy wejść na stronę https://www.netflix.com/pl/ i kliknąć w czerwoną zakładkę „zacznij bezpłatny miesiąc”. Naszym oczom ukażą się dostępne formy płatności i rodzaje kont „Basic”, „Standard” i „Premium”. W przypadku gdy chcemy skorzystać tylko z miesiąca próbnego, nie ma różnicy, którą wersję wybierzemy. Jednak gdy decydujemy się na stałe konto, trzeba przemyśleć swój wybór i wybrać najlepszy dla siebie rodzaj.

 

UWAGA! Po upływie 30 dni, jeśli nie anulujemy subskrypcji, kwota podana na stronie zostanie automatycznie pobrana z naszego konta. Więc jeśli decydujemy się tylko na bezpłatny miesiąc, trzeba pamiętać, by później anulować usługę.

 

Następnie przechodzimy już do standardowego zakładania konta. Wpisujemy nasz adres mailowy i hasło, jakim chcemy posługiwać się na platformie. Ostatnim etapem rejestracji jest wybór sposobu płatności za usługi Netflixa. Jest to konieczne, nawet w przypadku gdy chcemy skorzystać tylko z miesiąca próbnego. Musimy wpisać kartę lub konto PayPal. Przed upływem miesiąca będzie można wszystko anulować bez konieczności płacenia. Jednak na tym etapie ten krok jest nie do ominięcia. Bez tego nie założymy konta w serwisie. Dodatkowo trzeba pamiętać, by na karcie lub PayPal znajdowała się wystarczająca ilość środków by zapłacić za pierwszy miesiąc. W innym wypadku nie dokończymy rejestracji. Jeśli wszystkie warunki zostały spełnione, nasze konto w platformie Netflix jest już aktywne. Przy pierwszym logowaniu pojawi się komunikat do kiedy trwa nasz miesiąc próbny i kiedy trzeba anulować subskrypcję. Następnie musimy wybrać wszystkie urządzenia, na jakich mamy zamiar oglądać produkcje Netflixa. Ten wybór to nie deklaracja ani żadnego rodzaju zobowiązanie. Wybieramy urządzenia tylko po to, by system mógł udzielić nam wskazówek jakie aplikacje pobrać, by móc w pełni korzystać z naszego konta. Po wybraniu urządzeń czas na wpisanie naszych najbliższych osób, które również będą korzystały z tego konta. Jeśli wskażemy takie osoby, później będą one mogły założyć sobie tak zwane „sub-konto”, na którym pojawiają się sugerowane filmy i seriale na podstawie preferencji. To bardzo fajna opcja i warto z niej korzystać. Następnie dla każdej wpisanej osoby wybieramy 3 produkcje, które lubią lub po prostu się im podobają. W ten sposób system określa preferencje danej osoby i wyświetla podobne tematycznie produkcje. Na koniec wybieramy osobę, która aktualnie korzysta z serwisu i szukamy filmu lub serialu, który teraz chcemy obejrzeć.

 

Jak anulować subskrypcje Netflixa?

 

W pierwszej kolejności, musimy zalogować się w platformie. Kilkamy w prawym górnym rogu na nazwę naszego konta i wybieramy zakładkę „Moje konto”. Następnie wybieramy opcje „Anuluj członkostwo” następnie „Zakończ”. Dzięki temu nie zostaniemy obarczeni kosztami, a nadal będziemy mogli oglądać produkcje oferowane przez Netflix do końca okresu próbnego.

 

Netflix – ceny

 

Netfllix w maju 2017 roku znacznie obniżył ceny za swoje usługi na naszym rynku. Jednak tylko dla użytkowników Apple Store. Aby skorzystać ze zniżek należy do swojego konta na platformie podpiąć tą samą  kartę płatniczą, której używamy w Apple Store i zaznaczyć, że jesteśmy właścicielami urządzeń z systemem iOS. Pozwoli to na obniżenie ceny za poszczególny pakiet o kilka złotych. Zniżki zapewne są spowodowane pojawieniem się w Polsce showmax.com. Podstawowa opłata za konto w platformie zależy od abonamentu jaki wybraliśmy. Mamy trzy podstawowe rodzaje kont w serwisie Netflix. „Basic” , którego koszt to 34 zł miesięcznie, ze zniżką 29.99 zł . Na tym koncie oglądane przez nas filmy i seriale nie będą w jakości HD i nie mamy możliwości oglądać więcej niż jedną produkcje w tym samym czasie. Kolejny abonament to „Standard” – kosztuje 43 zł miesięcznie, ze zniżką 39.99 zł. Możemy oglądać programy w jakości HD oraz maksymalnie dwie produkcje w tym samym czasie. Najdroższym i tym samym najlepszym z abonamentów jest wersja „Premium”. Wyświetlane filmy i seriale są w jakości HD i Ultra HD. Możemy oglądać aż 4 różne produkcje w tym samym czasie. Miesięczny koszt tej wersji to 52 zł miesięcznie, ze zniżką 44.99 zł. 

 

Netflix – oferta

 

Netflix to nie tylko seriale. Nie są jedynym co ma do zaoferowania ta telewizja internetowa. Mają wyjątkowo bogatą ofertę filmów dokumentalnych. Nie są to filmy żywcem wyjęte z Animal Planet, ale naprawdę ciekawe i wartościowe, wnoszące coś do naszego życia. W dodatku przedstawione w inteligentny sposób. Filmy dokumentalne z Netflixem nabrały nowego znaczenia. Ponadto mają szeroką bazę filmów pełnometrażowych, wiele premier, wiele sławnych i rozreklamowanych tytułów. Dodatkowo seriale jakie możemy tam obejrzeć, to nie tylko te pierwotnie związane z Netflixem. Telewizja wykupiła dostęp do ogromnej ilości innych seriali i teraz przedstawiają je w swoje ofercie. Obecnie w ofercie Netflixa znajdziemy 1 900 produkcji z czego 479 to seriale.

 

 

 

Netflix jest największą telewizją internetową, co do tego nie mamy wątpliwości. Jej sława i siła rosła przez lata. Nawet narodziła się legenda, że wszystko co z Netflixa jest wyjątkowo dobre i warte obejrzenia. Jednak tak potężny gigant ma swoją konkurencje. Pojawienie się Showmax wiele zmieniło. To kolejny świetny producent telewizyjnej rozrywki. W kwietniu tego roku platforma Showmax pojawiła się na polskim rynku i wprowadziła spore zamieszanie.

 

Showmax, czyli największy konkurent Netflixa. Zaliczył bardzo udany debiut na polskim rynku. Już pierwszego dnia mieliśmy pełen dostęp do lektorów i polskich napisów. W przypadku Netflixa musieliśmy na to troszkę poczekać. Dodatkowo showmax.com ma w swojej ofercie również polskie produkcje. Miło zobaczyć, że w takim gigancie możemy obejrzeć coś „swojego”.

 

Jak założyć konto na Showmax?

 

Rejestracja na tej platformie jest o wiele prostsza niż w przypadku Netflixa. Wystarczy wejść na stronę https://www.showmax.com/welcome/pl i kliknąć w zakładkę „Wypróbuj przez 14 dni za darmo”. Wpisujemy swój adres mailowy i hasło. Możemy również założyć konto na Showmax przez Facebooka. Podobnie jak w przypadku Netflixa już przy rejestracji musimy wybrać formę płatności. Jednak w tym przypadku mamy większy wybór. Zapłacić możemy używając karty kredytowej, konta PayPal, vouchera lub skorzystać z opcji dodania opłaty do rachunku za telefonię komórkową w Orange, Play, Plus, T-Mobile. Po wybraniu metody płatności i dopełnieniu wszelkich formalności z nią związanych, nasze konto jest już aktywne. Dodatkowo, jeśli jesteśmy klientami sieci Play i mamy telefon na abonament, dostajemy Showmax na rok bez dodatkowych opłat.

 

 

Showmax – ceny

 

Ta telewizja internetowa zdecydowanie wygrywa z Netflixem cenami. Miesięczny abonament kosztuje 19.90 zł, nie ma podziału na wersje. Jest jedna cena dla wszystkich użytkowników. W tej cenie możemy zalogować konto na 5 urządzeń, na których będziemy oglądać produkcje z platformy. Ponadto jest możliwość oglądania dwóch filmów lub seriali jednocześnie. To wielka zaleta i ogromny problem dla konkurencji. Niska opłata za abonament przyciąga klientów.

 

Showmax – oferta

 

Oferta Showmax wygląda gorzej niż Netflixa, nie jest tak obszerna. Jest dużo mniej dostępnych tytułów. Brakuje „wyjątkowych” produkcji. Takich, o których słyszał każdy. Nie ma wielkich, rozpowszechnionych seriali czy filmów. Jednak znajdziemy takie, które zostały mocno docenione przez fanów, mimo że nie stanęły na podium w rankingu. Na showmax możemy oglądać między innymi uwielbiane przez wszystkich „Downton Abbey” czy „Deadwood”, znajdziemy też charyzmatycznego „Dr House” czy zabawne „Californication”. Ponadto Showmax w kwietniu zaprezentował premierę swojego najnowszego serialu „Opowieści Podręcznej” i już teraz możemy powiedzieć, że jest to najlepsza produkcja 2017 roku i jeden z najlepszych seriali tej telewizji. Poza znanymi zagranicznymi filmami i serialami, znajdziemy sporo polskich. W ofercie Showmax jest „Miasto 44”, „Ucho Prezesa”, nowość Patryka Vegi – „Czerwony Punkt”, który został stworzony właśnie na potrzeby Showmax. Zobaczyć możemy też „Pitbull. Nowe porządki”, „Pod Mocnym Aniołem” i „Bogowie”

 

 

 

 

Korekta: Olga Miziuk

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska