Nauka jazdy na nartach – kiedy się jej podjąć?

01/04/2019

 

Jazda na nartach czy snowboardzie to sport sezonowy, który sprawia wiele radości i frajdy zarówno dorosłym jak i dzieciom. Jest doskonałym sposobem na spędzanie czasu zimą. Jak wiadomo nie od dziś – sport to zdrowie, ruch na świeżym powietrzu zawsze jest wysoko ceniony.

Jazda na nartach może być świetnym doświadczeniem, ale nieumiejętnie wykonywana może zdziałać więcej szkody niż pożytku. Ci, którzy nigdy nie mieli styczności z jazdą na nartach i nie znają prawidłowej techniki jazdy przy pierwszych próbach mogą narazić się na niepotrzebne upadki i kontuzje. Dlatego warto jest podjąć naukę jazdy na nartach poprzez skorzystanie z lekcji z wykwalifikowanym instruktorem, który nauczy nas jazdy od podstaw.

 

Kiedy zacząć się uczyć jeździć na nartach?

Naukę jazdy na nartach możemy podjąć zarówno mając dziesięć, piętnaście, dwadzieścia czy czterdzieści lat. Wszystko zależy od naszego samopoczucia i predyspozycji fizycznych. Jeżeli czujemy się dobrze i wiemy, że nie mamy żadnych przeciwwskazań do jazdy na nartach, naukę możemy podjąć nawet w starszym wieku. Wiadomo jednak – im szybciej, tym lepiej, dlatego warto zwrócić na to uwagę w przypadku naszych dzieci i zadbać o ich naukę, gdy są najbardziej podatne na nową wiedzę i umiejętności.

 

 

Przedszkole narciarskie

Gdy nasz maluch jest w wieku przedszkolnym, może się wydawać, że to za wcześnie na jego naukę jazdy na nartach. Nic bardziej mylnego! Czas, w którym dziecko ma 3-6 lat to najlepszy okres do rozpoczęcia nauki narciarstwa! To właśnie wtedy, dzieci odkrywają świat i rozwijają się, a umiejętności zdobywane są przez nie w błyskawicznym tempie! Specjalnie dla maluchów stworzono tzw. przedszkola narciarskie, które uczą dzieci jazdy na nartach przez… zabawę! Nasze pociechy mają szansę pobawić się z innymi maluszkami w małych grupach, jednocześnie zdobywając wiedzę na temat jazdy na nartach. W przedszkolach narciarskich, podobnie jak w tych zwykłych – opieka rodziców nie jest wymagana, wykwalifikowani instruktorzy zapewniają ją w maksymalnym stopniu. Rodzice mogą skorzystać z czasu wolnego i szaleć na białych stokach do woli lub… po prostu odpocząć.

 

 

Rodzinne wyjazdy na narty

Warto zorientować się i poszukać w internecie ofert zorganizowanych wyjazdów rodzinnych na narty. Można znaleźć wiele firm, które umożliwiają wyjazdy w piękne, malownicze okolice w Alpach całym rodzinom. Zazwyczaj w przypadku takich wyjazdów przedszkola narciarskie czy szkółki narciarskie dla dzieci są standardem. W czasie, gdy dzieci uczą się jeździć pod czujnym okiem instruktora, dorośli mogą zjeżdżać na trudniejszych stokach, na których pociechy niekoniecznie by sobie poradziły. Jeżeli dorośli również mają problem z jazdą na nartach – to nie problem. Oprócz lekcji dla dzieci, są dostępne też lekcje jazdy dla dorosłych. Tego typu wyjazdy oprócz samych zjazdów na stokach oferują często inne atrakcje dla całych rodzin.

 

 

Wiek w przypadku jazdy na nartach nie jest bardzo istotny. Można nauczyć się jeździć mając 5 lat, a można także zacząć swoją narciarską przygodę mając 40 lat. Najważniejsze jest jednak zdać się na solidnego, wyspecjalizowanego instruktora, zaufać mu i nie zrażać się, gdy na początku nie wszystko będzie nam wychodziło.

Tagi

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska